izmit temizlik
  • Lütfen forum kurallarımızı okuyarak konu açınız.
  • Aksi taktirde , kurallara uyumsuzluk halinde forum yönetimi sorumlu tutulamaz.

WordPress Kurulum & Entegrasyon Wordpress PHP ile Kayıt Sayfasına Soru Eklemek?

Blogerlar

Üye
Üye
23 May 2018
42
28
Siteye Git
Wordpress sayfama üye olurken kayıt sayfasında çeşitli sorular sormak istiyorum. Tema yetkililerine (Newspaper-Tagdiv) bu isteğimi ilettiğimde ekteki fotoğraftan yapabileceğimi söylediler. Örneğin kayıt olacak kişiye hangi üniversite de okuduğnu PHP bilgim olmadığından username ile aynı kodu yazsam olur mu?
PHP bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnum olurum. Ayrıca o bölümde vereceği cevaba veritabanın da ulaşabilir miyim?
Sitem
İyi forumlar...

Ekli dosyalar

Batuhan Aksoy

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Destek Ekibi
28 May 2019
195
63
Wordpress sayfama üye olurken kayıt sayfasında çeşitli sorular sormak istiyorum. Tema yetkililerine (Newspaper-Tagdiv) bu isteğimi ilettiğimde ekteki fotoğraftan yapabileceğimi söylediler. Örneğin kayıt olacak kişiye hangi üniversite de okuduğnu PHP bilgim olmadığından username ile aynı kodu yazsam olur mu?
PHP bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnum olurum. Ayrıca o bölümde vereceği cevaba veritabanın da ulaşabilir miyim?
Sitem
İyi forumlar...
Merhaba , mesajımı editledim php kodlama olayına sokmadan seni sana şu formu buldum., . Gayet basit dediklerini buradan yapabilirsin.
LİNK

Eklentiyi kur . Dediğin özellikleri oluştur . Üyelik ekranı sayfa olarak kendini otomatik atayacaktır.
Ben denedim örnek bir resim göstereyim.

Form eklemek için admin panele giriyorsun > Solda User Reg. Var . Kurduğun eklenti yani. Eklentiye girdikten sonra Form Name yazısını bul hemen sağ tarafında yanında boş tablo var oraya açmak istediğin özelliği yazıyorsun örneğin : memleket gibi. create form diyorsun mavi alana düşüyor mavi alandan alıp sağ alana yani kayıt formuna sürüklüyorsun . İşlemin bitince kaydet diyip çıkıyorsun .

+PHP yazmak uğraştırıcı bir iş tamamen . Eğer hiç bir bilgin yoksa ya öğrenmeye çalış,tavsiyem yada işini görecek hazır eklentiler arşivle wordpress için lazım olabilir.
kristen.JPG

Sayfa olarak çıkıyor dediğim şöyle yani ; Ana sayfada sayfaların gözüküyorsa böyle çıkar

kristen2.JPG

Devamında ise ;

Registration sayfasına tıklayıp devam et kullanıcıyı oluştur .

kayıt deneme 3.JPG

Sonra admin panele girip üyeliği açtımı diye kontrol ettiğimde ise çalışıyor sorunsuz .

deneme 4.JPG

Son düzenleme:

Blogerlar

Üye
Üye
23 May 2018
42
28
Siteye Git
Tekrardan merhaba,
Eklentiyi kurdum, gerekli konfigürasyonları yaptım. Ancak aşağıda belirttiğim sayfalardaki yazılar ingilizce. Bu yazıları Türkçeye çeviremedim. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi günler

Giriş Yap / Hesabım
Kayıt Ol

Kayıt ol sayfasını ben düzenlediğim için türkçe. Ancak giriş yap/hesabım sayfasını türkçeleştiremedim.

Batuhan Aksoy

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Destek Ekibi
28 May 2019
195
63
Türkçe olayını yapamadım . Ama bir diğer yol olarak daha kolayını göstereyim.
Site dili TÜRKÇE ise paneller otomatik TÜRKÇE olması gerekiyor.

Kayıt sayfasından deneme üyelik oluştur. Seninki TÜRKÇE ben düzenleme yapmadığım için yabancıdır.

Mutlaka giriş sayfa linkini siteadresi.com/wp-login.php olarak değiştir.

tr1.PNG

Üyeliği oluşturdum
tr2.PNG

Sonra siteadresi.com/wp-login.php adresine giriyoruz kullanıcımızı deniyoruz.

tr3.PNG

Sonra otomatik admin panele değilde siteye yönleniyor.

tr5.PNG

Admin panelden kontrol ediyorum sistem çalışıyormu diye.

tr6.PNG

Baktığımda kullanıcı tamam .

Admin panelden üye olanları abone olarak seçersen admin panele değilde site için panele yönlenir.
Eğer üye olanları yazar yaparsan admin panelden sitene yazı ve kategori vs ekleyebilir. O yüzden normal kullanıcı olarak gözüksün istiyorsak kayıt olacakları abone statüsüne ata yapıyoruz işlem tamamdır. !
İyi günler dilerim.

Batuhan Aksoy

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Destek Ekibi
28 May 2019
195
63
Sen admin ve login giriş adreslerini değiştirmişsin sanırsam wp-admin ile wp-login.php dosyalarını. Onları aktif etmen gerekecek giriş için.

Blogerlar

Üye
Üye
23 May 2018
42
28
Siteye Git
Türkçe olayını yapamadım . Ama bir diğer yol olarak daha kolayını göstereyim.
Site dili TÜRKÇE ise paneller otomatik TÜRKÇE olması gerekiyor.

Kayıt sayfasından deneme üyelik oluştur. Seninki TÜRKÇE ben düzenleme yapmadığım için yabancıdır.

Mutlaka giriş sayfa linkini siteadresi.com/wp-login.php olarak değiştir.

Ekli dosyayı görüntüle 476

Üyeliği oluşturdum
Ekli dosyayı görüntüle 477

Sonra siteadresi.com/wp-login.php adresine giriyoruz kullanıcımızı deniyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 478

Sonra otomatik admin panele değilde siteye yönleniyor.

Ekli dosyayı görüntüle 479

Admin panelden kontrol ediyorum sistem çalışıyormu diye.

Ekli dosyayı görüntüle 480

Baktığımda kullanıcı tamam .

Admin panelden üye olanları abone olarak seçersen admin panele değilde site için panele yönlenir.
Eğer üye olanları yazar yaparsan admin panelden sitene yazı ve kategori vs ekleyebilir. O yüzden normal kullanıcı olarak gözüksün istiyorsak kayıt olacakları abone statüsüne ata yapıyoruz işlem tamamdır. !
İyi günler dilerim.
Gösterdiğiniz yöntem mantıklı ve soruna kesinlikle çözüm olur. Ama güvenlik açısından WPS Hide Login gizlediğim panelden girişi yönlendirmem biraz sorun oluşturabilir. Bu nedenle ingilizce de olsa giriş sayfasını aynı bırakmayı düşünüyorum. İnşallah ileride bir çözüm bulursam soruna daha iyi olacağını düşünüyorum. Sorunumda baştan sona kadar zaman ayırıp ilgilendiğiniz için tekrardan teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Batuhan Aksoy

Yönetici
Yönetici
Geliştirici
Destek Ekibi
28 May 2019
195
63
Gösterdiğiniz yöntem mantıklı ve soruna kesinlikle çözüm olur. Ama güvenlik açısından WPS Hide Login gizlediğim panelden girişi yönlendirmem biraz sorun oluşturabilir. Bu nedenle ingilizce de olsa giriş sayfasını aynı bırakmayı düşünüyorum. İnşallah ileride bir çözüm bulursam soruna daha iyi olacağını düşünüyorum. Sorunumda baştan sona kadar zaman ayırıp ilgilendiğiniz için tekrardan teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Rica ederim ne demek her zaman yardımcı olurum . Boş vakitlerimde sizlere scriptsel ve tekniksel destek olmaya calisiyorum elimden geldigince . Türkceleştirmeye detaylı bakamadim kusra bakma . Elimde tonlarca sorunu cozmem icin bekleyen site var , ama o sayfaya kodlama bilgin yok ise translate kurabilirsin yani o sayfa otomatik TR'ye döner . Ama ingilizce biraksanda sorun olmaz bence .Uygun bir zamanda bakip cözecegim istediğin sorununu . Simdilik alternatif yontem gosterdim . Ama sunucunda ddos saldiri icin extra bir firewall var ise sorun olmayabilir admin panelin. Iyi gunler dilerim sizlere bu arada cloudflare diye arastirmani rica ediyorum .