• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Blog adresi adsense hesabına bağlama sorunu

haldem

Üye
Üye
Katılım
10 Eyl 2019
Mesajlar
7
Merhabalar,
Bir kişi üzerine bağlı adsense hesabına iki blog sitesi bağlı idi. Aynı kişi youtube kanalı açınca orada adsense hesabı ihtiyacı ortaya çıktı. Bundan dolayı blog adreslerinin bağlı olduğu adsense hesabı iptal edildi. Bunun üzerine yeni bir adsense hesabı açılarak blog adresleri bağlanmak istendi. Ancak adsense hesabına bağlanırken blog hesabının başka bir hesaba bağlı olduğu uyarısı yapılıyor. Sorum: Blog adreslerini bağlayacak yeni bir adsense hesabına sahip olamayacak mıyız? Ya da blog adreslerinde mi sorun var? Veya iptal edilen hesap ile sorun çözülememiş mi?
teşekkürler
 

haldem

Üye
Üye
Katılım
10 Eyl 2019
Mesajlar
7
ayrıca bir sorum daha olacak. Mail adreslerimden birisi ile adsense hesabı açtıktan sonra trafik ihlali nedeniyle askıya alınan bir hesap için askıya alınan mail adresi mi, yoksa mail adresinin sahibi mi? Yani bu kişi başka bir mail adresi ile yeni adsenseye başvurabilir mi?
 

Bayram Şenakar

Teknik Destek
Yönetici
SEO Uzmanı
Webmaster
Katılım
23 Ocak 2019
Mesajlar
182
Web sitesi
fizetmedya.com
Bir kişi üzerine bağlı adsense hesabına iki blog sitesi bağlı idi. Aynı kişi youtube kanalı açınca orada adsense hesabı ihtiyacı ortaya çıktı. Bundan dolayı blog adreslerinin bağlı olduğu adsense hesabı iptal edildi.
Merhaba,
Youtube hesabı Adsense ile bağlantılı hesapta olması gerekirdi. Bu yüzden ban yemiş kendisi. Ancak şu anki Youtube hesabı da tehlikede, orada da reklamlar devre dışı bırakılabilir.
Bunun üzerine yeni bir adsense hesabı açılarak blog adresleri bağlanmak istendi. Ancak adsense hesabına bağlanırken blog hesabının başka bir hesaba bağlı olduğu uyarısı yapılıyor.
Bir kişi üzerinde sadece bir hesap olabilir. Aynı ad ve soyad ile hesap açtığında çift hesap olarak karşısına çıkacaktır. Hesabı kapatmak için;
Sorum: Blog adreslerini bağlayacak yeni bir adsense hesabına sahip olamayacak mıyız? Ya da blog adreslerinde mi sorun var? Veya iptal edilen hesap ile sorun çözülememiş mi?
Şöyle ki, Adsense'de iki düzeyde ban vardır. Biri Ad soyad düzeyinde (ban yiyen kişi bir daha Adsense sahibi olamaz) öbürü ise domain (alan adı) düzeyindedir.

Muhtemelen Ad ve Soyad düzeyinde ban yenilmiş, sitelerden mevcut reklam kodları kaldırılarak, mevcut Adsense hesabı kapatılarak, bir yakını adına açılacak hesap ile yeniden başvuru yapılabilir.
Ancak onay alacağınızın garantisini veremem.
Mail adreslerimden birisi ile adsense hesabı açtıktan sonra trafik ihlali nedeniyle askıya alınan bir hesap için askıya alınan mail adresi mi, yoksa mail adresinin sahibi mi? Yani bu kişi başka bir mail adresi ile yeni adsenseye başvurabilir mi?
Hem aynı domain ile hem de aynı Ad soyad ile hesap açamaz.
 
Üst
ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu