AdSense raporlarındaki raporlama verilerinde yapılan değişiklikler

Benim Kitabım - İstediğin yaşam şekli için

Cihat Özgen

Üye
Üye
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Yeni AdSense raporlama sayfasının hızını ve kullanılabilirliğini iyileştirmek için AdSense'teki veri raporlama özelliğinde bazı değişiklikler yaptık. Bu makalede, söz konusu değişikliklerle ilgili ayrıntılar ve eski verilerinizi AdSense'ten nasıl indireceğiniz açıklanmaktadır. Bu değişikliklerin AdSense ana sayfası raporları için de geçerli olduğunu unutmayın.

Son 3 yıla ait raporlama verileri​

Tüm AdSense ürünleri (İçerik için AdSense, Arama için AdSense vb.) için raporlama verilerini son 3 yılla sınırlandırdık. Bu, 3 yıldan daha eski veriler için rapor çalıştıramayacağınız anlamına gelir.

3 yıldan eski verilerinizi eski Raporlar sayfasından (Eylül sonuna kadar) veya yeni Raporlar sayfasından (2020'nin sonuna kadar) indirebilirsiniz. Eski verilerinizi AdSense'ten nasıl indireceğinizi öğrenin. Sık sık eski verilere erişmeniz gerekiyorsa, verilerinizi düzenli aralıklarla indirmenize yardımcı olacak bir rapor planlamak isteyebilirsiniz.

Not: Bu değişiklik, faturalandırma ve ödeme verileri için geçerli değildir. Tüm faturalandırma ve ödeme verilerinizi hesabınızın Ödemeler bölümünde bulabilirsiniz.

YouTube veya AdMob için raporlama verilerinin kalkması​

Ayrıca, tüm YouTube ve AdMob verilerini AdSense raporlarından kaldırdık. Bu, YouTube veya AdMob verilerinizi artık AdSense'te kontrol edemeyeceğiniz anlamına gelir.

Not: Kesinleşmiş kazanç bilgilerinize, AdSense'in Ödemeler bölümünden erişmeye devam edebilirsiniz.
 • YouTube yayıncısıysanız kanallarınızın, videolarınızın ve hak talebinde bulunulan içeriğinizin performansını izlemek için YouTube Analytics'i kullanın. YouTube Analytics hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • AdMob yayıncısıysanız AdMob hesabınızdaki Raporlar sayfasını ziyaret edin. AdMob raporları hakkında daha fazla bilgi edinin.
Eski verilerinizi AdSense'ten indirmek için aşağıdaki talimatları uygulayarak YouTube ve AdMob raporlama verilerinizin bir kopyasını kaydedebilirsiniz.

Eski verilerinizi AdSense'ten indirme​

YouTube ve AdMob verileri de dahil olmak üzere tüm raporlama geçmişinizi indirmek için:

 1. AdSense hesabınızda oturum açın.
 2. Raporlar'ı tıklayın.
 3. Raporlar sayfasının yeni sürümünü etkinleştirdiğinizden emin olun.
 4. İndirmek istediğiniz raporu bulun.
 5. Farklı kaydet'in yanındaki
  Diğer
  ardından
  Eski verileri indir'i tıklayın.
  Verileriniz CSV dosyası olarak indirilir.