Değerli envanter: Toplama içerik Hatası

isobey

Üye
Üye
10 Ocak 2019
3
1
Merhabalar
www.112matematik.com adlı siteyi kurdum. Bu sitede ortaokul matematik ile ilgili paylaşım yapıyorum. Testler, ders anlatım föyü vs. gibi şeyleri bizzat kendim yazıyorum. Yalnızca MEB'in paylaştığı kazanım testlerine ve örnek sorularını da siteye girenler ulaşabilsin diye sitemde de paylaştım.
Adsense ye başvuru yaptığımda TOPLAMA İÇERİK'ten dolayı sorun gösteriyor.
Bunun sebebi sadece MEB'in paylaşımlarına da yer verdiğim için midir ?

CetinbasCihat

Destek Ekibi
Destek Ekibi
23 Eki 2018
230
162
Adsense şöyle tanımlıyor

• Herhangi bir orijinal içerik veya değer eklemeden, diğer sitelerin içeriğini kopyalayan ve yeniden yayınlayan siteler
  • Diğer sitelerin içeriğini kopyalayan, küçük değişiklikler yapan (örneğin, kelimeleri eşanlamlılarıyla değiştirerek veya otomatik teknikler kullanarak) ve yeniden yayınlayansiteler
  • Kullanıcıya benzersiz bir organizasyon türü veya fayda sağlamadan diğer sitelerin içerik feed'lerini kopyalayan siteler
  • Video, resim ve diğer medya içeriklerini kullanıcılara önemli bir değer katmadan başka sitelerden alarak yerleştirmekten başka işlevi olmayan siteler
Yani kopya içerik diyor bir nevi.

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
260
228
Siteye Git
CetinbasCihat bende bu sorunla karşılaştım fakat bütün yazıları kendim yazdım. Fakat fotoğrafları internetten bulup kullandım. Eğer durum bundan kaynaklanıyorsa ben nasıl fotoğraf seçeceğiniz.
eğer resimleri başka yerden kullanıyorsanız kaynak belirtmenizde fayda vardır. yada telif hakkı olmayan freepik gibi sitelerden resim kullana bilirsiniz