Yıl 2014..

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Merhaba arkadaşlar,

Uzun yıllar (1994-..) bilişim sektöründe teknolojiyi takip ile birlikte araştırmalar yaptıktan sonra 1997 yılında x.yy.com adresinden kişisel bir web sitesi (blog) oluşturdum. Ücretsiz olduğundan onlarca reklam arasında makalelerim kayboluyordu. Reklamcılık konusuna bu nedenle çok fazla sıcak bakmıyordum. Daha sonraki yıllarda iş ve işlemlerin, tanıtım ve satışların tamamının temelinin digital sektörde reklam olduğunu gördüm. 2000 li yıllarda bu reklamların çalışma mantığı (reklamverenler - yayıncılar - aracılık hizmetleri) hakkında yaptığım araştırma sonucunda bir yerlerden başlayarak hem kendi çalışmalarımın hemde reklamverenlerin reklamlarının amacına uygun olarak nasıl kullanıcılara iletileceğini araştırdım. Yeniden keşfedilmiş yapıyı tekrar keşfetmenin bir anlamanın olmadığı büyük bir aile ile tanıştım. Öylesine hakkaniyetli ve katı kuralları olan bir aile ki; disiplin tavan yapmış. Bu seferlik affedelim, gelecek sefer yine affedelim, yok yok bu böyle devam etsin neyse vb. gibi terimlerin aklın ucundan bile geçmediği disiplinli bir aile. Ekosistemi düstur edinmiş herkesin hakkını gözeterek iş ve işlem yapan ve hatta kendi aile bireyleri hakkında bile olması gereken neyse onu uygulayan bir aile. Google!! 2014 yılında almış olduğum bir kararla yt kanalı açarak ve arkasından kişisel bir blog sayfası oluşturarak bende bu ailenin bir parçası olmak için (adsense başvurusu ile) istekte bulundum. Süreç öyle sancılı idi ki takıldığım anda kime ne soracağımı bilemediğim bir durum mevcuttu. Bende sizler gibi (yeni kullanıcılar) çeşitli araştırmalar neticesinde foruma ulaştım ve oradaki değerli arkadaşlarım bu aile ile iletişime geçerek başvuruda yaşadığım sıkıntıları giderdikten sonra ailenin bir parçası olarak kabul edildim. Görmüş olduğum bu sıcak yaklaşım beni Google Ürün Uzmanı olmama neden olmuş ve siz değerli kullanıcılara severek ve isteyerek destek olmama neden olmuştur. Google seni seviyoruz!!! :D

.