Adsense Red Sebebi

muhendisbey

Üye
Üye
11 Ocak 2019
27
15
3
muhendiskafa.com
Merhaba günlük özgün içerik girmeye devam ediyorum. Yaklaşık 1 hafta sonra Adsense'den red cevabı geldi.
Gelen mail:
sitenizde bazı politika ihlalleri saptadık. Aşağıdaki bu sorunları düzeltmediğiniz sürece sitenizde reklam yayınlayamayız.

Bu sorun neyden kaynaklanabilir?Politika ihlali dedigi ne olabilir?Tekrar ne zaman başvurmalıyım?

site: Yabancı Dizi Önerileri Bloğu

Sezgin GÜLER

Google Silver Product Expert
Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Merhaba,

Sitenizi inceledim maalesef özgün içerik yok.
Sitenizi sadece dizi önerilerine yönelik açmışsınız AdSense doğal olarak kabul etmeyecektir.
Ayrıca reklam şirketleri buna benzer reklamlar verebilir ve önerebilirler bu sıkıntı olur.

Tekrar başvuru yapmadan koronavirüs salgını nedeniyle gerekli birimler kısıtlı çalışmaktadır.
Bu nedenle gönderilen başvuruların süreci uzamaktadır, beklemenizi öneririm. Bilginize.

Saygılarımla,
Sezgin

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

muhendisbey

Üye
Üye
11 Ocak 2019
27
15
3
muhendiskafa.com
Merhabalar tüm makaleleri kendim yazdım . Özgünlük kontrolü smallseotools ile yapıldı. Ama sizin demek istediğiniz konu başlıklarının özgünlüğü sanırım haklısınız. Yalnızca yabancı dizi önerileri bulunmasının problem oluşturduğunu bilmiyordum. Ek olarak farklı konularda makale girmem fayda sağlar mı? Alan adıyla uyuşmasa da kitap,film önerileri gibi.

Son düzenleme:
  • Beğen

Sezgin GÜLER

Google Silver Product Expert
Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Daha önceden AdSense hesabı alınmış olup sonrasında dediğiniz gibi olabilir.
Ancak yine yasak olduğunu ve yoğunluk nedeniyle tespit edilmesi zor olsa bile belli bir süre sonra eminim ki hesabı kapatılacaktır.
Her sene Google Politiklaları güncellemektedir ve değişiklikler yapmaktadır. Bu nedenle yeni alınacak başvurularda onay almak zorlaşmaktadır.

• Beğen