Adsense reklamlarıma saldırı var lütfen yardım

tundbad

Üye
Üye
7 May 2019
2
0
1
Merhaba değerli adsense türkiye ekibi, 3 yıldır el emeği göz nuru hazırladığım büyüttüğüm sitem 4 gündür saldırı alıyor. Başka bir forumda birkaç arkadaşta da aynı durum var. Facebook üzerinden bize şu kadar bitcoin gönderirseniz saldırıyı durduruz diyor. Ancak o saldırıyı durdursun diye bitcoin yollamak bana göre hiç doğru değil!
Cloudflare üzerinden bot saldırılar için önlemlerimi aldım. İp'leri engellemk için cpanel üzerinden, admin panele entegre olan statcounter üzerinden ve google analystic üzerinde gerekli analizleri yaptım ve sonuç şu ip engellemenin hiç bir mantığı yok neredeyse hepsi farklı ip + hiçbir ziyaret referral değil hepsi direct google üzerinden geliyor ve google analystic üzerinden organik ziyaretçi olarak gözüküyor ve tek bir link değil ilk sayfalardaki bir çok linkim üzerinden ziyaretler geliyor. Hal böyle olunca yapacak hiçbir şey kalmadı 2 gün tıklanma saldırısının ardından 3 gün sıkıntı olmasın diye reklamları kaldırdım reklamları kaldırmama rağmen tıklanma saldırısı gelmeye devam etti. Her saldırıdan sonra detaylı bir şekilde google invalid click üzerinden form yolladım son saldırı bu gece oldu analystic raporlarına ulaşınca bunuda yollayacağım. Gelelim soruma, çaresizim şimdi yıllardır emek verdiğim sitem iki tane saçma sapan insan yüzünden hebamı olacak? Ayrıca aynı adsense üzerinde youtube kanalım var ister istemez oda etkilenecek ve asıl soru ben oyun geliştiren biriyim bu adsense hesabı banlanırsa play store üzerinden uygulamamı nasıl yayınlarım? Cidden çok çaresiz hissediyorum buna bir önlem alınmalı şu anda başıma gelmedi ancak banlanırsam ne yapacağım benim suçum ne? Lütfen yardım.

tundbad

Üye
Üye
7 May 2019
2
0
1
devre dışı bırakılmadı hesabım bırakılmadan nasıl bir önlem alabilir şeklinde soruyorum zaten

Mübariz Zülfiqarov

Destek Ekibi
Destek Ekibi
1 Ara 2018
164
193
43
devre dışı bırakılmadı hesabım bırakılmadan nasıl bir önlem alabilir şeklinde soruyorum zaten
Merhabalar ,
Sizin yaşamış olduğunuz durum sabotaj durumudur.

Dilerseniz Sabotaj formunu belirtdiğim linkden doldurup gönderebilirsiniz:

Sabotaj formu: Google AdSense

Sabotaj ile ilgili daha fazla bilgi belirtdiğim linkde yer almaktadır: Sabotaj nedir ve nasıl önlenir? - AdSense Yardım

İyi günler dilerim

Saygılarımla,

Mübariz Zülfiqarov

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113