Bir veya daha fazla site ya da uygulamanızdaki IAB TC dizenizde...

murat beşiktaş

Üye
Üye
2 Nis 2020
4
2
3
Merhaba,
Adsense hesabımda, "Bir veya daha fazla site ya da uygulamanızdaki IAB TC dizenizde bir sorun olduğu algılandı. Bu hatalar Avrupa'daki kullanıcılara reklam yayınlama olanağınızı etkileyebilir. Ayrıntılı rapor, AB kullanıcı izni sayfasında sunulmaktadır." diye bir hata çıkıyor...

Detaya baktığımda hata türü 7.8

Bazı forumlarda çözüm olarak "CookieYes" eklentisi kurmak gerektiği belirtilmiş... Eklentiyi kurdum, ancak hata ekranda durmaya devam ediyor...

Sorunla karşılaşan ve çözümü konusunda yardımcı olabilecek var mı acaba?...
Teşekkürler...

sorguodası.com

Üye
Üye
8 Mar 2024
2
0
1
Üstad adsense kullanıcı rızası yönetim çözümleri var onları ayarladın mı birde sitelerinde f12 yapıp eğer çerez yönetiminden kaynaklıysa orada bahseder oradan bak. Yönetilebilir wordpress kullanıyorsan çerez politikasında daha sert bir çerez yönetimi kullanmalısın.Sorguodası.mocda hatanı ve ineleme raporlarını görüntülü olarak paylaşırsan daha hızlı çözüm bulabiliriz.

murat beşiktaş

Üye
Üye
2 Nis 2020
4
2
3
Üstadım, kullanıcı rızası yönetim çözümleri'nde ekteki gibi ayarlamaları yaptım...
"Daha sert bir çerez yönetimi" derken kastettiğinizi anlamadım... Wordpress kullanıyorum daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum :)
Hata kodunun detayını da ekteki görselde paylaşıyorum.

Hata kodu: 7.8
"
TC dizesi sürümü alanı 1 veya 2 şeklinde değil.
"
Çözüm:

Yalnızca sınırlı reklamlar yayınlanır. CMP, TC dizesi uygulama hatalarını düzeltmelidir."
deniliyor...
henüz bir çözüm bulamadım...

Ekli dosyalar

• Screen Shot 2024-03-09 at 13.21.07.jpg
    Screen Shot 2024-03-09 at 13.21.07.jpg
    695.2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme: