Geçen Sene Adsense'den Yasaklandım. Yenisini Tekrardan Adıma Açabilir Miyim?

hakanbey

Üye
Üye
10 Nis 2019
54
18
8
Merhaba,

Geçen sene bu zamanlar Google Adsense hesabım yasaklandı. O günden sonra adsense ile çalışmayı bıraktım. Şimdi tekrar kullanmayı düşünüyorum. Ban yiyen hesap bilgilerime göre( Adım, Soyadım, Adresim, Telefonum vb. ) yeniden hesap oluşturup kullanabilir miyim ?

Eren "Antares" Akkuş

Google Platin Ürün Uzmanı
Destek Ekibi
21 Nis 2020
328
205
43
Erzurum
erenakkus.com.tr
Merhabalar,
Maalesef kullanamazsınız hesabınızı aktifleştiremezler reklamverenler açısından ban yiyenleri bir daha programa kabul etmiyorlar lakin
bir yakınınız adına, yakınınıza ait telefon (daha önce adsense hesap doğrulamasında kullanılmamış) numarası ile doğrulama yaparak yeni bir hesap oluşturmanız doğrultusunda olacaktır. Tüm sorumluluğun yakınınıza ait olacağını unutmayın.

Saygılarımla,

• Beğen
Tepkiler: hakanbey

hakanbey

Üye
Üye
10 Nis 2019
54
18
8
Merhabalar,
Maalesef kullanamazsınız hesabınızı aktifleştiremezler reklamverenler açısından ban yiyenleri bir daha programa kabul etmiyorlar lakin
bir yakınınız adına, yakınınıza ait telefon (daha önce adsense hesap doğrulamasında kullanılmamış) numarası ile doğrulama yaparak yeni bir hesap oluşturmanız doğrultusunda olacaktır. Tüm sorumluluğun yakınınıza ait olacağını unutmayın.

Saygılarımla,

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Play Console Developer hesabım mevcut. Bu da Adsense hesabım yasaklanan mail üzerine kayıtlı. Kuzenim de bu işler ile alakadar olmaktadır. Android uygulama geliştiriyoruz. Ürettiğimiz APK'da AdMob kullanacağız. Onun ismine AdMob hesabı açıp, Play Store'a yüklemeyi benim hesabımdan yaparsak sorun olmaz galiba değil mi ?

Kuzenimin mail adresi ile kendi bilgisayarımdan onun AdMob hesabına veya Adsense kısmına giriş yaparsam, farklı IP muhabbetinden dolayı sıkıntı yaşar mıyız ? Konu ile ilgili bilgi sunabilir misiniz ?

Teşekkürler. :)

hakanbey

Üye
Üye
10 Nis 2019
54
18
8
EKLEME:

Yeni gmail açıp AdMob kayıt oldum. Diğer hesapta kullandığım telefon numarası, ad soyad ve adresi girdim. Adsense ile bağlantısı kuruldu ve şu an Adsense incelemede.

1603031916430.png

1603031935671.png

Eren "Antares" Akkuş

Destek Ekibi
21 Nis 2020
328
205
43
Erzurum
erenakkus.com.tr
Merhabalar,
Kuzeniniz adına açarsanız ve telefon numarasını daha önce onaya gönderilmemiş bir numaradan yaparsanız hiçbir sıkıntı yaşamazssınız şuan yaptığınız işlemde bir sıkıntı yok.

Saygılarımla

• Beğen

hakanbey

Üye
Üye
10 Nis 2019
54
18
8
Merhabalar,
Kuzeniniz adına açarsanız ve telefon numarasını daha önce onaya gönderilmemiş bir numaradan yaparsanız hiçbir sıkıntı yaşamazssınız şuan yaptığınız işlemde bir sıkıntı yok.

Saygılarımla

Hızlı yanıtınız için minnettarım.

Adsense'ye giriş ile ilgili nasıl bir işlem yapabiliriz peki hocam ? Kazançları her ikimizin de takip edebilmesi adına, aynı hesaba farklı şehirlerden ve IP'lerden girmek risk oluşturabilir diye düşündüm. Bu yüzden kuzenin Adsense hesabından, benim başka gmail hesabını yönetici eklersek her iki mailden de görüntüleme ve işlem yapabilme imkanımız olabilir. Sıkıntı da olmaz heralde. Bu konuya da açıklık getirebilir misiniz?

Teşekkürler.

Eren "Antares" Akkuş

Destek Ekibi
21 Nis 2020
328
205
43
Erzurum
erenakkus.com.tr
Merhaba
Hiçbir sıkıntı olmaz istediğiniz zaman istediğiniz yerde giriş yapıp görebilirsiniz. Size bir tavsiyem de analytics kullanın ordan da gelirlerinizi görebilirsiniz.

Saygılarımla

• Beğen

hakanbey

Üye
Üye
10 Nis 2019
54
18
8
Merhaba
Hiçbir sıkıntı olmaz istediğiniz zaman istediğiniz yerde giriş yapıp görebilirsiniz. Size bir tavsiyem de analytics kullanın ordan da gelirlerinizi görebilirsiniz.

Saygılarımla

Tamamdır hocam. Analytics'de aktif edeyim. Yani kuzenin hesap ile kendi bilgisayarımdan girsem dahi sıkıntı olmaz öyle mi ? r10 gibi webmaster forumlarında multi üyelik diye hesabının yasaklandığı gördüm bir kaç kişinin. O yüzden bu konuda biraz dikkatli olmak istedim hocam.

Eren "Antares" Akkuş

Destek Ekibi
21 Nis 2020
328
205
43
Erzurum
erenakkus.com.tr
Yok hiçbir sıkıntı olmaz yeni hesap açmıyorsunuz hesabınıza erişiyorsunuz ama siz yinede haniyeni giriş olduğunda yeni hesap girişi vb mail geliyor onlarla uğraşmayın diye analyticsi önerdim orda tüm kazançlarınız ve istatistikler bulunmakta.

Saygılarımla

• Beğen