• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

AdSense çalışma sistemi

Yusuf ERGİŞİ

Google Gold Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
758
Web sitesi
yusufergisi.com
Google AdSense, web sitesi, video, oyun, youtube gibi içerik ve metaryal sahiplerine sundukları çevrimiçi çalışmalar (içerikler) üzerinden kazanç elde etmeleri için bir birden çok seçenek sunmaktadır.
AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.
AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir. Burada Eko sistem dediğimiz bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Reklamverenlerin reklamlarını siz yayıncılar kanalı ile kullanıcılara sunmakta, hemreklamverenler amacına ulaşmakta, hem siz yayıncılar kazanç elde etmekte ve hemde kullanıcılar ürünlerle tanışma fırsatını yakalamaktadır.
 

EmreT

Üye
Üye
Katılım
7 Ocak 2019
Mesajlar
11
@Yusuf ERGİŞİ yeni sistem daha iyi olmuş. Fakat örnek olarak google'da bir şeyi merak edip arama yaptık. O konu hakkında aradığımızı bulduktan 5 ay sonra bile aynı reklam çıkıyor. Reklamlar arama sıklığına göre çıkarsa daha etkili olmaz mı?
 


Üst
kadın forumu hayvan forumu