Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

Sanırım Adsense Hesabım Çalındı

Spineless

Üye
Üye
10 yıllık falan bir adsense hesabım var. Çok aktif olarak da kulanmıyorum. Youtube hesabına da bağlı. Bugün giriş yapmaya çalıştım ama "ilişkilendirilmiş bir hesap bulunamadı" gibisinden bir hata verdi... Aynı şekilde 2-3 kez tekrar giriş denemesi yaptım yine aynı hatayı aldım. Daha sonra başlayın'a tıkladım deneme yapayım derken yeni onaylanmamış bir hesap açmış oldum. Bunu da kapatamıyorum. Bir yerlerden form buldum onu doldurarak çalınan hesabın pub numarasını, kimlik foto mu gönderdim. Şimdi eski hesabı alabilme şansım var mıdır? Sitelerde halen reklamlar çıkıyor. Ayrıca da kimin yaptığını da merak ediyorum. Sizce ne yapabilirim? Fikirleriniz ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Must Leisure

Üye
Üye
Adsensinizle bağlı olan hesabınız ( youtube yada siteler) aynı google hesabınız da ise diğerleride risk altındadır demektir, Adsensinizi çalan kişi onun ne işe yaramadığını biliyor mu acaba, sadece bilgileri değişebilir ,oradaki diğer bilgiler kişisel verilerdir, Her kesin 1 adsensı olur .
Çözümü ise burada değil, yabancı foruma yada twiter yolu ile ingilizce konu başlığı atıp size cevap vermelerini bekleyeceksiniz

Spineless

Üye
Üye
Adsensinizle bağlı olan hesabınız ( youtube yada siteler) aynı google hesabınız da ise diğerleride risk altındadır demektir, Adsensinizi çalan kişi onun ne işe yaramadığını biliyor mu acaba, sadece bilgileri değişebilir ,oradaki diğer bilgiler kişisel verilerdir, Her kesin 1 adsensı olur .
Çözümü ise burada değil, yabancı foruma yada twiter yolu ile ingilizce konu başlığı atıp size cevap vermelerini bekleyeceksiniz

Cevabınız için teşekkür ederim. Google destek formunda Yusuf ERGİŞİ'nin verdiği bir form dan başvurumu yaptım. Oradan bir dönüş oldu dün gece. kimlikti son ödeme gibi belgeleri istediler. Bende gönderdim umarım çözümlenir.

Şimdi olay şöyle benim adsense hesabımın olduğu gmail hesabını fazla kullanmıyorum. Zaten zottirik bir kullanıcı adı da var (mtllinrvana220@gmail.com gibi ). üstündeki adım soyadım doğu ama... mailin şifresini falan değiştirmemişler. direk adsense hesabı gitmiş görünüyor. hesabı da bilen 3-4 kişi var. heryerde oturum açan bir insan da değilim. Yani bu olay bana biraz ders vermek için yapılmış gibi görünüyor şimdilik. tabi başka çalma teknikleri varsa bilemiyorum. zaten 2 ayda bir 200 tl anca geliyor. çalsa ne olacak. neyse umarım kısa sürede çözümlenir..

Must Leisure

Üye
Üye
Yusuf bey yaşıyor mu ,uzun zaman önce mesaj attım hala dönecek , yaşadığına sevindim

Must Leisure

Üye
Üye
Biraz gariplik var, bir hesaptan adsense adresini koparmak zordur, ama youtube kanalını başka bir hesaba taşırsınız, adsense hesabı google hesabından koparılması söz konusu değil , çünkü oradaki adsense kimliği numaraları sizin adınıza ,yada o google hesabı oluşturduğunuz isime aittir, bunun değişmesi imkansız, yanı oradaki ödeme bilgileriniz sizin vergi sistemine kayıtlı numaranızdır, alan kşi aslında başına iş almış oluyor fakat farkında değil , belliki acemi biri , gerçek anlamda ki, korsanlar adsensi çalmazlar , başlarına geleceği bilirler , kimlikleri açığa çıkar, o adsenseye bir banka bilgisi eklemesi gerekiyor , eklediği an zaten kim olduğu belli oluyor, ama bu çalan kişiye ait bilgileri size vermiyorlar

Spineless

Üye
Üye
Yusuf bey ve Must Leisure 'in destekleriyle olayı çözebildim.

Yusuf bey Google AdSense bu linki gidilmesi gerektiğini söylemiş. sayesinde hızlıca çözüme kavuştu. Yeni adminin mail adresi verildi. tabi ki tanıdık çıktı. neyse ki çözebildik durumu. İlgilenen ve yardımı olan herkese teşekkür ederim.

Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8