AdSense hesabımda farklı bir kişinin mail hesabı?

bybilisim1

Üye
Üye
6 Nis 2019
53
18
8
Arkadaşlar merhaba, sahip olduğum YouTube kanalımda bugün, para kazanmayı aktifleştirdim. Ancak mevcut, yani kanalıma bağlı olan AdSense hesabımın, ödemeler kısmına geldiğimde, farklı bir numara, farklı bir isim görüyorum. Ve tüm yetki ona ait. Ne yapmalıyım? Şimdi farklı bir AdSense hesabı kurarsam, ikinci bir Adsense hesabı alıyorum diye kapanabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    19.2 KB · Görüntüleme: 8

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
309
126
43
Aktifleştrme adımlarını yaparken , yönlendirilen google adresini kontrol etmeden mi bunu yaptınız, bu konular dikkat isteyen bir durum , bunu yusuf beyin çözmesi gerekiyor.
Siz google hesabınızda ki ödemeler ve aboneliklerde , hesaplarnıza müdahele edemiyormusunuz ?

bybilisim1

Üye
Üye
6 Nis 2019
53
18
8
Aktifleştrme adımlarını yaparken , yönlendirilen google adresini kontrol etmeden mi bunu yaptınız, bu konular dikkat isteyen bir durum , bunu yusuf beyin çözmesi gerekiyor.
Siz google hesabınızda ki ödemeler ve aboneliklerde , hesaplarnıza müdahele edemiyormusunuz ?

Maalesef hiç bir şekilde müdahale edemiyorum, ancak aklıma şu geliyor: Bu AdSense hesabım önceden benim eski YouTube kanalıma bağlıydı, ve o YouTube kanalımı arkadaşıma vermiştim. Mantıken AdSense'i de kendisine bağlamış gibi gözüküyor. Peki şimdi benim ne yapmam gerekiyor?

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
309
126
43
Maalesef hiç bir şekilde müdahale edemiyorum, ancak aklıma şu geliyor: Bu AdSense hesabım önceden benim eski YouTube kanalıma bağlıydı, ve o YouTube kanalımı arkadaşıma vermiştim. Mantıken AdSense'i de kendisine bağlamış gibi gözüküyor. Peki şimdi benim ne yapmam gerekiyor?
Bu yapmış olduğunuz başlı başına bir suç vede kural ihlali, kanalınız verebilirsiniz bunun yöntemleri var ama sizin adınıza kayıtlı olan bir adsense yi başkasına vermeniz demek ,tc kimliğinizi teslim etmek gibidir ,şu anda siz 2. adsense açamasınız çünkü adsense demek vergi numarası demektir , o da sadece bir tane olur.Arkadaşınızı bulup ondan kendi adına adsense açmasını isteyeceksınız, ama bunu kabul edeceğini sanmıyorum ,yetkili yardımı lazım

bybilisim1

Üye
Üye
6 Nis 2019
53
18
8
Bu yapmış olduğunuz başlı başına bir suç vede kural ihlali, kanalınız verebilirsiniz bunun yöntemleri var ama sizin adınıza kayıtlı olan bir adsense yi başkasına vermeniz demek ,tc kimliğinizi teslim etmek gibidir ,şu anda siz 2. adsense açamasınız çünkü adsense demek vergi numarası demektir , o da sadece bir tane olur.Arkadaşınızı bulup ondan kendi adına adsense açmasını isteyeceksınız, ama bunu kabul edeceğini sanmıyorum ,yetkili yardımı lazım

Tamam da, hesap bilgilerinde, yani şu an YouTube kanalıma bağlı olan AdSense hesabı(yani arkadaşıma vermiş olduğum YouTube kanalına bağlı olan AdSense hesabına) giriş yaparken, şu an kullanmakta olduğum YouTube kanalının mail adresiyle giriş yapıyorum. Erişim ve Yetkilendirme bölümünde ise, sadece benim mail adresim ve sağında ise durumunun etkin olduğu görülüyor.

Ödemeler kısmına geldiğimde, Kullanıcıları Yönetme kısmında, arkadaşıma vermiş olduğum mail adresi gözüküyor. Anlayamadım, gitti!

Ama galiba şunu çözersem, sorunun hallolacağını düşünüyorum. Şu an ki YouTube kanalıma farklı bir AdSense hesabı açıp, bağlamak. Bunu gerçekleştirirsem, sorunum büyük ihtimalle çözülecek. Ancak iki tane AdSense hesabı açtığım için, uyarı alır mıyım acaba?

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
309
126
43
2 açamasınız zaten zaten bir adsense niz var diye sizi uyaracak , başka bir yakınınız adına açmanız gerekiyor, fakat kanalınız zaten bir adsenseye bağlı olduğundan öncelikle ondan koparılması lazım koparamasanız en mantıklısı sizin alamadığınız başkasıda almasın

bybilisim1

Üye
Üye
6 Nis 2019
53
18
8
2 açamasınız zaten zaten bir adsense niz var diye sizi uyaracak , başka bir yakınınız adına açmanız gerekiyor, fakat kanalınız zaten bir adsenseye bağlı olduğundan öncelikle ondan koparılması lazım koparamasanız en mantıklısı sizin alamadığınız başkasıda almasın

Mevcut bağlı olan AdSense hesabını, şu an ki kanalımdan silebiliyor muyum? Böyle bir şey mümkün mü?

Bir yakınımın adına açabilirim, sorun değil.

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
309
126
43
Mevcut bağlı olan AdSense hesabını, şu an ki kanalımdan silebiliyor muyum? Böyle bir şey mümkün mü?

Bir yakınımın adına açabilirim, sorun değil.
eğer ödeme yöntemlerinizden kendinize ait olan, bir banka bilgileri ile güncelleme yapabiliyorsanız para sizin hesabınıza gelir , bunu denemek lazım , ama koparılma konusuna yanlış bilgi vede yönlendirme yapmak istemıyorum , sonuçta biz yetkili değil gönüllü yardımcılarız

bybilisim1

Üye
Üye
6 Nis 2019
53
18
8
eğer ödeme yöntemlerinizden kendinize ait olan, bir banka bilgileri ile güncelleme yapabiliyorsanız para sizin hesabınıza gelir , bunu denemek lazım , ama koparılma konusuna yanlış bilgi vede yönlendirme yapmak istemıyorum , sonuçta biz yetkili değil gönüllü yardımcılarız

hayır hiçbir şekilde düzenleme yapamıyorum, Yusuf Ergişi hocamı buraya nasıl etiketleyebilirim? Umarım gelince yardımcı olur.