Adsense 2 yıldır Onay yok

Burak Işık

Üye
Üye
27 Nis 2020
28
17
3
Merhabalar Kolay Gelsin hatırlarsanız bundan 5 ay önce tekrardan buraya gelip konu yazmıştım. Web sitem onay almıyor Sebebini biraz araştırdım Ve Burdaki bazı Abilerimiz bize çok yardımcı oldular onlara teşekkür ederim şimdiden. Bizim sitemizde 14 bin haber vardı Hepsini sildik tasarımımızda açık vardı değiştik,kapattık fakat hayla web sitemiz onay almıyor kopya içerik deniliyor Pekii benim baktığım kadarıyla bizim bölgede 5-6 tane site İHA haber ajansından kopyaladığı gibi paylaşım yapıyor bu sitelerde Adsense reklamı var bizim sitemizle onlar arasına alexa baktığımda 50-70 bin fark var öndeyiz zaten Kopya içerik haberlerde siz daha iyi bilirsiniz ister istemez kopya sayılır nedenmi bi haber başlığını onlarca site farklı yapabilirmi hayır. Bu işin Uzmanlarından ricam www.adiyamandaisikgazetesi.com yardımcı olursanız sevinirim. NOT İHA haber ajansı abonesiyiz.

Bayram ŞENAKAR

Dijital Pazarlama Uzmanı
Üye
23 Ocak 2019
366
375
63
23
Malatya
bayramsenakar.com.tr
Merhabalar @Burak Işık tekrardan,
Çok geç dönüş yapıyorum biliyorum, üzgünüm...
Ancak şehir dışına çıkmam gerekti acil olarak ve geçtiğimiz hafta inanın hiç müsait olamadım.

Öncelikle site tasarım olarak güzel duruyor, yapan kişinin ellerine sağlık.
Sitenizde gördüğüm hataların tümünü sıralıyorum.
Bu hataları giderdiğinizde siteniz hem daha güzel, daha derli toplu olacak hem de SEO açısından size avantaj sağlayacaktır.

• Site logonuzu JPG olarak değil, PNG olarak (arka plan olmadan) kullanınız.
  • Aynı şekilde Favicon (site ikonu) kısmında düzenleme yaparak 1:1 en boy oranında (Minimum 16x16, önerilen: 64x64) düzenleyiniz.
  • Header (site üstü) alanında Foto Galeri ve Video Galeri alanları bulunuyor ancak Video Galeri tamamen boş ve Foto Galeri de kısmen boş bulunuyor. Bu alanlara içerik ekleyiniz.
  • 1595406472447.png
  • Slider alanında sağ tarafın altına bir adet daha slider ekleyiniz veyahut sağ tarafı komple kaldırarak tek bir slider alanını o alana göre genişletin.
  • Ana sayfada bulunan Röportaj, Spor, Ekonomi alanlarında içerik olsa da boş alanlar bulunuyor. Orayı dolu göstermeniz gerekiyor.
  • Header'da (Üst Alan) bulunan menünün en başına "Ana Sayfa" ekleyiniz.
  • Header'da (Üst Alan) bulunan menünün solunda bulunan "Menü" butonu aktif değil, orayı komple kaldırabilirsiniz.
  • Gizlilik Politikası sayfanızı kendinize göre özelleştirip, eğer İngilizce olarak da ekleyecekseniz birebir aynı metnin çevirisini ekleyin.
  • Özellikle bu tarz haber sitelerinde politika ihlalleri bulunabileceğinden Google sizden haklı olarak kullanıcıların size rahat ulaşmasını ister. Bu yüzden iletişim sayfası oluşturarak bir adet de iletişim formu ekleyiniz içerisine.
  • Bu eklediğiniz iletişim sayfasını Footer (en alt) alanda bulunan menüye ekleyiniz.
  • Kategori sayfalarını daha anlaşılabilir bir hale getirin.
Bunları yaptıktan sonra bana tekrardan ulaşarak tekrardan kontrol etmemi isteyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Must Leisure

Burak Işık

Üye
Üye
27 Nis 2020
28
17
3
Çok Teşekkür ediyoruz, Sonuçta burası ücretli bir platform değil dilediğiniz zaman cevap yazabilirsiniz anlayabiliyorum sizi
Web tasarımı bizzat bana ait şuan işe başladım dediklerinizi hemen yapıyorum Çok sağolun..

• Sevdim
Tepkiler: Bayram ŞENAKAR

Burak Işık

Üye
Üye
27 Nis 2020
28
17
3
@Bayram Şenakar Tekrardan Merhaba Dediklerinizi Bizzat yaptım Şöyle ki ;

-Site logonuzu PNG Tamam-
-Favicon (site ikonu) Tamam-
-Header (site üstü) alanında Foto Galeri ve Video Galeri Tamam
-Slider alanında sağ tarafın altına Boşluk var demiştiniz biz orayı reklam alanı olarak ayarladık hatta bir diğer sitemiz aynı tasırım onaylandı ve o alnda reklam var şuan onda sıkıntı yok
-Ana sayfada bulunan Röportaj, Spor, Ekonomi İçerik eklendi ve günlük olarak eklenmeye devam edecek
-Header'da (Üst Alan) bulunan menünün en başına "Ana Sayfa" Eklendi
-Header'da (Üst Alan) bulunan menünün solunda bulunan "Menü" butonu Mobil için yapılmış olup mobilde aktifdir diğer yaptığımız sayfada bu şekilde onaylandı
-Gizlilik Politikası zaten vardı altta
- iletişim sayfası formu aşağıda eklendi

KOLAY GELSİN..