Kafa karistiran Youtube ve Youtube Shorts hakkinda

• Değerli kullanıcımız Ziyaretçi, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına forumumuzdaki kategorileri çeşitlendirdik. Ana sayfadan kategorileri inceleyebilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz kategoriler için sitenin en alt kısmında bulunan iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Feneroin

Üye
Üye
10 Mar 2020
45
9
8
Strasbourg
labikent.com
Bu sabah Youtube'a yeniden basburup yaptim YPP icin. Bu defa olumlu sonuc bekliyorum ama bu arada kafa karistirmasin ve incelenmede sorun olmasin diye Youtube Shorts videolari hic yayinlamadim. Cunku her ne kadar su an sadece Hindistan'da deneme asamasinda olsa da biliyorsunuz ki YT Shorts, Tiktok tarzi bir sistem/uygulama.
Kendi cektiklerim de olsa Youtube kanalimi bu SHORTS (60saniyeye kadar olan) videolarla sisirmek istemedim simdiden, kolay incelensin diye.
Ama aklima takilan bir soru var. Simdiden Turkiye'de de bu tur kisa dikey videolar yayinlayan var ve normal videolarinda reklam var yani 10k'dan fazla abobesi olan para kazanan kisiler. Bu bir sorun teskil etmeyecek mi ileride normal videolarin yani sira gunluk cekilen birden cok kisa videolar? Adam diyelim arabalar hakkinda videolar yapiyor 10-15dk'lik iyi guzel. 50-60 da videosu var ama #Shorts videolari da almis basini gitmis, durum karmasikliga dogru gidiyor. Tabii biliyorum ki Shorts videolara reklam falan eklenmiyor ama yine de...Youtube Shorts gunluk videolar icin ayri bir hesap/kanal acilmali mi?

Bu konu hakkinda bilgisi olan...?