• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Adsense Ban Geçersiz Trafik Sebebiyle Adsense-Admob Hesabının Kapatılması

ismailakkulak

Üye
Üye
Merhabalar,

Yaklaşık 5 yıla yakındır, aktif olan uygulamalarıma ait Admob hesabım geçersiz trafik nedeniyle bugün kapatıldı. Tüm dünya genelinde Invalid Traffic Team tarafından konulan ödeme bekletmeler söz konusu. Benim hesabımda da son 2 ödeme yapılmamıştı. Uygulamlarıma ait tıklanma oranları ve genel hatları ile hiçbir sorunu bulunmamaktaydı. Trafik kaynağını doğrulamak için çıkartılan app-ads.txt dosyaları bile onaylıydı. Uygulamalarda Preload reklamlar vardı. Yani yanlışlıkla tıklamalara karşı her türlü adımı atmıştım. Ayrıca yeni yönetmelik gereği Play Store'da varolma şartını da tüm uygulamalarım karşılıyordu.

Bunca çabaya rağmen hiçbir dengesizlik olmayan hesabım bugün itibariyle kapatıldı. Kapatılmadan önce 28 Ekim ve 12 Kasım'da geçersiz trafik yansımaları oldu. Normalde ay sonu geçersiz trafik rakam olarak %0.1'i aşmazken, 28 Ekim'de %0.003'lük, 12 Kasım'da ise %5.8'lik geçersiz trafik nedeniyle bakiye düşülmüştü. 23 Kasım itibariyle de hesap kapatıldı.

Hiçbir zaman %100 mükemmellik olmaz, geçersiz trafik diyorsa Google geçersizdir diyordum. çok da kurcalamıyordum. Şimdi bu kadar üzerine düştüğüm hesabım ve uygulamalarım bu duruma geliyorsa daha ne yapabiliriz ki?

Hesabı geri almaya çalışacağım, çok umudum yok ancak daha önceden tecrübe eden ya da önerisi-tavsiyesi olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

Ekli dosyalar

dev48

Üye
Üye
aynı durum bende de var hocam 7 yıllık hesabım gitti, bende mobil uygulama üzerinden düzenli gelir elde ediyorum. var mı bir gelişme panele bile giremiyorum 7 yıllık raporlarım gitti

ismailakkulak

Üye
Üye
aynı durum bende de var hocam 7 yıllık hesabım gitti, bende mobil uygulama üzerinden düzenli gelir elde ediyorum. var mı bir gelişme panele bile giremiyorum 7 yıllık raporlarım gitti
Konuyu her yönüyle araştırıyorum, tek itiraz hakkı olduğu için mümkün olabilecek herşeyi itiraz ederken yazmayı planlıyorum. Bunun dışında pek bi gelişme yok. Hesap kapatılınca zaten trafiği görüntüliyebileceğim tek yer analytics ve firebase kaldı. Zaten analytics Google tarafından rafa kaldırıldı, firebase entegrasyon zorunluluğu getirilmişti. Analytics'ten de Admob uygulamalarını kaldırmıştım. Kısacası bu bile başlı başına problem. Eskiden admob doğrudan analytics'e bağlıydı. Admob'da verileri Analytics'ten alıyordu. Bu bile sebebi olabilir. Onlarca birbirine bağlı senaryo var. Ama hiç birisi doğrudan benim hatam yada ihmalim değil. Google'ın zaman içerisinde getirdiği yeniliklere ayak uydurmak, adapte olmak dışında bir amacı yok. App-ads.txt de buna dahil.
Zaten kendi reklamına tıklama senaryosu benim için mümkün değil. Uyumlulaştırma özelliği ilk çıktığından beridir, Türkiye hariç reklam gösterimi var. Yani teknik olarak kendi reklamıma tıklama ihtimalim de yok.

Kısacası tüm bunları detaylandırarak bu haftasonu itiraz edeceğim, 72 saat içerisinde açılmasını beklicem. Açılmazsa bi bardak soğuk su içicem durum bu.
Açılmazsa senaryosunda da bundan sonra Adsense' backupsız asla ve asla kullanmama kararıyla önümüzdeki maçlara bakıcam :)

ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu