• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Google ADS içerikleri incelemeli "!"

katt

Üye
Üye
Merhabalar . Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Gecenin bir saatinde uyku tutmadı , takılırken gözüme ilişti. İyi ki de ilişti. Mevzu şu ;
Google'a reklam sunumu yaptıran bir çok firma yanıltıcı , ilgi çekici içerikler gönderiyor. Bu içerikler genellikle "Ya tutarsa" hesabında gidiyor. Firma yada kişi , birden fazla reklam göndermek yerine tek reklamda işi çözmeye çalışarak tabiri caiz ise çakallık yapıyor. Ben bilinçli olarak buna göz yumamam . Eğer hatalı isem beni aydınlatınız , çok memnun olurum.

Örneğin burada "x firması diyeceğim ama yine de içerikler gelecek x firması açığa çıkacak" "Trendyol" adlı firma , reklamında birden fazla ürüne yer vermiş.
SAVE_20191125_055853.jpg

Ben bu reklamda , resimde bulunan ürünü merak edip tıklıyorum;
SAVE_20191125_055836.jpg

Tıkladığım zaman açılan URL ;

Açılan sayfa ;
SAVE_20191125_055845.jpg

Sonuç olarak , firma yada kişi , kullanıcıları yanıltıcı şekilde tabiri caizse Tavlıyor. Bunun için alışveriş reklamlarında bir düzenleme getirmeli. Birden fazla ürün için birden fazla ürün sayfasına yönlendirilmeli veya tek ürün reklamı verilmesine izin verilmeli.

Sizler de böyle durumlarda Google Adsense şikayet hattından formları doldurarak durumu bildirebilirsiniz.

Kolaylıklar dilerim.

ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu