adsense hesap devre dışı

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
tekrardan selam
daha önce malum konu açtım

adsense gecersiz etkinlik nedeniyle hesabım 1 aydan fazla süredir devre dışı bırakıldı
itiraz formu oluşturup göndermiştim 1 aydır bana olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmadı henüz

Selam tekrar,

Hesabınız geçersiz etkinlik nedeni ile durdurulmuşsa (kapatılmışsa) tekrar aktif edilmesi neredeyse artık imkansızdır, bu konuda daha öncede bahsettiğim gibi politikalar çok sert işlemektedir. Ancak hesabınız askıya alınmışsa göndermiş olduğunuz itiraz formuna göre detaylı inceleme süreci başlar ve izleme başlar. Bu durum politika ihlaline konu olan unsuru kaldırmış olsanızda durumu değiştirmez.
Sonuç: itirazınıza mutlaka (inceleme ve izleme sonrası) geri dönüş (olumlu/olumsuz) sağlanacaktır.

Temmennim olumlu sonuç almanızdır. İyi dileklerimle.

.

Giray Taştekin

Üye
Üye
18 Kas 2018
5
5
0
Merhabalar,

"Kendi AdSense reklamlarınızı tıkladığınızı tespit ettik. Bu, AdSense Program Politikaları uyarınca yasaktır." şeklinde başlayan bir mail aldım.
Fakat sitede bulunan tüm css ve html hatalarının düzelttiğim, düzelttikçe de (mecburen) tıkladığım sırada geldi bu mail. (Kendi reklamlarıma kesinlikle tıklamadım sadece sitede düzeltilen kodun olup-olmadığını kontrol ettim, sadece sitedeki düzeltilen linklere mecburen tıkladım)

Bu durumda ne yapabilirim?

Son olarak mailde şöyle bir ibare geçiyor;
"Hesabınız yeterince geçerli trafik oluşturduğunda tekrar ödeme almaya uygun olursunuz."
Çok miktarda trafik alırsam engelin kalkması için 1 ay beklememe gerek yok mu böyle mi anlamam gerekir?

Teşekkürlerimle..

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

CetinbasCihat

Üye
Üye
23 Eki 2018
305
225
43
Merhabalar,

"Kendi AdSense reklamlarınızı tıkladığınızı tespit ettik. Bu, AdSense Program Politikaları uyarınca yasaktır." şeklinde başlayan bir mail aldım.
Fakat sitede bulunan tüm css ve html hatalarının düzelttiğim, düzelttikçe de (mecburen) tıkladığım sırada geldi bu mail. (Kendi reklamlarıma kesinlikle tıklamadım sadece sitede düzeltilen kodun olup-olmadığını kontrol ettim, sadece sitedeki düzeltilen linklere mecburen tıkladım)

"Hesabınız yeterince geçerli trafik oluşturduğunda tekrar ödeme almaya uygun olursunuz."
Çok miktarda trafik alırsam engelin kalkması için 1 ay beklememe gerek yok mu böyle mi anlamam gerekir?

Teşekkürlerimle..

Hocam ne olursa olsun, hangi sebeple olursa olsun, kendi reklamlarınıza tıklamamalısınız. Zaten 2-3 yanlış tıklamaya ban atılmıyor. Fazlası olursa direk kapatıyorlar.

Herkes aydan aya ödeme alıyor hocam 1 aydan kısa sürede ödeme almanız imkansız diye biliyorum. Burada yeterli ziyaretçinizin olmadığını söylüyorlar. Yani Google üzerinden organik trafiğiniz yok.

• Beğen

Giray Taştekin

Üye
Üye
18 Kas 2018
5
5
0
Hocam ne olursa olsun, hangi sebeple olursa olsun, kendi reklamlarınıza tıklamamalısınız. Zaten 2-3 yanlış tıklamaya ban atılmıyor. Fazlası olursa direk kapatıyorlar.

Herkes aydan aya ödeme alıyor hocam 1 aydan kısa sürede ödeme almanız imkansız diye biliyorum. Burada yeterli ziyaretçinizin olmadığını söylüyorlar. Yani Google üzerinden organik trafiğiniz yok.

Haklısın hocam da zaten kendi reklamıma hiç tıklamadım konuyu bildiğim için. Sadece siteye tıkladım reklama değil. O da kodlar doğru düzgün oluyor mu diye.
organik ziyaretçi artsa da 1 ay kesinlikle beklenecek mi bir yolu yok mudur? Kendi reklamına tıklamadan askıya alınan ilk vatandaş olmayayım..

Teşekkürlerimle..

• Beğen

Giray Taştekin

Üye
Üye
18 Kas 2018
5
5
0
Merhaba Tolga Han.

İlgili Uzman arkadaşlarımız Sorununuzu çözeceğinden şüpheniz olmasın ilgili arkadaşlar ilgileniyorlar.

Sabırla beklemede kalmanızı öneririm

Cihat bey merhaba,

1 ay kesinlikle beklenecek mi bir yolu yok mudur? Kendi reklamına tıklamadan askıya alınan ilk vatandaş olmayayım..

Teşekkürlerimle..

• Beğen

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Cihat bey merhaba,

1 ay kesinlikle beklenecek mi bir yolu yok mudur? Kendi reklamına tıklamadan askıya alınan ilk vatandaş olmayayım..

Teşekkürlerimle..

Selam @Giray Taştekin,

İtiraz göndermişseniz mecburen askı süresi olan bir aylık süreyi beklemeniz gerekiyor, yani bir nevi cezalandırma gibi düşünün. Bu hafif bir ceza ve devam ederse (ceza bitiminde) bu durum tamamen hesap durduruluyor ve bir daha kendi adınıza adsense hesabı alamıyorsunuz. AdSense Program Politikaları der ki; deneme amaçlı dahi olsa tek bir kez dahi kendi reklamlarınıza tıklamayınız.. Bu durum ekosistemin korunması adına çok büyük bir önem arzettiği için, reklamverenlerden haksız yere kesilen her kuruşu gözetiyor. Dolayısiyla siz itirazınızı gönderin ve bahse konu bir aylık askı süresinin bitmesini bekleyin derim.

@CetinbasCihat değerli katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum :)

İyi dileklerimle

• Beğen
Tepkiler: CetinbasCihat

Giray Taştekin

Üye
Üye
18 Kas 2018
5
5
0
Selam @Giray Taştekin,

İtiraz göndermişseniz mecburen askı süresi olan bir aylık süreyi beklemeniz gerekiyor, yani bir nevi cezalandırma gibi düşünün. Bu hafif bir ceza ve devam ederse (ceza bitiminde) bu durum tamamen hesap durduruluyor ve bir daha kendi adınıza adsense hesabı alamıyorsunuz. AdSense Program Politikaları der ki; deneme amaçlı dahi olsa tek bir kez dahi kendi reklamlarınıza tıklamayınız.. Bu durum ekosistemin korunması adına çok büyük bir önem arzettiği için, reklamverenlerden haksız yere kesilen her kuruşu gözetiyor. Dolayısiyla siz itirazınızı gönderin ve bahse konu bir aylık askı süresinin bitmesini bekleyin derim.

@CetinbasCihat değerli katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum :)

İyi dileklerimle

Yusuf bey haklısınız fakat reklama (bu durumu bildiğim için) hiç tıklamadım sadece css kodlarının durumunu kontrol etmek için kendi siteme tıkladım. İtiraz göndermedim ama göndereceğim.
Anladığım kadarı ile sitenin organik trafiği artsa da mecbur 1 ay beklemek durumdayım. (Kimi sitelerde trafik artınca 5-6 güne açıldı gibi yazılar gördüm sizce doğru mudur yoksa uydurma mı?)

Cevabınız için teşekkür ederim.

• Beğen

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yusuf bey haklısınız fakat reklama (bu durumu bildiğim için) hiç tıklamadım sadece css kodlarının durumunu kontrol etmek için kendi siteme tıkladım. İtiraz göndermedim ama göndereceğim.
Anladığım kadarı ile sitenin organik trafiği artsa da mecbur 1 ay beklemek durumdayım. (Kimi sitelerde trafik artınca 5-6 güne açıldı gibi yazılar gördüm sizce doğru mudur yoksa uydurma mı?)

Cevabınız için teşekkür ederim.

Tekrar merhaba :)

Reklamlarınıza tıkladığınızda sunucuya bir iz düşüyorsa (css, iframe, farklı bir URL yada kendi sitenizdeki kodlar) bu durum kayda girer. İtiraz bir an önce gönderin derim. Erken açılması olayı politikalar ekibiyle alakalı, itirazınız uygun görülür ve siteniz katma değer olarak iyi durumdaysa o an bile açılabilir. Ancak normal süreç cezalandırmak adına bir ay askı sürecidir :) Yanlışlıkla olduğu anlaşıldığı taktirde ekip değerlendirecektir.

Kolaylıklar diliyor, bir an önce çözüme kavuşmanızı umuyorum.

Giray Taştekin

Üye
Üye
18 Kas 2018
5
5
0
Tekrar merhaba :)

Reklamlarınıza tıkladığınızda sunucuya bir iz düşüyorsa (css, iframe, farklı bir URL yada kendi sitenizdeki kodlar) bu durum kayda girer. İtiraz bir an önce gönderin derim. Erken açılması olayı politikalar ekibiyle alakalı, itirazınız uygun görülür ve siteniz katma değer olarak iyi durumdaysa o an bile açılabilir. Ancak normal süreç cezalandırmak adına bir ay askı sürecidir :) Yanlışlıkla olduğu anlaşıldığı taktirde ekip değerlendirecektir.

Kolaylıklar diliyor, bir an önce çözüme kavuşmanızı umuyorum.
Yusuf bey,

Cevabınız ve açıklamalarınız için teşekkür ederim. İlan kaydını hemen açacağım.

Saygılarımla..

• Beğen

Bycida

Üye
Üye
19 Ağu 2019
3
2
3
Bu adsensenin türkiyeye verdiği değer tbm ile gösterim başına verdiği ücretlerle belli oluyor arkadaşlar değer sıfır sıfır cidden tam ödeme zamanı gelmişken direk hesap geçersiz trafikten devre dışı diyor bugun 3 sitem aynı adsenseye bağlı onlarla ilgili tema düzenlemesi yaptım 4 5 saat sürdü sanırsam kontrol ettim değiştirdim filan baya bir girdi çıktı yaptım sitelerime itiraz formunda anlattım ama adsense beni şaşırtmayacak ve hesabı sonsuz kapatacak Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın ve kimseye yedirmesin