Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

En başarılı reklam boyutları

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Uzm.Mühendis
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
565
Tepkime puanı
554
Puanları
280
Konum
Rusya
Web sitesi
www.cihatozgen.net.tr
Genel kural olarak, geniş reklam boyutları, daha kolay okunabildikleri için uzun reklam boyutlarından daha iyi performans gösterir. Okurlar, bilgileri "bloklar halinde", yani her defasında birkaç kelime olarak algılar. Kullanıcıların birkaç kelimede bir satır atlayıp soldaki satır başına dönmek zorunda kaldığı dar reklamların aksine geniş reklam boyutları, kullanıcıların bir bakışta daha fazla metni rahat bir şekilde okumasına olanak sağlar.

Geniş reklam boyutları, iyi konumlandırıldıklarında, kazancınızı önemli ölçüde artırabilir. En iyi sonucu verdiğini tespit ettiğimiz boyutlar, 336x280 büyük dikdörtgen, 300x250 orta boy dikdörtgen, 728x90 leaderboard, 300x600 yarım sayfave mobil cihazlarda 320x100 büyük mobil banner'dır. Bu reklam boyutları genellikle iyi performans gösterse de, sayfalarınız için en uygun olan boyutu seçmeniz gerektiğini unutmayın. Bu reklam boyutlarıyla ilgili daha fazla bilgi için reklam boyutlarına ilişkin kılavuzumuza bakabilirsiniz. Bir tane önerilen reklam birimi eklemek, iki tane yan yana küçük reklam birimi eklemekten daha iyidir.


Küçük bir reklam alanından en iyi şekilde yararlanmanız için ipucu: Aşağıda gösterilen elverişli bağlantı birimlerimizden birini deneyin. Bu boyutlar, normal reklamların sığmayacağı konumlara sığacak şekilde esnektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst