Siteniz reklam göstermeye hazır değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ocuu

Üye
Üye
13 Mar 2019
7
1
3
ARKADAŞLAR Bİ ÖNCEKİ HATA DEĞERLİ ENVANTER YOK HATASIYDI SMDI İSE BU HATAYI ALIYORUM BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİRMİ
Sitenizde sitenizin henüz reklam göstermeye hazır olmadığı anlamına gelen bazı politika ihlalleri bulduk. Sitenizin AdSense Program Politikaları'na uyduğundan emin olun.
SİTE: www.youtubeabonekas.com

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhaba @ocuu,

Siteniz yapım aşamasında gibi, bunu geçtim; farklı reklam veren şirketlere ait reklam kodları barındıran sitelerin AdSense onayı alması mümkün değildir. Ayrıca ödeme vaad eden içerikleriniz mevcut, bunu reklam için değil, bahse konu uygulamanız için yapıyor da olsanız, sitenizi tarayan bir robottur, onu da ihlal olarak görüyor olabilir.

Google reklamları, reklamları tıklayan, internette gezinen, e-postaları okuyan veya diğer benzer işleri yapan kullanıcılara ödeme yapma veya teşvikler sağlama taahhüdünde bulunan sayfalara yerleştirilemez. Bu tür sayfalara Google reklamları yerleştirmek, geçersiz gösterimlere veya tıklamalara yol açabileceğinden yasaktır. Benzer şekilde, Google reklamları, öncelikle bu hizmetlerin nasıl uygulanacağı konusunda trafik yönlendiren, tanıtım yapan veya eğitim materyali sağlayan sayfalara yerleştirilemez.

İçerik için değerli envanter konusunda ise:

Sayfalarınıza eklediğiniz reklamlar ve ücretli tanıtım materyalinin içerikten fazla olmaması gerekir. Ayrıca sağladığınız içerik, sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara değer katmalı ve onların ilgisini çekmelidir. Bu nedenle, değişiklikler yapılana kadar pek ya da hiç sunmayan ve/veya aşırı yoğun reklam yayınlanan sayfalara sunumu sınırlayabilir veya devre dışı bırakabiliriz.
Kabul edilemez sayfalara ilişkin örnekler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
  • Başka kaynaklardaki içeriği bir değer katmadan kopyalama, derleme, toplama veya yeniden yazma;
  • Yayıncı tarafından sağlanmış içerikten çok reklamlara yer veren sayfalar;
  • Manuel inceleme veya seçimden geçmeden otomatik olarak oluşturulan içerik;
  • İçerik bulunmayan reklam sayfaları veya sayfalar;
  • Web Yöneticisi Kalite Yönergeleri'ne uymayan sayfalar.
Ayrıca siteniz AdSense Tarayıcı (Google Bot) tarafından 'Gerçeğe aykırı' diye tabir edilen ve aşağıda açıkladığım ihlale de maruz kalıyor olabilir.

Kullanıcılar, internet ortamında etkileşime girdikleri içeriğin onları yanlış yönlendirmesini istemez. Bu nedenle Google reklamları siz, içerikleriniz veya web mülkünüzün birincil amacıyla ilgili bilgileri yanlış yansıtan, yanlış beyan eden veya gizleyen sayfalarda yayınlanamaz.

Özetle: Öncelikli olarak, farklı reklam veren şirketlere ait reklam kodları ve doğrulama kodlarından sitenizi arındırın ve yukarıda bahsettiğim konulara dikkat ederek, yeniden başvuru gönderin.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan Demir

Doğukan Demir

Google Diamond Product Expert
Destek Ekibi
8 Mar 2019
620
475
63
İstanbul
adsense-turkce.blogspot.com
Rica ederiz.

Konu çözüme kavuşulduğu için kapatılmıştır. Herhangi bir sorunuz var ise yeni konu açarak yardım alabilirsiniz.

Saygılarımla,
Doğukan

AdSense Türkiye Forumu Destek Ekibi

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...