Hesabınızı geçici olarak askıya aldık

Meandros

Üye
Üye
2 Tem 2018
9
10
Merhaba Arkadaşlar,

''Google Hesabınızdaki bazı bilgileri doğrulayamadığımız için hesabınızı geçici olarak askıya aldık''

Hesabıma ödeme yapılamıyordu sonra bildirimi gördüm doldurdum sonra hesabımın doğrulandığını anlatan bir mail aldım.

Aldığım mail şudur.

''Thank you for responding to the information request. We have reviewed your documents and can confirm that your account has been reactivated.
Thank you for your cooperation.'

Anladığım kadarıyla aktif edilmiş.

Fakat 2 aydır ödeme alamıyorum hesabı her güncellediğimde ödeme yapılıyor 1 gün sonra ödemeleriniz şu anda bekletilmektedir bildirimi alıyorum. bekletilme nedeni bazen bankanızla iletişime geçin bazende Ödeme tutarınız, ödeme şeklinizin ülkenizde kabul edebileceği tutardan daha fazla.

Diğer sıkıntı ise yeni bir ödeme yöntemi ekleyemiyorum aldığım hata:

'Beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. [OR-BAIH-01]'

Durum bundan ibaret arkadaşlar. Ödeme alamıyorum ve yeni ödeme yöntemi ekleyemiyorum.

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
247
223
Siteye Git
Bu hata kodu genellikle geçici bir hatadır (yepyeni bir adsense hesabı olduğu için birkaç nedenden dolayı olabilir). Buradaki en iyi seçenek , Chrome'da gizli modunu kullanarak birkaç saat içinde denemektir . İlk çözümü denedikten sonra hala aynı hata mesajını alıyorsanız, sorunu çözmenize yardımcı olabilmemiz için @Yusuf Ergişi hocamız ile iletişime geçmenizi öneririz .

Teşekkürler,

Meandros

Üye
Üye
2 Tem 2018
9
10
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim,

hesap yeni değil neredeyse 2 yıllık düzenli olarak ödeme alıyordum hiç politika ihlalim yok.

hesap doğrulama yani adres vs. uyarısı aldım, adresi doğruladım hesabın tekrar etkinleştirildiğini anlatan mail aldım.

şimdi ödeme yöntemimi güncelliyorum ödeme yapılıyor 1 gün sonra para tekrar adsense hesabına dönüş yapıyor. aldığım uyarı 'Ödeme tutarınız, ödeme şeklinizin ülkenizde kabul edebileceği tutardan daha fazla'

Yeni ödeme yöntemide ekleyemiyorum. farklı tarayıcılardan denedim eklenmiyor.

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
247
223
Siteye Git

hesap yeni değil neredeyse 2 yıllık düzenli olarak ödeme alıyordum hiç politika ihlalim yok.

hesap doğrulama yani adres vs. uyarısı aldım, adresi doğruladım hesabın tekrar etkinleştirildiğini anlatan mail aldım.

şimdi ödeme yöntemimi güncelliyorum ödeme yapılıyor 1 gün sonra para tekrar adsense hesabına dönüş yapıyor. aldığım uyarı 'Ödeme tutarınız, ödeme şeklinizin ülkenizde kabul edebileceği tutardan daha fazla'

Konuyla ilgili bilgi @Yusuf ERGİŞİhocama aktarıldı. sabırla beklemenizi istiyorum

Yusuf ERGİŞİ

Google Gold Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git

Merhabalar,

Adsense için kullandığınız e-posta adresiniz ve yayıncı kimlik numaranızı rica edebilir miyim?

.

Meandros

Üye
Üye
2 Tem 2018
9
10
merhaba,

bugün şöyle bir mail aldım. güncellemeyi yapacağım sonucu buraya yazacağım.

Ödeme almak için bilgilerinizi güncelleyin

Aşağıdaki nedenlerden biri veya birkaçı nedeniyle ödemeleriniz beklemeye alınmış olabilir:

• Ödeme şekli yok: Ödeme şekli seçmek için oturum açıp "Ödeme ayarları" sayfanıza gidin.

Hesabınızı kullanmak ve ödeme almak için bilgilerinizi güncelleyin:

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
247
223
Siteye Git
merhaba,

bugün şöyle bir mail aldım. güncellemeyi yapacağım sonucu buraya yazacağım.

Ödeme almak için bilgilerinizi güncelleyin

Aşağıdaki nedenlerden biri veya birkaçı nedeniyle ödemeleriniz beklemeye alınmış olabilir:

• Ödeme şekli yok: Ödeme şekli seçmek için oturum açıp "Ödeme ayarları" sayfanıza gidin.

Hesabınızı kullanmak ve ödeme almak için bilgilerinizi güncelleyin:
Ödeme sayfası kısmında Banka Hesap bilgilerinizi ekleyip. google adsenin sizin hesabınıza göndereceği miktari daha sonra ödeme yönetimden ekleyip doğrulaya bilirsiniz hesabınızı

Meandros

Üye
Üye
2 Tem 2018
9
10
aynı şekilde ödeme başarısız sebep ise ülkenizin kabul edeceği miktardan fazla.

yeni ödeme ekleyemiyorum önceden ekli başka banka vardı onu birincil yaptım bıraktım.

onuda hiç birincil yapasım yok çünkü ona gelen ödemeyi alamamıştım. ilk ödemeydi adsense ödedi ama bankada çıkmadı o zaman başka banka ekleyip birincil yapmış ödeme almaya başlamıştım.

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
247
223
Siteye Git
aynı şekilde ödeme başarısız sebep ise ülkenizin kabul edeceği miktardan fazla.

yeni ödeme ekleyemiyorum önceden ekli başka banka vardı onu birincil yaptım bıraktım.

onuda hiç birincil yapasım yok çünkü ona gelen ödemeyi alamamıştım. ilk ödemeydi adsense ödedi ama bankada çıkmadı o zaman başka banka ekleyip birincil yapmış ödeme almaya başlamıştım.
Eklemiş olduğunuz ödeme yöntemi hangi bankaya ait bilgilendirmisiniz

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
247
223
Siteye Git
vakıfbank,

vakıfta ilk ödemeyi alamadım, adsense ödedi para bankada çıkmadı. sonra iş bankası ekledim sorunsuz alıyordum işte bu hesap doğrulaması işi çıkana kadar.
Hesap doğrulaması için googlenin sizin eklemiş olduğunuz banka hesabına ufak bir miktarda para yatırıyo o miktarı örenip adsense panelinde doğrulamanız gerekmektedir.

Meandros

Üye
Üye
2 Tem 2018
9
10
Merhaba,

arkadaşlar ödeme geldi, diğer bankayı birincil yaptım fakat güncellemedim. daha önce banka değişikliğinde güncellemiştim. yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

tek sorun yeni ödeme ekleyemiyorum farklı tarayıcılar ve cihazlar denedim olmadı, aldığım hata şudur.:

Beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. [OR-BAIH-01]

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
247
223
Siteye Git
Merhaba,

arkadaşlar ödeme geldi, diğer bankayı birincil yaptım fakat güncellemedim. daha önce banka değişikliğinde güncellemiştim. yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

tek sorun yeni ödeme ekleyemiyorum farklı tarayıcılar ve cihazlar denedim olmadı, aldığım hata şudur.:

Beklenmeyen bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. [OR-BAIH-01]

Buradaki en iyi seçenek , Chrome'da gizli modunu kullanarak birkaç saat içinde denemektir . İlk çözümü denedikten sonra hala aynı hata mesajını alıyorsanız, sorunu çözmenize yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçmenizi öneririz .

Risk

Üye
Üye
7 Ağu 2018
10
11
Buradaki en iyi seçenek , Chrome'da gizli modunu kullanarak birkaç saat içinde denemektir . İlk çözümü denedikten sonra hala aynı hata mesajını alıyorsanız, sorunu çözmenize yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçmenizi öneririz .
Bu sorun google pay servisiyle alakalıdır adsense ile alakalı değildir. kullanıcının yapması gereken pay.google.com adresi üzerinden ödeme yöntemi eklemektir. muhtemelen gene aynı hatayı verecektir çünkü google yapay zekası pay servisinizi askıya almıştır, çözüm olarak google payment yardım sayfasından pay servisinizi doğrulamaktır ilgili link Google Pay Help ayrıca google payment müşteri temsilcisine chat, telefon, mail üzerinden ulaşarak sorun hakkında iletişime geçilebilir.

Sorun çözümü için ilgiliye google pay yardım formunu doldurup ulaşabilirsiniz - dikkat yalnızca ingilizce kullanın Sign in - Google Accounts

Son düzenleme: