• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Adsense Ban Geçersiz Etkinlik Sebebiyle Hesap Kapatılması hk.

snmlgz

Üye
Üye
Katılım
28 Eki 2019
Mesajlar
1
Merhabalar,
Öncelikle bu platformda üşenmeden herkesin sorusuna cevap vermeye çalışan yöneticilere ve diğer değerli arkadaşlara çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Forumu ban konusu başımıza gelince henüz keşfettim. Bu anlamda ban olayı benim için böyle hayırlı bir işe de vesile olmuş oldu.
Eşim 3 yıldır Adsense üzerinden gelir elde ediyor ve her geçen gün gelirlerini düzenli bir şekilde arttırıyor. Son 4-5 aydır ben de onun tavsiyeleri ve telkinleri üzerine bu sektöre ilgi duymaya başladım. Mesleğimden geri kalan sürelerde bir kaç blog açarak hayata geçirdim ve belli bir noktaya getirdim. Son olarak bir finans bloğu üzerinden bir miktar gelir elde etmeye başladım ve geçen ay itibariyle de ilk ödememi aldım (2XX TL). Ancak bugün gelen bir e posta ile maalesef bu mutluluğum yarım kaldı.
Gelen e postada "AdSense hesabınızda geçersiz etkinlik saptanmış ve hesabınız devre dışı bırakılmıştır." şeklinde bir uyarı bulunuyor. Araştırdığımda bu banın geri açılmasının zor olduğu söyleniyor. İçerisinde birikmiş 550 TL kadar bir para vardı. Parasından ziyade sürekli eşimin tavsiye ve uyarıları nedeniyle tüm politikalara çok ciddi anlamda önem verip dikkat etmemize rağmen böyle bir e posta almak bizi çok üzdü. Gerek sitelerimizin içeriklerini hazırlarken ya da Google ile ilgili herhangi bir işi yaparken (ya da kısacası sanal / reel hayatımızın her aşamasında) "Don't Be Evil!" felsefesini sürekli dikkate alıyor, her türlü şek şüphe uyandırabilecek işlemlerden kaçınıyoruz, ki eşim halen bu konularda gelirleri de yükseldiği için çok ciddi anlamda dikkat ediyor, benim de bu konularda hata yapmamam için sürekli yaptığım işleri kontrol ediyor.

Site ve Adsene ile ilgili yaptığım son bir kaç işlemin bu konuya neden olup olamayacağını buradaki üstadlara sormak istiyorum.
1-Sitenin trafiğine destek olmak ve gelir arttırmak amacıyla politikalara uygun bir şekilde Instagram reklamları vermek. (Reklam verdiğim yazıları takip etmek amacıyla URL kanalları eklemiştim, ağırlıklı olarak gelirler bu reklam verilen yazılar üzerinden geldi)
2-Daha önce eşimin adsense hesabı üzerinde bulunan bir web siteyi, eşimin ilgilenemediği için bana devretmesi sonrasında (Web Master Tools üzerinden de devri yapıldı, sadece Analytics eşimin e posta hesabı üzerinden devam ediyor) bu siteye kendi adsense hesabıma geçirmek ve Sitelerim bölümünden reklam eklemeye çalışmak.

Bunun dışında her şey politikaya uygun bir şekilde ilerliyor. Kendi reklamımı tıklama, meraktan bile dahi olsa bugüne kadar ne benim ne eşimin yaptığı bir şey değil. En azından; sitemizde gösterime giren reklamları veren kişilerin de; bu reklamlar için bir bütçe ayırdığını ve yapacağımız her haksız tıklamanın onun hakkını gasp etmek olduğunu ve bunun inandığımız değerler gereği YANLIŞ ve HARAM olduğunu biliyoruz.

Her ne kadar çoğu kişinin; bu şekilde banlanan hesapların açılmasının çok zor olduğunu belirttiklerini okusam da, yanlış hesabın Bağdat tan da olsa döneceğini düşündüğüm ve söz konusu şirketin de Google olduğunu bildiğim için itiraz hakkımı etkin bir şekilde kullanmak istiyorum. Umarım çok fazla Polyannacılık yapmıyorumdur.

Bu konuda tecrübeli ve bilgili arkadaşların yardımını rica ediyorum.

Saygılarımla, Sinem.
 

Bayram Şenakar

Teknik Destek
Yönetici
SEO Uzmanı
Webmaster
Katılım
23 Ocak 2019
Mesajlar
182
Web sitesi
fizetmedya.com
Yaşadığınız durum gerçekten çok can sıkıcı, bu kadar dikkat etmenize rağmen bu durumu yaşadığınız için üzüldüm.
Eğer bu durum gerçekten tarafınıza haksız olarak gerçekleştiyse itiraz formundan Adsense ekibine ulaşmayı deneyin.
Şu anda forma erişim olmadığını biliyorum ancak yakın bir zamanda bir üyemiz İngilizce olarak ulaştığında çözüm alabilmişti, size de denemenizi öneriyorum: Google AdSense

Bu konularda Adsense ekibi gerçekten çok titiz davranmaktadır, kendinizi en iyi şekilde ifade etmeye özen gösteriniz ve elinizdeki bütün verileri eklemeye çalışınız.

Ancak hatırlatmam gereken bir konu var: Bu süreçte kendi adınıza yeni bir hesap oluşturmayı veyahut mevcut hesabınıza ilgili alan adını eklemeye çalışmayınız.
 
Üst
ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu