Adsense Telif Haklı İçerik Dmca

batuhanqq

Üye
Üye
21 Nis 2018
12
3
3
Merhaba arkadaşlar web sayfamda bir konu dmca dan uyarı almış o yüzden adsense bir sayfada sayfa bazlı reklamı durdurmuş. Politika merkezin siteadı.com/konu/ - telif haklı içerik - reklam sunumu devre dışı yazıyor. Önceden basit hataları düzeltince inceleme talebi gönderiyorduk bunda gönderemiyoruz inceleme talebi isteme kapalı. Şimdi birde geri bildirim var ama içerik seninse geri bildirimde bulun diyor yoksa bulunma diyor. Gözümden kaçan bir paylaşım 1 hafta gibi süre kaldı ztn acaba herhangi bir geri bildirim yapmalımıyız o sayfayı tamamen kaldırdım url leride googleden kaldırma işlemi başlattım böyle durumla karşılaşan varmı ?

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Batuhan Merhaba.

İlk öncelikle Telif içerikli konuyu sitende kaldırman ve Search Consolu kullanarak URL'nin googleden kaldırınız.

Konu hakkında uzman arkadaşlarımız sizlere detaylı bilgi vereceklerdir.

batuhanqq

Üye
Üye
21 Nis 2018
12
3
3
Teşekkürler hocam konu kaldırıldı uyarı verildiği günden sonra url lerde kaldırıldı. Sitede onunla ilgili tag ve görsellerde kaldırıldı.

Telif haklı içerik
Google, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'nın (DMCA) şartlarına göre sayfalarınızdan bazılarında başkalarının telif haklarının ihlal edildiğini iddia eden bildirimler almıştır.

(DMCA), İnternet üzerinden hizmet verenleri telif hakkı ihlali durumunda korumaya yönelik yönergeler içeren bir Amerika Birleşik Devletleri telif hakkı yasasıdır. Sizden 10 gün içinde bir karşı bildirim almadığımız takdirde AdSense onayınızı iptal edebiliriz. Bunu yapmadığımız durumda, olayın doğruluğuna bakılmaksızın bir telif hakkı ihlali davasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Google AdSense'e DMCA şikayetini işleme koymak için gereken bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

DMCA metninin 512(g)(2) ve (3) numaralı bölümleri uyarınca gerektiği gibi bir karşı bildirim alınması halinde, Google bu durumdan etkilenen URL'lere reklam sunumunu yeniden başlatabilir.

Karşı bildiriminizi daha hızlı işleme koyabilmemiz için buradaki çevrimiçi formu kullanın. Bildirimlerin İnternet üzerinden gönderilmesi, talebinizin en hızlı şekilde ele alınmasını ve işleme konulmasını sağlar.

Bu bildirimle ilgili hukuki bir sorunuz varsa kendi hukuk danışmanınızla görüşmelisiniz.

Politika merkezinde telif hakkı bulunan linkin altında bu yazıyor ama burada verilen form içerik bana aitse bildirimde bulunmam söyleniyor hocam. Sizin verdiğiniz linkde adsense sayfasına yönlendiriyor ..

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Karşı bildirim formu, verilen DMCA cezasına itiraz niteliğindedir. Yayınlanan materyalin size ait olduğu konusunda bilgi sunmak için doldurulur. Ceza almanıza sebep olan içerik size ait değilse o formu doldurmanıza gerek yok.

Adsense hesabınızın askıya alınması konusunda bir uyarı göremedim. Eğer ilgili içeriği yayından kaldırmamış olsaydınız o içerikteki tüm adsense reklamlarınız devre dışı bırakılacaktı.

batuhanqq

Üye
Üye
21 Nis 2018
12
3
3
Karşı bildirim formu, verilen DMCA cezasına itiraz niteliğindedir. Yayınlanan materyalin size ait olduğu konusunda bilgi sunmak için doldurulur. Ceza almanıza sebep olan içerik size ait değilse o formu doldurmanıza gerek yok.

Adsense hesabınızın askıya alınması konusunda bir uyarı göremedim. Eğer ilgili içeriği yayından kaldırmamış olsaydınız o içerikteki tüm adsense reklamlarınız devre dışı bırakılacaktı.

Evet hocam öncedende basit uyarılar geliyordu reklam taşması onları düzeltip inceleme talebinde bulunuyordum düzeltiliyordu hata gidiyoru 2-3 gündür uyarı bekliyor . Sayfayıtaraması haftayı buluyormus ozaman bir hafta gibi bir süre beklemelimiyim hocam sizce ?

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhaba arkadaşlar web sayfamda bir konu dmca dan uyarı almış o yüzden adsense bir sayfada sayfa bazlı reklamı durdurmuş. Politika merkezin siteadı.com/konu/ - telif haklı içerik - reklam sunumu devre dışı yazıyor. Önceden basit hataları düzeltince inceleme talebi gönderiyorduk bunda gönderemiyoruz inceleme talebi isteme kapalı. Şimdi birde geri bildirim var ama içerik seninse geri bildirimde bulun diyor yoksa bulunma diyor. Gözümden kaçan bir paylaşım 1 hafta gibi süre kaldı ztn acaba herhangi bir geri bildirim yapmalımıyız o sayfayı tamamen kaldırdım url leride googleden kaldırma işlemi başlattım böyle durumla karşılaşan varmı ?

Batuhan selam,

Öncelikle yaşamış olduğunuz bu durumdan dolayı üzgün olduğumu bilmenizi isterim. Genelde telif hakkı ile korunan bir metaryal hesabın sağlığı açısından ciddi tehlike arzeder. İçeriği kaldırmanız bu durumu değiştirmez. Bu durumda ilgili içeriği kaldırdıktan sonra telif hakkı okuluna göz atmanızı öneririm. Ayrıca bu makaleyi dikkatlice inceleyiniz. Değerli arkadaşım Cihata teşekkürler, ilgili alanlardan telif konusuna işaret gösteren sayfaların kaldırılmasında önemli bir konuda size destek olmuştur.

İyi dileklerimle

.