Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

Sabit Konu GOOGLE ÜRÜN UZMANI OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ (YENİ GÜNCELLEME)

erenakkus

Google Bronze Product Expert
Destek Ekibi
Web sitesi
www.siberguvenlik.site
Product Experts yani Ürün Uzmanı programı Google'ın forumlarında en aktif ve diğerlerine en fazla yardımcı olan üyelerden oluşan bir programdır. Tüm dünyada 1.000'den fazla üyesi bulunan bu uzman topluluğu, bilgilerini paylaşarak ve diğer kullanıcıların Google ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlayarak her yıl binlerce kişiye yardımcı olmaktadır.

Eskiden Top Contributors yani En Çok Katkıda Bulunanlar olan programın ismi 2019 yılında Product Experts yani Ürün Uzmanı programı olarak güncellendi ve yeniden lansmanı yapıldı. Mevcut ürün uzmanları bu toplulukta bulunmaya devam etti.

Ürün Uzmanları birer Google çalışanı değildir. Bu kişiler gönüllü olarak Google ürünleri konusunda tutkulu olan ve başkalarına yardımcı olmaktan keyif alan normal kullanıcılardır. Bu yüzden bu kişilerden yanıt aldığınızda, yanıt aldığınız kişiye teşekkür etmeyi unutmayın!

Şimdi programdaki rozetleri daha yakından tanıyalım:

Bronz Ürün Uzmanı: Programa katılan ve ürünü tanımakta olan yeni üyelerdir
Gümüş Ürün Uzmanı: Ürün bilgilerini geliştirmekte olan üyelerdir.
Altın Ürün Uzmanı: Bilgi sahibi ve aktif birer katılımcı olan güvenilir üyelerdir.
Platin Ürün Uzmanı: Mentorluk yaparak, içerik oluşturarak ve diğer yöntemlerle yardım sağlamanın ötesinde katkıda bulunan deneyimli üyelerdir.
Elmas Ürün Uzmanı: Artık ürünü en iyi bilen ve kendini adamış olan en iyi üyelerdir.

Bu programda bulunan kişilere Google teşekkür etmek amacıyla bazı ayrıcalıklar sağlar. Şimdi de o ayrıcalıkları yakından inceleyelim:

Bronz Seviye Ürün Uzmanı:
  1. Bir Google Yardım Topluluğunda 10 soru yanıtlayarak veya Önerilen Yanıt kazanarak Bronz üyeliğiyle başlayabilirsiniz.

Gümüş Seviye Ürün Uzmanı:
  1. Katkıda bulunduğunuz Google Yardım Forumunda Gümüş Seviye Ürün Uzmanı rozeti.
  2. Diğer ürün uzmanlarıyla tanışma ve bilgi alışverişi sağlayabileceğiniz Ürün Uzmanları gizli topluluğuna erişme hakkı.
  3. Ürün güncellemeleri almak ve geri bildirim sağlamak için Google çalışanları ile doğrudan bağlantı hakkı.
Altın Seviye Ürün Uzmanı
  1. Gümüş Seviye Ürün Uzmanlarına verilen tüm ayrıcalıklar.
  2. Katkıda bulunduğunuz Google Yardım Forumunda Altın Seviye Ürün Uzmanı rozeti.
  3. Google çalışanları ve diğer Ürün Uzmanları ile sanal Hangout'lar yapabilme imkanı.
  4. Beta testi fırsatlarına ve etkinliklere katılma imkanı.
Platin Ürün Uzmanı
  1. Gümüş ve Altın Seviye Ürün Uzmanlarına verilen tüm ayrıcalıklar.
  2. Katkıda bulunduğunuz Google Yardım Forumunda Platin Seviye Ürün Uzmanı rozeti.
  3. Katkıda bulunmak ve Google ile bağlantı kurmak için ek fırsatlar edinme imkanı.
Elmas Ürün Uzmanı

1. Önceden listelenen tüm ayrıcalıklar
  2. Katkıda bulunduğunuz Google Yardım Topluluklarında Elmas Ürün Uzmanı rozeti
  3. Katkıda bulunmak ve Google ile bağlantı kurmak için ek fırsatlar
  4. Elmas Ürün Uzmanı sertifikası, katkılarınızı takdir etmek üzere verilen bir sertifikadır
2019 Google Ürün Uzmanları Buluşması videosu

<iframe width="853" height="480" src="
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Peki Nasıl Ürün Uzmanı Olabilirim?

Öncelikle Product Experts'in sitesine kaydolmalısınız. Kaydolmak için buraya tıklayın. Hangi Google ürünleriyle ilgileniyorsun? sorusuna aktif olarak katkı sağlamak istediğiniz ürün veya ürünleri seçerek ikinci soruya geçiniz. Bu adımda en fazla 3 ürün seçebilirsiniz ama siz daha fazla üründe katkı sağlamak istiyorsanız o ürünlerin forumunda katkı sağlayabilirsiniz. Gereksimleri sağlarsanız ürün uzmanı olabilirsiniz. Hangi dilleri tercih edersin? kısmında da tercih ettiğiniz dili örneğin Türkçe'yi seçerek "Sonraki" butonuna tıklayınız. Daha sonraki adımda da Ürün Uzmanları Programı Şartlarını ve e-mail gönderme izni isteniyor sizden. Yanlarındaki kutucuklara tıklayarak bunları kabul edebilirsiniz. O kutucukları işaretledikten sonra "Kabul Et" butonuna basın ve kayıt işleminizi bitirin.
Kayıt işlemini bitirdikten sonra seçtiğiniz ve katkıda bulunmak istediğiniz ürünlerin yardım forumlarında katkıda bulunmalısınız. Aktiflik sağlamalı ve kullanıcılara yardım etmelisiniz. Google çalışanı olan Topluluk Yöneticisinin dikkatini çekmelisiniz. Topluluk Yöneticisinin dikkatini çektikten sonra sizinle forumda katkı sağladığınız hesabınızın e-posta adresi ile sizinle iletişime geçecek ve sizi Ürün Uzmanları programına sizi davet edecektir. Bunun için sabırlı olmalısınız. Aktif ve sürekli olarak kullanıcılara yararlı şekilde yardım etmelisiniz.

Başvuran herkese başarılar! Sorularınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.

erenakkus

Destek Ekibi
Web sitesi
www.siberguvenlik.site
Her zaman

Saygılarımla

ayhsn

Üye
Üye
bu uzmanlar ücret kazanıyor mu

erenakkus

Destek Ekibi
Web sitesi
www.siberguvenlik.site
Merhabalar,
Hayır bu uzmanlar gönüllü olarak insanlara yardım ediyor lakin bölgesel ve yurt dışında google uzmanlar için etkinlik düzenliyor her yıl.

yunus gunes

Üye
Üye
Merhabalar uzman ekip buradaysa bir sorunum var: kızım için youtube kanalı açtım bir kaçkez reklam satın aldım ama hiç beceremedim . 300 tl aldıgım reklam 2 günde bitti ben her güne 20 tl ayarlamıştım. ayrıca bazan aldığım reklamlarda hiçbir tık görüntüleme almadan hesap bakiye bitiyor. bana yardım edebilecek (cüzzi ücret karşılıgında) bir kaç video hazırlayacak bir bilen aranıyor. yardımcı olursanız sevinirim. biliyorum size basit gelecektir bu söylediklerim ancak bilmeyen için zor durum.... yunugunes28@gmail.com

Must Leisure

Üye
Üye
Soruyu yanlış mı sordunuz acaba, siz kızınız adına kanal açtınız vede de videoların izlenmesi için ADS ile videoların izlenmesi ve için para ödediniz (reklam olarak) eğer bu şekilde ise belirtirseniz yardım edeyim

erenakkus

Destek Ekibi
Web sitesi
www.siberguvenlik.site
Merhabalar,

Hangi ürünü kullanıyorsunuz Google Ads mi Yoksa Google Adsense mi?

Saygılarımla

yunus gunes

Üye
Üye
Soruyu yanlış mı sordunuz acaba, siz kızınız adına kanal açtınız vede de videoların izlenmesi için ADS ile videoların izlenmesi ve için para ödediniz (reklam olarak) eğer bu şekilde ise belirtirseniz yardım edeyim
google ads üzerinden youtube ads reklam alıyorum. inanın çokça bilgimde yok sadece yönlendirmelere göre devam ediyorum. ama bir türlü sağlıklı şekilde ilerleyemedim.

Ekli dosyalar

erenakkus

Destek Ekibi
Web sitesi
www.siberguvenlik.site
Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7