izmit temizlik

Adsense Politika İhlali

23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba.
Sitemize: Hakkımda, Gizlilik ve Çerez Politikalarını, İletişim formunu ekledim. DMCA damgasını koydum ancak ne kadar uğraşsam da Adsense'den hala onay alamıyorum. Yardımcı olabilir ?
Sitemiz yaklaşık 14 aydır açık ve hala bir gelir elde edemedik.
1557494643873.png
Site: Ana Sayfa » Technografi Rehber
Bir de forum sistemimiz bulunmakta. Buradan başvurmak istediğimde başvuramıyorum maalesef. Başka bir yolu yok mudur?
Forum: Technografi Forum
Eğer hiçbir çözüm yolu yoksa 14 aylık domainimi bırakmak zorunda kalacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Eski konuya cevap yazamadığım için yeni bir konu açtım.

DoğukanDemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
8 Mar 2019
163
174
Siteye Git
23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Merhaba,

Sitenizi ve AdSense Program Politikalarını inceleyin. AdSense Program Politikalarına göre sitenizde düzeltme gerekiyorsa düzeltme yapın.
Ayrıca çift hesap sorunuyla ilgili şu yazıyı okuyabilirsiniz: “Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var” Sorununu Nasıl Çözerim?

Saygılarımla,
Doğukan
Politikayı okuduğumda Hakkımda, Gizlilik ve Çerez politikalarının eksik olduğunu fark edip onları ekledim. Başka da bir eksik olduğunu düşünmüyorum. Çift hesap olayına bakacağım, yardımınız için teşekkürler.

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
341
327
Siteye Git
Politikayı okuduğumda Hakkımda, Gizlilik ve Çerez politikalarının eksik olduğunu fark edip onları ekledim. Başka da bir eksik olduğunu düşünmüyorum. Çift hesap olayına bakacağım, yardımınız için teşekkürler.
Belirtilen sayfaları oluşturup bir süre beklemeniz gerekmektedir. bu arada sitenizi inceledim forum sitesi. forum sitelerinde telif ve politika ihlali çok olur. bu yüzden forumunuzda açılan konuları özenle dikkatlice takip ediniz

23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Merhaba tekrardan,
Sonuç yine değişmedi maalesef.
14 aylık bir proje ve hala gelir elde edemedim, bu durum da canımı sıkmıyor değil.
1557568125263.png

Politikaları okuyorum orada da sıkıntı gözükmüyor. Kopya içerik kontrolü yapıyorum yine bir şey çıkmıyor.
Daha başka ne yapabilirim?
Başka Adsense hesabım olmadığına da eminim.

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
341
327
Siteye Git
Merhaba tekrardan,
Sonuç yine değişmedi maalesef.
14 aylık bir proje ve hala gelir elde edemedim, bu durum da canımı sıkmıyor değil.
Ekli dosyayı görüntüle 392

Politikaları okuyorum orada da sıkıntı gözükmüyor. Kopya içerik kontrolü yapıyorum yine bir şey çıkmıyor.
Daha başka ne yapabilirim?
Başka Adsense hesabım olmadığına da eminim.

Merhaba

Biraz sabırlı olursanız yarın gece sitenizi detaylı inceleyip. kontrol edeceğim. gereken açıklamayı yapacağım size

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
341
327
Siteye Git
Hocam çok iyi olur cidden. 14 aydır debeleniyorum çünkü. Lütfen unutmayın beni yardımlarınız benim için çok önemli :) Şimdiden teşekkür ederim.
Rica ederim.

inanın elimizden geldikçe buradaki arkadaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Yarın izinli günümde sitenizi inceleyeceğim unutmam :)

Yusuf ERGİŞİ

Google Gold Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
642
581
Siteye Git
Selam @Bayram Şenakar :)

Başvurunuzu hangi URL ile gönderdiniz?
forum. teknografi .com üzerinden mi
teknografi . com üzerinden mi?
Bu arada çift (çakışan) hesap problemini giderdiniz mi?

teknografi . com URL adresini ilk siz mi oluşturdunuz? Başka birinden satın mı aldınız? (daha evvel adsense ile ilgili sorun yaşamış bir URL olma ihtimali olabilir mi acaba diye sordum)

Öncelikle yapmanız gerekenler:

- Çakışan hesap problemini gidermeniz,
- teknografi .com siteniz üzerinden başvuru göndermeniz ve başvurunuz onaylandıktan sonra, adsense hesabınızın sitelerim alanına, forum sitenizi alt alan olarak ekleyerek onaya göndermeniz gerekiyor.
- teknografi. com sitenizin ana sayfasını içeriklerle zenginleştirmelisiniz. Şu durumda onay alamazsınız :( Google içerik sever ve adında anlaşılacağı üzere (İİA) içerik için AdSense deniliyor. Makalelerinizin ve içeriklerinizin tamamı özgün olmalı ve kopya içerik olmamalı. Tekrarlamamalı ve telif hakkıyla korunan içerik bulunmamalı. Açılır popup pencereyi de kaldırmanızı rica ediyorum.

İndirme yazılımlarınız mevcut, bu tür durumlarda kullanıcılara zarar verecek uygulamalar olabilir düşüncesi ile AdSense Program Politikaları buna izin vermemektedir. Ancak yazılımın orjinal sitesine link verebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim :)

23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Selam @Bayram Şenakar :)

Başvurunuzu hangi URL ile gönderdiniz?
forum. teknografi .com üzerinden mi
teknografi . com üzerinden mi?
Bu arada çift (çakışan) hesap problemini giderdiniz mi?

teknografi . com URL adresini ilk siz mi oluşturdunuz? Başka birinden satın mı aldınız? (daha evvel adsense ile ilgili sorun yaşamış bir URL olma ihtimali olabilir mi acaba diye sordum)

Öncelikle yapmanız gerekenler:

- Çakışan hesap problemini gidermeniz,
- teknografi .com siteniz üzerinden başvuru göndermeniz ve başvurunuz onaylandıktan sonra, adsense hesabınızın sitelerim alanına, forum sitenizi alt alan olarak ekleyerek onaya göndermeniz gerekiyor.
- teknografi. com sitenizin ana sayfasını içeriklerle zenginleştirmelisiniz. Şu durumda onay alamazsınız :( Google içerik sever ve adında anlaşılacağı üzere (İİA) içerik için AdSense deniliyor. Makalelerinizin ve içeriklerinizin tamamı özgün olmalı ve kopya içerik olmamalı. Tekrarlamamalı ve telif hakkıyla korunan içerik bulunmamalı. Açılır popup pencereyi de kaldırmanızı rica ediyorum.

İndirme yazılımlarınız mevcut, bu tür durumlarda kullanıcılara zarar verecek uygulamalar olabilir düşüncesi ile AdSense Program Politikaları buna izin vermemektedir. Ancak yazılımın orjinal sitesine link verebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim :)
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.
Şu an çakışan hesap durumu olmaması gerekiyor.
Açıkçası ben de benden önceki sahibinin Adsense'den ban yiyebileceğini düşünüyordum tam olarak. Zaten ondan da "Ben gelir elde edemeyeceğim" dediğini için teslim almıştım.
Adsense "technografi.com" olarak başvurdum.
Yazılarım tamamen özgün ve birçoğunu ben kendim yazdım. Benim yazmadıklarımı da bizzat kendim gözden geçirerek yayımladım.
Yazı içerisinde paylaşılan programlar da bizim sunucularımızdan veyahut Bulut sunucularından değil, bizzat yazılımı yazan kişilerin sitesinden sunuluyor.
Daha fazla içerik ekleyeceğim elbette ancak domainimin banlı olup olmadığını bilmiyorum. Webmaster sitelerindeki kontrol araçlarına da pek güvenemiyorum tabii ki.
Domainimin banlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Eğer domainim banlı ise nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Şimdiden her şey için teşekkür ederim.
Açılır popup pencereyi de kaldırmanızı rica ediyorum.
Pop-up pencere nerede hocam? Göremedim de.

Yusuf ERGİŞİ

Google Gold Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
642
581
Siteye Git
Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.
Şu an çakışan hesap durumu olmaması gerekiyor.
Açıkçası ben de benden önceki sahibinin Adsense'den ban yiyebileceğini düşünüyordum tam olarak. Zaten ondan da "Ben gelir elde edemeyeceğim" dediğini için teslim almıştım.
Adsense "technografi.com" olarak başvurdum.
Yazılarım tamamen özgün ve birçoğunu ben kendim yazdım. Benim yazmadıklarımı da bizzat kendim gözden geçirerek yayımladım.
Yazı içerisinde paylaşılan programlar da bizim sunucularımızdan veyahut Bulut sunucularından değil, bizzat yazılımı yazan kişilerin sitesinden sunuluyor.
Daha fazla içerik ekleyeceğim elbette ancak domainimin banlı olup olmadığını bilmiyorum. Webmaster sitelerindeki kontrol araçlarına da pek güvenemiyorum tabii ki.
Domainimin banlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Eğer domainim banlı ise nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Şimdiden her şey için teşekkür ederim.

Pop-up pencere nerede hocam? Göremedim de.
Ekranın en sağ alt tarafında, ekran görüntüsünde işaretlediğim alanda mevcuttur. Bu arada URL adresinin yasaklılık durumu evet bahsettiğiniz sitelerle kontrol edilmesi olanaksızdır. Ancak ilgili birim net cevap verebilir. Bu konuyla ilgili de özel olarak URL adresi sorgulatamıyoruz. Bize geri dönüşleri size iletilen epostadakinden farklı olmuyor. Bu nedenle geçmişi bilinmeyen (blacklist vs) URL adreslerini kullanıcılara pek tavsiye etmiyoruz. Bu arada rica ederim :)

teknografi.JPG

23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Ekranın en sağ alt tarafında, ekran görüntüsünde işaretlediğim alanda mevcuttur. Bu arada URL adresinin yasaklılık durumu evet bahsettiğiniz sitelerle kontrol edilmesi olanaksızdır. Ancak ilgili birim net cevap verebilir. Bu konuyla ilgili de özel olarak URL adresi sorgulatamıyoruz. Bize geri dönüşleri size iletilen epostadakinden farklı olmuyor. Bu nedenle geçmişi bilinmeyen (blacklist vs) URL adreslerini kullanıcılara pek tavsiye etmiyoruz. Bu arada rica ederim :)

Ekli dosyayı görüntüle 402
Domainin banlı olması dışında bir politika ihlali yok o zaman değil mi hocam?
Eğer böyle ise mecburen domain adresi değiştireceğim demektir.
Ekranın en sağ alt tarafında, ekran görüntüsünde işaretlediğim alanda mevcuttur.
Bunu da kaldırdım, teşekkür ederim.

23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Hocam çok fazla rahatsız ettim biliyorum ama .net uzantılı domaine geçmeyi düşünüyoruz yine red gelirse.
Geçtiğimizde ban sıkıntısı olmaz değil mi?
Çünkü Search Console'dan yönlendirme yapılacağı için Google bu durumu fark edip yeniden ban verebilir mi?
Böyle bir sıkıntı olabilir mi?

DoğukanDemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
8 Mar 2019
163
174
Siteye Git
Merhaba,

Domain değiştirmenin bir çözüm olacağını düşünmüyorum. SEO'nuz düşebileceğinden alt sıralara düşme ihtimaliniz var.

Saygılarımla,
Doğukan
AdSense Türkiye Forumu Destek Ekibi

DoğukanDemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
8 Mar 2019
163
174
Siteye Git
Yönlendirme yapacağım sonuçta. Çok bi' fark olur mu hocam?
Merhaba,

Dediğim gibi Google'da alt sıralara düşme ihtimaliniz var. Ama çok büyük bir sıra kaybı da yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Saygılarımla,
Doğukan
AdSense Türkiye Forumu Destek Ekibi & Gümüş Ürün Uzmanı

23 Ocak 2019
32
46
Siteye Git
Merhaba,

Dediğim gibi Google'da alt sıralara düşme ihtimaliniz var. Ama çok büyük bir sıra kaybı da yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Saygılarımla,
Doğukan
AdSense Türkiye Forumu Destek Ekibi & Gümüş Ürün Uzmanı
Bu riski göze alabilirim.
Ancak asıl sormak istediğim şey şu: Domain değiştirirsem ban durumu ortadan tamamen kalkar mı?