• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Adsense Ban Adsense hesabım kapatıldı, domain de banlanmış mıdır?

stanly_ipkis

Üye
Üye
Merhaba,

Sitem: www.emlakmevzuati.com Güncel emlak mevzuatını takip edip okuyucularla paylaşmaktayım.

Adsense hesabım geçersiz etkinlik nedeniyle kapatıldı. İtirazımı yaptım ama kabul görmedi. O dönem bilmiyormuşum ama bu forumu okuyunca anladım ki bu tür saldırılara sabotaj deniliyormuş.

Yaptığım itiraz sabotaj itiraz linkinden değildi. Ama gerersiz etkinliğin olduğu saatte sitede Türkiye saati ile gece 2 de USA kaynaklı yoğun bir trafik artışı yaşandığını, gerçersiz etkinliğin buradan kaynaklanmış olabileceğini ekran görüntüleriyle göndermiştim. Yine de itirazım kabul görmedi.

Sonra bir başka arkadaşın adsense hesabından siteme reklam ekledik ama o hesap da kapatıldı. Bu kez herhangi bir iptal nedeni bildirilmedi.
Sorularım şunlar:

1) Adsense hesabımın kapatılması, domainimin de banlandığı anlamına gelir mi? Okuduğum kadarıyla bunu anlamanın garantili bir yöntemi de yok ama ipucu verecek yöntemler olmalı diye düşünüyorum.

2) Eğer domainim banlanmış açılması mümkün müdür? Site içeriğim mevzuat yorumları, makaleler ve emlak hukuku ile ilgili analizler. Dolayısıyla yayın politikasına aykırı bir durum yok. Ban'ın kaldırılması mümkün müdür?

3) Mümkün değil ise eski siteyi kapatıp yeni domain alıp içeriği taşısam ve yeni bir adsense hesabı açsam reklam alabilir miyim?

4) Eğer domainim banlanmamış ise bir yakınım adına yeni bir adsense hesabı açıp oradan devam edebilir miyim?

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Barış Savran

Adsense Türkiye Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhabalar ilk öncelikle çok geçmiş olsun AdSense Hesabınız banlanması hosting veya donma yen hesabınız banlanma sı hosting veya domain Banlanmasına sebep olmaz reklamlar banlanmasına sebep olmaz

stanly_ipkis

Üye
Üye
Cevabınız için teşekkür ederim. O zaman yeni bir adsense hesabı açsam (bir yakımın adına) sıkıntı olmaz sanırım.

kadın forumu hayvan forumu