• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Kendi Reklamlarını Görüntüleme ve Tıklamayı Nasıl Engelleyebilirim?

Vieyc

Üye
Üye
Katılım
7 May 2019
Mesajlar
41
Web sitesi
vakitharca.blogspot.com
Dün açmış olduğum "Sayfa Görüntülenme Sayısı" ile ilgili konu kısmen (en azından o konu ile alakalı merak ettiğim ve forumla alakalı olan kısmı) çözüldü. Ancak konu devamı olarak sormak istediğim farklı sorular olduğu için yeni bir konu açıyorum.

Kendi sitemizde düzenleme vs. yaparken trafiğin etkilenmemesi için "Google Analytics Filtre Ekleme" yolu ile ip adresimi engelledim. Ancak bu konunun devamında merak ettiğim sorular var. Trafik engelleme dışında, kendi reklamlarımızın "Tarafımızdan Tıklanması" ve "Tarafımızdan Görüntülenmesi" söz konusu. Şöyle ki;
  1. Kendi reklamlarımızı tarafımızdan görüntülenmesini ve tıklanmasını engellemek için "Google Publisher Toolbar" dışında bir eklendi veya yol var mıdır?
  2. Analytics ile kendi ip adresimizi engellemek reklamların tarafımızdan görüntülenme sayısının artmasını da engeller mi?
  3. AdBlock gibi eklentiler reklamları kaldırdığından bu soruna bir çözüm müdür? (Tıklama için evet ama görüntülenmesi açısından soruyorum. AdBlock reklamları görmemizi engelliyor ama bunu yaparken hangi yolu kullanıyor detayını bilmiyorum. Reklam görüntülenme sayısındaki artışı engellemiyor olabilir mi?)
 

Yusuf ERGİŞİ

Google Gold Product Expert
Yönetici
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
715
Web sitesi
yusufergisi.com
Görüntülenme sorun olmuyorsa yeterlidir benim için. Yanlışlıkla tıklamanın da AdBlock veya Publisher Toolbar ile önüne geçilebiliyor zaten. Teşekkür ederim.
@zibidix1 arkadaşımıza katılıyor ve değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.
 


Üst
kadın forumu hayvan forumu