Güncelleme Sonrası Adsense Kodu Sorusu

Cemal

Üye
Üye
8 May 2019
20
10
3
www.bilirimbilirsin.com
Merhabalar,

Sorum şu olacak ve eminim bu sorunla karşılaşanları aydınlatacak bir soru olacağından eminim
Gerçi bunun bir sorun olup olmadığından emin değilim
Siteme gelen tema güncellemesinden sonra kodlarımın kaybolması üzerine analystic ve reklam kodlarımı tazeledim fakat adsense başvurusu yaparken eklediğim kodu bir türlü nerden bulacağımı bilemedim ve bu kodu tekrar eklemem gerekiyor mu açıkcası hiç bir fikrim yok.
Eklemem gerekiyorsa nereden bulabilirim ?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ
B

Batuhan Aksoy

Misafir
Wordpress kullaniyorsanız eğer tema degiştiginde header.php yani üst logo bölümün şablonuna eklediğin reklamlar eski temada kalir. Yeni temaya geciş yaptiysan gorünüm>bilesenler bolumunden header yada sidebara html kod bilesenini gerekli bolume surukleyerek reklam kodlarini ekleyebilirsin.

Adsense reklam birimlerine girdiginde aktif reklamlarin karsina cikar ve aktif reklam kodlarini bulabilirsin panelinden.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhabalar,

Sorum şu olacak ve eminim bu sorunla karşılaşanları aydınlatacak bir soru olacağından eminim
Gerçi bunun bir sorun olup olmadığından emin değilim
Siteme gelen tema güncellemesinden sonra kodlarımın kaybolması üzerine analystic ve reklam kodlarımı tazeledim fakat adsense başvurusu yaparken eklediğim kodu bir türlü nerden bulacağımı bilemedim ve bu kodu tekrar eklemem gerekiyor mu açıkcası hiç bir fikrim yok.
Eklemem gerekiyorsa nereden bulabilirim ?

Şimdiden teşekkür ederim.

@Cemal Merhaba,

Değerli arkadaşımız @Batuhan Aksoy a teşekkür ederek ilave etmek istiyorum. Otomatik reklam kodunuzu (tema değiştiği ve kodlarınız kaybolduğu için) reklam göstermek istediğiniz her sayfanın <head> etiketi arasına ekleyin. Bu kod, AdSense panelinize giriş yaptığınızda, reklamlar sekmesinde bulunan Otomatik Reklamlar alanındadır. Aksi taktirde, Google Bot (AdSense Tarayıcısı) sitenizi ziyaret etmez ve reklam sunumu gerçekleşmez. Otomatik reklam kodu, Google Bot için bir davetiye gibidir.

İyi dileklerimle

• Beğen
Tepkiler: Cemal