Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

Duyarlı Reklam Birimlerinde Yapılan İyileştirmeler.

Yusuf ERGİŞİ

Google Platinum Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
1,201
Tepkime puanı
1,073
Puanları
113
Konum
İzmir
Web sitesi
yusufergisi.com
Duyarlı reklam birimlerinde yapılan iyileştirmeler

13 Eylül 2019

21 Ağustos 2019'da duyarlı reklam birimlerinin boyutlarında masaüstü performansını artıracak bazı iyileştirmeler yaptık. Ayrıca tüm cihaz türleri için ek boyut kombinasyonlarına izin vererek duyarlı reklam birimlerinin daha esnek hale gelesini sağladık.
Duyarlı reklam birimleri bu değişikliklerle birlikte artık HTML üst kapsayıcısını (ör. <div>) yeniden boyutlandırabiliyor. Bu sayede birimler, yayıncılara ait sayfalardaki tüm farklı reklam boyutlarına otomatik olarak uyum sağlayabilecek.
Duyarlı reklam birimlerinin doğru biçimde çalışması için, yüksekliği sabit veya sınırlı olmayan kapsayıcılara yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın. (Daha fazla bilgi için teknik konuları inceleyin.) Duyarlı reklam birimlerinizin bazı cihaz veya tarayıcılarda daha uzun görünmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni birimlerin yüksekliği sabit veya sınırlı kapsayıcıya yerleştirilmeleri olabilir.
Duyarlı reklamlarınızın yüksekliğini sınırlamak istiyorsanız duyarlı reklam kodunuzu değiştirmeniz gerekir. Aşağıdaki örnekte, sabit yüksekliği 90 piksel değerine, genişlik değişkenini ise minimum 400 piksel ile maksimum 970 piksel aralığına ayarlayacak şekilde duyarlı reklam kodunu nasıl değiştirebileceğiniz gösterilmektedir:

<ins class="adsbygoogle"
style="display:inline-block;
min-width:400px;max-width:970px;width:100%;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-1234"
data-ad-slot="5678"></ins>
<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});</script>


Daha fazla örnek ve ileri düzey uygulamaları görmek için Duyarlı reklam kodunuzu nasıl değiştirebilirsiniz? başlıklı makaleyi inceleyin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst