• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Sabit Konu Banka hesabı test ödemesini 3 defa yalnış girdim ne yapmalıyım? [ ÇÖZÜM ]

Mübariz Zülfiqarov

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Katılım
1 Ara 2018
Mesajlar
163
Merhabalar arkadaşlar. Bildiğiniz üzere adsense-den ödeme alabilmemiz için hesabımıza tanımlamış olduğumuz bir banka hesabı gerekmekde. Banka hesabımızı eklerken Google Adsense hesap doğrulaması için bir test ödemesi yatırır. Ve sizdende o test ödemesini (örneğin 0,62tl) "doğrula" butonuna tıklayarak girmenizi ve onaylamanızı istiyor.

Fakat bazı durumlarda kullanıcılar bu tutarı 3 defa yalnış girmesi sonucu kitlenirler. Bu makalemde bu sorunun çözümünü açıklıycam.
3 defa banka hesabınızı doğrulamak için olan tutarı yalnış girmiş olmalısınız.

Bu yüzden size şöyle bir çözüm yolu sunuyim :

İlk olarak yeni bir banka hesabı ekleyine tıklayın çıkan sekmelerde isim soyisim kısmına rastgele bir isim soyisim yazın (türkce karakter kullanmayın)
İBAN kısmınada kafadan atıp iban numarası girin. Daha sonra bu eklediğiniz rastgele banka hesabını BİRİNCİL olarak seçin. Ardından başarısız ödeme olan yani hatalı banka hesabınızı silin. Bunları yapdıkdan sonra yeni banka hesabı ekleyine tıklayıp gerçek banka hesap bilgilerinizi giriniz. İsim ve soyisim kısmında türkce karakter kullanmayın. Ve sadece isim ve soyisim girin o kısma.
Sonra, bu gerçek banka hesabınızı birincil hesap yapın. Ardından rastgele eklediğiniz banka hesabını silin.
3-gün içinde banka hesabınıza küçük miktar (kuruş: 0,34tl örneğin) para yatıcakdır. O miktarı banka hesabınızın yanında yer alan "Doğrula" butonna basarak seçin. Ve banka hesabınız onaylanmış olucak.

Teşekkürler

Saygılarımla,

Mübariz Zülfiqarov
 
Üst
ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu