alexa sıralaması hakkında

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
432
Web sitesi
www.cihatozgen.net.tr

Bir Misafir

Üye
Üye
Katılım
28 May 2019
Mesajlar
35
www.yemekpastatarifleri.com yeni açtığım bir site 1 ay kadar oldu alexa dünya sırlaması çıkıyor ancak tr sıralaması göstermiyor sebebi nedir acaba bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba, zamanla tr sıralaması görünecektir. Siteniz çok yeni. Sizin siteniz dünya genelinde onbir milyonuncu sırada görünüyor. Mesela benim ikinci bloğum dünya genelinde 6. milyonuncu olmaya başladığında Türkiye sıralamasını da göstermeye başlamıştı.
Yeni açılan bir site önce dünya genelinde sıralaması görünüyor. Sonra zamanla diğer veriler de görünmeye başlar. Bu tabii benim kendi izlenimlerim sonucunda fark ettiğim bir durum.
Bu arada sizin Türkiye sıralamanız sadece görünmüyor değil Alexa sayfasında diğer hiçbir verileriniz görünmüyor eğer dikkat etmişseniz. Zamanla otorite kazandıkça siteniz tr sıralamasında da gözükecektir diye tahmin ediyorum.

Alexa sıralamasına manipüle edilebildiği için çok itibar edilmese de ben kendi bloğumun alexa sıralamasına bakarım. Bir süre içerik girmediğimde sıralamada onunla birlikte değişir mesela...Sıralamada düşüş ve artışları görmek adına kontrol ettiğim bir sitedir.
 
Üst
ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu