Merhaba Ban Hakkında

reaction

Üye
Üye
29 May 2018
12
8

Yusuf ERGİŞİ

Google Gold Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense-tr/LLzKGOfA-Ds;context-place=forum/adsense-tr

konuyu buradan inceleyebilirsiniz

domaini bu yıl içerisinde kaydettim tüm proje isimlerimiz bu isime ait ama daha önce kullanan kişiler adsense den yasaklatmış tüm politika ilhallerine karşı düzenlenmiş şekilde tasarlandı lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.whois.com.tr/domain/crewmice.org

Selam reaction,

Yaşamış olduğunuz bu durum ile ilgili gerçekten üzgün olduğumu bilmenizi istiyorum. Bahse konu URL adresiniz adsense tarafından yasaklanmış durumda olduğundan bu konuda yardımcı olamıyorum. Bu durumda yapmanız gereken yardım merkezine ulaşmaktan başka çarenin olmadığıdır. Her halukarda size olumsuz olduğu yönde otomatik e-posta gönderilecek :( Bilindiği gibi politika merkezinin ve politikaların çok sert işlediği aşikardır. Elimizden bir şey gelse inanın bu kadar süredir sizleri mağdur etmezdik.

Yardım Merkezine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://support.google.com/adsense/?hl=tr#topic=3373519

Bize ulaşın sekmesi sağ üst köşededir.

Kolaylıklar diliyorum.

.

Yusuf ERGİŞİ

Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
https://support.google.com/adsense/answer/81904?hl=tr ve beni adsense sekmesinden hesap onayı gelmediğinde bu url ye yönlendiriyor açıklayıcı bir metin bile yok.
Sizin için ilgili birimden aldığım cevabı aynen sizinle paylaşıyorum:

Merhabalar Yusuf,
Yardım Merkezine aşağıdaki link üzerinden ulaşabilir:
https://support.google.com/adsense/?hl=tr#topic=3373519
Bize ulaşın sekmesi sağ üst köşede.
Aslında bu durumda kullanıcının websitesi banlı olduğu için, biz hizmet sağlamıyoruz. Yani bizimle bu konuda da iletişime geçse, otomatik e-posta gönderiyoruz.
Teşekkürler :)

///////////////////

Şeklinde olmuştur. Bunun haricinde inanın elimizden bir şey gelmemektedir. Çok üzgünüm :(

.

reaction

Üye
Üye
29 May 2018
12
8
Yusuf Bey haklısınız fakat herhangi bir şekilde sağ üst köşede bize ulaşın sekmesi bulunmamakta bulunsa url yi yazıp yapıcam ama bulunmadığından dolayı benim de elimden bir şey gelmiyor yani benim elimden gelen bir şey de yok foruma konu açıyorum yine etkilenen bir şey yok.

Ekli dosyalar

reaction

Üye
Üye
29 May 2018
12
8
Sayın Yayıncımız,

AdSense Müşteri Desteği ile bağlantı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Kayıtlarımız, program politikalarımızla ilgili bir veya daha fazla ihlalden dolayı www.crewmice.org adresine reklam sunumunun devre dışı bırakıldığını gösteriyor. Daha ayrıntılı bilgi için AdSense hesabınızın Politika ihlalleri bölümüne bakın.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, doğrudan politika uzmanlarımıza bir itiraz formu gönderin.

İtiraz formu gönderemiyorsanız, bu sitenin AdSense programına katılımını şu anda yeniden değerlendiremeyiz. Sahip olduğunuz başka siteler varsa bu sitelerden politikalarımıza uygun olanlara reklam kodu yerleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

arkadaşımın adsense hesabından eski yasaklanmış site urlsinden crewmice yazıp gönderdik ve bu maili aldık bizde politika ihlallerinde crewmice gözükmediğinden itiraz formu gönderemiyoruz.

Yusuf ERGİŞİ

Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
Sayın Yayıncımız,

AdSense Müşteri Desteği ile bağlantı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Kayıtlarımız, program politikalarımızla ilgili bir veya daha fazla ihlalden dolayı www.crewmice.org adresine reklam sunumunun devre dışı bırakıldığını gösteriyor. Daha ayrıntılı bilgi için AdSense hesabınızın Politika ihlalleri bölümüne bakın.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra, doğrudan politika uzmanlarımıza bir itiraz formu gönderin.

İtiraz formu gönderemiyorsanız, bu sitenin AdSense programına katılımını şu anda yeniden değerlendiremeyiz. Sahip olduğunuz başka siteler varsa bu sitelerden politikalarımıza uygun olanlara reklam kodu yerleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

arkadaşımın adsense hesabından eski yasaklanmış site urlsinden crewmice yazıp gönderdik ve bu maili aldık bizde politika ihlallerinde crewmice gözükmediğinden itiraz formu gönderemiyoruz.

Tekrar merhaba,

Sizi çok iyi anlıyorum ancak böyle durumlarda siz değerli kullanıcılara itiraz formu gönderme seçeneğinden başka bir seçenek bırakılmamış. Keşke inanın elimden/elimizden farklı bir şey gelse tabiki severek yardımcı olmaya çalışırız. Ancak durum size ilettiğim gibidir. Defalarca politakalar ekibine talep açmış olsamda bu durum üzülerek belirtmeliyim ki gerçekten değişmeyecek :(

.

Yusuf ERGİŞİ

Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
ama yusuf bey çok saçma değil mi sizce de bunu parayla çözen insanlar nasıl yapıyor peki?
Ooo birde ticarete dökmüşler yani. Bu durumu hem politikalar ekibine hem ilgili birime aktaracağım. Madem öyle bir imkan var bizler neden yardımcı olamıyoruz şeklinde. Eğer öyle bir sistem kurulmuşsa Eko sisteme dinamit koymuşlar demektir ve bu ciddi bir sorun olarak Google a yansıyacaktır.

CanDostu

Üye
Üye
28 May 2018
15
24
Ooo birde ticarete dökmüşler yani. Bu durumu hem politikalar ekibine hem ilgili birime aktaracağım. Madem öyle bir imkan var bizler neden yardımcı olamıyoruz şeklinde. Eğer öyle bir sistem kurulmuşsa Eko sisteme dinamit koymuşlar demektir ve bu ciddi bir sorun olarak Google a yansıyacaktır.
Ekip içinden mi yoksa geliştirilen farklı yöntemle mi yapıyorlar bilmiyorum. Ama arkadaşın dediği gibi ücret karşılığı ban kaldırdığını iddia edip, iş yapan insanlar var.

Onun dışında son zamanlarda, adsense almayı başaramayanlar için, kişinin sitelerine "1" gün içinde ücret karşılığında adsense onayı alabileceklerini söyleyen kişi(ler) bulunmakta.

Biraz araştırma yapıldığında bu kişilerin tespiti yapılabilir.

reaction

Üye
Üye
29 May 2018
12
8
seo siteleri genellikle yapıyor test için bir tane sitemin banını kaldırtmıştım kontrol de edebilirsiniz 950 TL vererek sonra bilerek geri banlattım acaba googlede çalışan birisimi yapıyor diye geri döndüğümde tekrar aynı fiyata açabileceğini söyledi ve 4 saat içinde açıldı...

Yusuf ERGİŞİ

Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
seo siteleri genellikle yapıyor test için bir tane sitemin banını kaldırtmıştım kontrol de edebilirsiniz 950 TL vererek sonra bilerek geri banlattım acaba googlede çalışan birisimi yapıyor diye geri döndüğümde tekrar aynı fiyata açabileceğini söyledi ve 4 saat içinde açıldı...
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Bu konuyu araştıracağım.

reaction

Üye
Üye
29 May 2018
12
8
yusuf bey yani benim bundan sonra yapacak bir şeyim yok mu yani tüm projeler bu alan adı üzerine illa para verip açtırmam mı gerek.

Yusuf ERGİŞİ

Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
yusuf bey yani benim bundan sonra yapacak bir şeyim yok mu yani tüm projeler bu alan adı üzerine illa para verip açtırmam mı gerek.
Bu konu hakkında (para ile açtırma) ilettiğim konuya yanıt aldığımda netleştirecek ve bilgi vereceğim.

Yusuf ERGİŞİ

Yönetici
Destek Ekibi
10 Nis 2018
444
308
Siteye Git
Selam reaction,

Google AdSense ilgili birimden aldığım yanıtı aynen paylaşıyorum:

Mümkün değil. Bizim tarafımızdan banlanan bir sitenin banını, bizden başka kimse kaldıramaz :)
Eğer, birilerinin para karşılığı sitelerindeki banları kaldırdıklarını söylüyorlar ise, bu işi yapanları bize bildirsinler, biz de iletelim.

Şeklinde olmuştur. Sizden rica bu tür durumlarda nokta atışı olarak, para karşılığı bu işi yapan dolandırıcıları bize bildirmeniz olacaktır.

İyi dileklerimle.