• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Hesap Sorunları Google Adsense Scraped content

superbian

Üye
Üye
Katılım
31 Ocak 2020
Mesajlar
3
Arkadaşlar merhaba, yeni açmış olduğum bir ingilizce sitem var tglent.com adında, adsense baş vurusunda bulundum ancak "Scraped content" yani toplama içerik nedeniyle red edildim. Sorum şu: Ben bu içerikleri haliyle başka yerden almak zorundayım sonuçta kendim bu konularla ilgili içerik üretemem, ancak aldığım yerden en az 4 kere kendim özgünleştirme yaparak ve kendi cümlelerimi ekleyerek çıkararak siteye ekliyorum, yani sadece bazı kalıplar aynı olarak kalıyor "tıklayarak uygulamaya izin verin" gibisinden, onun dışında özgünleştiriyorum. Plagiarism Checker - 100% Free Online Plagiarism Detector sitesi üzerinden sitemdeki tüm postları tek tek url olarak incelettim ve tüm postları %100 unique haline getirdim ve adsense tekrar yolladım, ancak yine aynı hatayı aldım. Neyi düzeltmem gerektiğini bilmiyorum çünkü araştırdığımda %100 unique çıkıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
 
Son düzenleme:

Yusuf ERGİŞİ

Google Platinum Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
1,060
Web sitesi
yusufergisi.com
Arkadaşlar merhaba, yeni açmış olduğum bir ingilizce sitem var tglent.com adında, adsense baş vurusunda bulundum ancak "Scraped content" yani kopya içerik nedeniyle red edildim. Sorum şu: Ben bu içerikleri haliyle başka yerden almak zorundayım sonuçta kendim bu konularla ilgili içerik üretemem, ancak aldığım yerden en az 4 kere kendim özgünleştirme yaparak ve kendi cümlelerimi ekleyerek çıkararak siteye ekliyorum, yani sadece bazı kalıplar aynı olarak kalıyor "tıklayarak uygulamaya izin verin" gibisinden, onun dışında özgünleştiriyorum. Plagiarism Checker - 100% Free Online Plagiarism Detector sitesi üzerinden sitemdeki tüm postları tek tek url olarak incelettim ve tüm postları %100 unique haline getirdim ve adsense tekrar yolladım, ancak yine aynı hatayı aldım. Neyi düzeltmem gerektiğini bilmiyorum çünkü araştırdığımda %100 unique çıkıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Merhaba,

Kopya içeriklerle ilgili, düşünen akıllı yazılım ve sistemler devrede olduğundan, tamamen özgün içeriklere yönelik sitelere onay verilmektedir. Tek tek içeriklerinizi inceleme şansım olmadığından, nokta atışı bir şey söylemem mümkün değildir. Ancak iyi bir SEO çalışması yaparak bu durumun önüne geçme ihtimaliniz var. Bir konuyu içeriği kendinize özgü ve özgün olarak üretmek, başkalarının hazırladığı içerikler üzerinde değişiklik yaparak özgünleştirmeye çalışmaktan daha kolaydır.

Önce bu makaleye göz atın ve sonra aşağıdaki işlemleri inceleyin. Kopya içeriklerden kesinlikle kaçındıktan sonra;

Yapılacaklar

Web Yöneticisi Kurallarımız tasarım, teknik konular ve kaliteyle ilgili genel yönergeler sağlar. Aşağıda, Google dostu bir site oluşturma hakkında ayrıntılı ipuçları verilmiştir.

Ziyaretçilere, aradıkları bilgileri verin

Sayfalarınızda, özellikle de ana sayfanızda yüksek kaliteli içerik sunun. Bu, yapılması gereken en önemli tek şeydir. Sayfalarınız, yararlı bilgiler içeriyorsa, içerikleri çoğu kullanıcının ilgisini çeker ve web yöneticilerini sitenize bağlanmaları konusunda ikna eder. Yararlı, bilgi açısından zengin bir site oluşturmak için, konunuzu açık ve anlaşılır şekilde açıklayan sayfalar yazın. Kullanıcıların sayfalarınızı bulmak için kullanacağı kelimeleri düşünün ve o kelimeleri sitenize ekleyin.

Başka sitelerin, sitenize bağlantı vermesini sağlayın

Bağlantılar, tarayıcılarımızın sitenizi bulmasına yardımcı olur ve sitenizin, arama sonuçlarımızda daha fazla görünmesini sağlar. Google, bir arama için sonuçları döndürürken, her arama için hem önemli hem de alakalı sayfaları görüntülemek üzere karmaşık metin eşleştirme teknikleri kullanır. Google, A sayfasından B sayfasına götüren bir bağlantıyı A sayfasından B sayfasına bir oy olarak yorumlar. Kendisi "önemli" olan sayfalar tarafından verilen oy daha ağır basar ve diğer sayfaların "önemli" hale gelmesine yardımcı olur.
Algoritmalarımızın doğal bağlantıları doğal olmayanlardan ayırt edebileceğini unutmayın. Başka siteler içeriğinizi değerli bulduğunda ve ziyaretçileri açısından yararlı olabileceğini düşündüğünde, web'in dinamik doğasının bir parçası olarak, sitenize götüren doğal bağlantılar oluşturulur. Sitenize götüren doğal olmayan bağlantılar, sitenizin arama motorlarına daha popüler görünmesi için özellikle yerleştirilmiştir. Bu tür bağlantılardan bazıları (bağlantı şemaları ve giriş sayfaları gibi), Web Yöneticisi Yönergelerimizde ele alınmıştır.
Sitenizin dizine eklenmesinde ve sıralanmasında yalnızca doğal bağlantılar yararlıdır.

Sitenizin kolayca erişilebilir olmasını sağlayın

Sitenizi uygun bir bağlantı yapısıyla oluşturun. Her sayfaya en az bir statik metin bağlantısından erişilebilmelidir.
Sitenizi incelemek için Lynx gibi bir metin tarayıcısı kullanın. Çoğu örümcek sitenizi Lynx'in gördüğü gibi görür. JavaScript, çerezler, oturum kimlikleri, DHTML veya Macromedia Flash gibi özellikler sitenizin tümünü bir metin tarayıcıda görmenizi engelliyorsa, arama motorları da sitenizi taramakta zorluk çekebilir.

Kaçınılması gerekenler

Sayfanızı anahtar kelime listeleriyle doldurmayın, sayfaları "gizlemeye" çalışmayın veya "sadece tarayıcılara yönelik" sayfalar koymayın. Sitenizde, ziyaretçilerinizin görmesini istemediğiniz sayfalar, bağlantılar veya metinler varsa, Google bu bağlantıların ve sayfaların aldatıcı amaçlarla hazırlandığını varsayar ve sitenizi yok sayabilir.

Kendinizi bir arama motoru optimizasyon hizmeti satın almak zorunda hissetmeyin. Bazı şirketler, sitenizin Google’ın arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alacağı “garantisini vermektedir”. Yasal danışmanlık firmaları sitenizin akışını ve içeriğini geliştirirken, diğerleri arama motorlarını kandırmaya çalışarak aldatıcı taktikler kullanırlar. Alanınız, söz konusu aldatıcı hizmetlerden birine üye olduysa dikkatli olun. Alanınızın dizinimizde yasaklanmasına neden olabilir.

Önemli adları, içeriği veya bağlantıları görüntülemek için görseller kullanmayın. Tarayıcımız, grafiklerde yer alan metinleri tanımaz. Sayfanızdaki ana içerik ve anahtar kelimeler normal HTML kullanılarak biçimlendirilemezse, ALT özelliklerini kullanın.
Farklı URL'lerle bir sayfanın birden fazla kopyasını oluşturmayın. Çoğu site sayfanın, karşılık gelen grafik yönünden zengin sayfalarla aynı içeriği barındıran salt metin veya yazdırılabilen sürümlerini sunar. Sitenizde aynı içeriğe farklı URL'lerle erişilebiliyorsa, bir sayfanın standart (tercih edilen) sürümünü belirtmenin çeşitli yolları vardır. Standartlaştırma hakkında daha fazla bilgi.
 

superbian

Üye
Üye
Katılım
31 Ocak 2020
Mesajlar
3
Yani seo'ya önem verirsem, kopya içerik sorununun önüne geçme ihtimalim var değil mi? Ben mi yanlış anladım? Dediğim gibi smallseo nun checker aracılığı ile baktığımda %100 unique alıyorum, ayrıca Google'da her cümleyi tek tek yapamasam da bazı cümleleri tırnak içinde arattığımda başka bir sitede aynı cümleye hiç rastlamadım. Bu yüzden artık ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Ne değiştireceğim neyi düzelteceğim bi fikrim yok. Onun haricinde Rank Math seo eklentisini kullanıyordum postlar için puanlar hep 65 üzeriydi, şu an Yoast Seo geçirdim onda da yeşil yapıyorum.
 

Yusuf ERGİŞİ

Google Platinum Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
1,060
Web sitesi
yusufergisi.com
Yani seo'ya önem verirsem, kopya içerik sorununun önüne geçme ihtimalim var değil mi? Ben mi yanlış anladım? Dediğim gibi smallseo nun checker aracılığı ile baktığımda %100 unique alıyorum, ayrıca Google'da her cümleyi tek tek yapamasam da bazı cümleleri tırnak içinde arattığımda başka bir sitede aynı cümleye hiç rastlamadım. Bu yüzden artık ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Ne değiştireceğim neyi düzelteceğim bi fikrim yok. Onun haricinde Rank Math seo eklentisini kullanıyordum postlar için puanlar hep 65 üzeriydi, şu an Yoast Seo geçirdim onda da yeşil yapıyorum.
Ben size yapmanız gerekenleri ilettim :) Otomatik seo yazılımları yada uygulamaları yerine, detaylıca okuyup manuel (kendiniz) seo çalışması yapmanız daha sağlıklı olur :)
 

superbian

Üye
Üye
Katılım
31 Ocak 2020
Mesajlar
3
Sitemdeki resimleri dahil kendim baştan yaptım, içerikleri baştan sona tekrar yazdım ve seo olarak da gayet iyi bir noktada bıraktım, ona rağmen yine adsense scraped content hatası aldım az önce, ne zamandır başından kalkmayıp daha da özgünleştirebileceğim ne var diye arayıp onla uğraşıyorum cidden artık pes etmek üzereyim, en azından neyin yanlış olduğunu gösterse keşke de düzeltebilsem, bir türlü kurtulamıyorum.

Siteyi inceleyip yardımcı olabilecek var mı rica etsem? tglent.com
 
Son düzenleme:
Üst
ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu