Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

AdSense hesabımda farklı bir kişinin mail hesabı?

bybilisim1

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba, sahip olduğum YouTube kanalımda bugün, para kazanmayı aktifleştirdim. Ancak mevcut, yani kanalıma bağlı olan AdSense hesabımın, ödemeler kısmına geldiğimde, farklı bir numara, farklı bir isim görüyorum. Ve tüm yetki ona ait. Ne yapmalıyım? Şimdi farklı bir AdSense hesabı kurarsam, ikinci bir Adsense hesabı alıyorum diye kapanabilir.

Ekli dosyalar

Must Leisure

Üye
Üye
Aktifleştrme adımlarını yaparken , yönlendirilen google adresini kontrol etmeden mi bunu yaptınız, bu konular dikkat isteyen bir durum , bunu yusuf beyin çözmesi gerekiyor.
Siz google hesabınızda ki ödemeler ve aboneliklerde , hesaplarnıza müdahele edemiyormusunuz ?

bybilisim1

Üye
Üye
Aktifleştrme adımlarını yaparken , yönlendirilen google adresini kontrol etmeden mi bunu yaptınız, bu konular dikkat isteyen bir durum , bunu yusuf beyin çözmesi gerekiyor.
Siz google hesabınızda ki ödemeler ve aboneliklerde , hesaplarnıza müdahele edemiyormusunuz ?
Maalesef hiç bir şekilde müdahale edemiyorum, ancak aklıma şu geliyor: Bu AdSense hesabım önceden benim eski YouTube kanalıma bağlıydı, ve o YouTube kanalımı arkadaşıma vermiştim. Mantıken AdSense'i de kendisine bağlamış gibi gözüküyor. Peki şimdi benim ne yapmam gerekiyor?

Must Leisure

Üye
Üye
Maalesef hiç bir şekilde müdahale edemiyorum, ancak aklıma şu geliyor: Bu AdSense hesabım önceden benim eski YouTube kanalıma bağlıydı, ve o YouTube kanalımı arkadaşıma vermiştim. Mantıken AdSense'i de kendisine bağlamış gibi gözüküyor. Peki şimdi benim ne yapmam gerekiyor?
Bu yapmış olduğunuz başlı başına bir suç vede kural ihlali, kanalınız verebilirsiniz bunun yöntemleri var ama sizin adınıza kayıtlı olan bir adsense yi başkasına vermeniz demek ,tc kimliğinizi teslim etmek gibidir ,şu anda siz 2. adsense açamasınız çünkü adsense demek vergi numarası demektir , o da sadece bir tane olur.Arkadaşınızı bulup ondan kendi adına adsense açmasını isteyeceksınız, ama bunu kabul edeceğini sanmıyorum ,yetkili yardımı lazım

bybilisim1

Üye
Üye
Bu yapmış olduğunuz başlı başına bir suç vede kural ihlali, kanalınız verebilirsiniz bunun yöntemleri var ama sizin adınıza kayıtlı olan bir adsense yi başkasına vermeniz demek ,tc kimliğinizi teslim etmek gibidir ,şu anda siz 2. adsense açamasınız çünkü adsense demek vergi numarası demektir , o da sadece bir tane olur.Arkadaşınızı bulup ondan kendi adına adsense açmasını isteyeceksınız, ama bunu kabul edeceğini sanmıyorum ,yetkili yardımı lazım
Tamam da, hesap bilgilerinde, yani şu an YouTube kanalıma bağlı olan AdSense hesabı(yani arkadaşıma vermiş olduğum YouTube kanalına bağlı olan AdSense hesabına) giriş yaparken, şu an kullanmakta olduğum YouTube kanalının mail adresiyle giriş yapıyorum. Erişim ve Yetkilendirme bölümünde ise, sadece benim mail adresim ve sağında ise durumunun etkin olduğu görülüyor.

Ödemeler kısmına geldiğimde, Kullanıcıları Yönetme kısmında, arkadaşıma vermiş olduğum mail adresi gözüküyor. Anlayamadım, gitti!

Ama galiba şunu çözersem, sorunun hallolacağını düşünüyorum. Şu an ki YouTube kanalıma farklı bir AdSense hesabı açıp, bağlamak. Bunu gerçekleştirirsem, sorunum büyük ihtimalle çözülecek. Ancak iki tane AdSense hesabı açtığım için, uyarı alır mıyım acaba?

Must Leisure

Üye
Üye
2 açamasınız zaten zaten bir adsense niz var diye sizi uyaracak , başka bir yakınınız adına açmanız gerekiyor, fakat kanalınız zaten bir adsenseye bağlı olduğundan öncelikle ondan koparılması lazım koparamasanız en mantıklısı sizin alamadığınız başkasıda almasın

bybilisim1

Üye
Üye
2 açamasınız zaten zaten bir adsense niz var diye sizi uyaracak , başka bir yakınınız adına açmanız gerekiyor, fakat kanalınız zaten bir adsenseye bağlı olduğundan öncelikle ondan koparılması lazım koparamasanız en mantıklısı sizin alamadığınız başkasıda almasın
Mevcut bağlı olan AdSense hesabını, şu an ki kanalımdan silebiliyor muyum? Böyle bir şey mümkün mü?

Bir yakınımın adına açabilirim, sorun değil.

Must Leisure

Üye
Üye
Mevcut bağlı olan AdSense hesabını, şu an ki kanalımdan silebiliyor muyum? Böyle bir şey mümkün mü?

Bir yakınımın adına açabilirim, sorun değil.
eğer ödeme yöntemlerinizden kendinize ait olan, bir banka bilgileri ile güncelleme yapabiliyorsanız para sizin hesabınıza gelir , bunu denemek lazım , ama koparılma konusuna yanlış bilgi vede yönlendirme yapmak istemıyorum , sonuçta biz yetkili değil gönüllü yardımcılarız

bybilisim1

Üye
Üye
eğer ödeme yöntemlerinizden kendinize ait olan, bir banka bilgileri ile güncelleme yapabiliyorsanız para sizin hesabınıza gelir , bunu denemek lazım , ama koparılma konusuna yanlış bilgi vede yönlendirme yapmak istemıyorum , sonuçta biz yetkili değil gönüllü yardımcılarız
hayır hiçbir şekilde düzenleme yapamıyorum, Yusuf Ergişi hocamı buraya nasıl etiketleyebilirim? Umarım gelince yardımcı olur.

Must Leisure

Üye
Üye
siz zamanına yanlış yapmışsınız, arkadaşıma verdim diyorsunuz ama ona ulaşamıyorum demeniz garip nasıl bir arkadaşlıksa

CetinbasCihat

Destek Ekibi
Destek Ekibi
iki üç seneden bahsediyoruz, arkadaşlık mı kalır, lise dönemindeyken.
Kanalınızı AdSense hesabına bağlarken, youtube giriş yapmış olduğunuz e-posta ve şifre ile adsense hesabınızı oluşturduğunuza emin misiniz? Farklı bir e-postaya bağlamışsınız sanırım, Adsense hesabı oluştururken, isim soyisim, birincil kişiyi soruyor diye biliyorum. Orayı kendi isim soyisim ve telefonunuzla kayıt etmediniz mi?

Ayrıca hesabınızı bağlamayı yeni yaptıysanız, 24-48 saat içinde düzenleme kısmı aktif oluyor o sürenin dolmasını da bekleyebilirsiniz

bybilisim1

Üye
Üye
Kanalınızı AdSense hesabına bağlarken, youtube giriş yapmış olduğunuz e-posta ve şifre ile adsense hesabınızı oluşturduğunuza emin misiniz? Farklı bir e-postaya bağlamışsınız sanırım, Adsense hesabı oluştururken, isim soyisim, birincil kişiyi soruyor diye biliyorum. Orayı kendi isim soyisim ve telefonunuzla kayıt etmediniz mi?

Ayrıca hesabınızı bağlamayı yeni yaptıysanız, 24-48 saat içinde düzenleme kısmı aktif oluyor o sürenin dolmasını da bekleyebilirsiniz
YouTube kanalıma bağlı adsense hesabını silip, yeni bir adsense hesabı kurup bağlayabilir miyim? İkinci bir hesap açıldı uyarısı alır mıyım?

Yusuf ERGİŞİ

Google Platinum Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Web sitesi
yusufergisi.com
Arkadaşlar merhaba, sahip olduğum YouTube kanalımda bugün, para kazanmayı aktifleştirdim. Ancak mevcut, yani kanalıma bağlı olan AdSense hesabımın, ödemeler kısmına geldiğimde, farklı bir numara, farklı bir isim görüyorum. Ve tüm yetki ona ait. Ne yapmalıyım? Şimdi farklı bir AdSense hesabı kurarsam, ikinci bir Adsense hesabı alıyorum diye kapanabilir.
Merhaba @bybilisim1 ,

Adsense hesabı size ait değil midir? Size aitse zaten bilgileri değiştirebilirsiniz. Yada zaten size ait değilse, yeni bir Adsense hesabı (Youtube para kazanma sekmesi üzerinden) oluşturup devam edebilirsiniz.

Zaten bu hesapta muallak mevcut gibi. AdSense hesap sahibi adı Fragman olarak girilmiş, yani AdSense e güven vermiyor. Muhtemelen zaten PIN ile ilgili süreçte de sorun yaşacaksınız.

Dediğim gibi hesap size aitse bilgilerinizi güncellemeniz yeterli olacaktır.

Kolaylıklar dilerim.

bybilisim1

Üye
Üye
Merhaba @bybilisim1 ,

Adsense hesabı size ait değil midir? Size aitse zaten bilgileri değiştirebilirsiniz. Yada zaten size ait değilse, yeni bir Adsense hesabı (Youtube para kazanma sekmesi üzerinden) oluşturup devam edebilirsiniz.

Zaten bu hesapta muallak mevcut gibi. AdSense hesap sahibi adı Fragman olarak girilmiş, yani AdSense e güven vermiyor. Muhtemelen zaten PIN ile ilgili süreçte de sorun yaşacaksınız.

Dediğim gibi hesap size aitse bilgilerinizi güncellemeniz yeterli olacaktır.

Kolaylıklar dilerim.
Yusuf bey, hesap bana ait idi, ancak artık değil. Her şey üzerime olsa dahi, artık benim değil. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor? Aynı IP adresinde bir diğer AdSense hesabı oluşturmam sıkıntı çıkarmayacak mı?

Yusuf ERGİŞİ

Google Platinum Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Web sitesi
yusufergisi.com
Yusuf bey, hesap bana ait idi, ancak artık değil. Her şey üzerime olsa dahi, artık benim değil. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor? Aynı IP adresinde bir diğer AdSense hesabı oluşturmam sıkıntı çıkarmayacak mı?
Tekrar merhaba,

Size ait olduğuna dair kayıt düşmüş olma ihtimali çok yüksek olduğundan ve AdSense hesabının devri, satışı yada hibe yöntemine müsaade edilmediğinden, size tavsiyem bir yakınınız adına farklı bir cihazdan, yine adsense için hiç kullanılmamış bir telefon numarası ile doğrulama yaparak işlemleri yapmanız doğrultusunda olacaktır.

Kolaylıklar dilerim.

bybilisim1

Üye
Üye
Yeni AdSense hesabı oluştururken nelere dikkat etmeliyim? adlı veya başka başlıklı makaleniz mevcut mu? veya beni yönlendirebileceğiniz bir yerler var mı?

Örneğin, farklı bir isimle, farklı bir telefon numarası ve adres ile hesap oluşturdum, ancak ödeme kısmında banka bilgilerim aynı olursa sıkıntı çıkar mı?

Ve son sorum olacak(belki birkaç tane daha olabilir söz vermeyeyim :)) peki örneğin hesabı oluşturdum, YouTube'a bağladım, AdSense hesabını onaylamak için, ya da YouTube para kazanmasının açılması için yurtdışından bir pin gelecek mi?

Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8