Kısa Sürede Adsense Almak

CetinbasCihat

Üye
Üye
23 Eki 2018
305
225
43
Kısa sürede adsense almak mümkün mü? veya hızlı adsense almak, aylarca beklememek. Bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışacağım yanlışlar olabilir.

Adsense Amacını Anlayalım

Kişisel olarak anlatıyorum, siz Adsensenin yerinde olsanız başka sitelerden alınan, tamamen kopya içerik olan, belli bir konu üzerine yürümeyen, ziyaretçiye önem vermeyen sadece para kazanmak amaçlı açılan siteye onay verir misiniz? ben vermem. Nedeni ise bu sitelerde reklam yayınlanacak ve AdSenseye milyonlar yatıran reklam verenler var.
Bir düşünün bir mağazanız var ve reklam yayınlamak istiyorsunuz? reklamınızın gereksiz sitelerde çöp sitelerde yayınlanmasını ister misiniz? hayır tabii ki aslında olay tamamen bu. Düzgün kaliteli olan siteler onay alır. Biz siteyi oluşturduğumuz da siteyi biz oluşturduğumuz için hataları bize gözükmüyor bir başkasının gözüyle bakılması gerek bunu unutmayın.

Politikalar

Google zaman geçtikçe sistemi baya genişletmiş, yapılan kurnazlıkları zamanla çözmüş, reklam verenleri kaçıran şeyleri zamanla anlamış ve ona göre politika oluşturmuş bizden de bunlara uymamızı istiyor.

Onay almak

İyi güzelde sadede gel nasıl onay alacağız? 1 haftalık siteyle 14 yazıyla onay aldım 7 saatte onay maili gelmiş. Kısa sürede alanlarda var 1 günde bile alan var herkesin kendine göre tecrübeleri var :)

Şimdi şöyle yaptım kısaca, Sitemi aldım, güzelce wordpress kurdum https olayını tamamladım. Güvenli gözükmesi bana göre önemli. Sitemin 2-3 gün sonra kapanmayacağını bir nebzede olsa inceleyen google botuna göstermek için, İletişim, Gizlilik Politikası, Hakkımda , kısımlarını bir güzel ekledim , nedendir bilmem Temalarda kullanılan arama yerlerini hiç sevmem onun yerine Googlenin ücretsiz sunduğu arama servisini kullanırım onu bileşenlerden eklerim. Özel Arama Motoru şurdan ekleyebilirsiniz. Kodu alıp ekleyin.

Kurduğumuz sistemin mobil uyumlu olmasına da dikkat ediyoruz, responsive tema kullanmayı unutmuyoruz.

Google sistemlerini kullanmak bana göre önemli. Daha sonra Analytics eklemeyi unutmadım tabii ki. Bunu da hazırladığımız gizlilik politikasına yazıyoruz, haberiniz olsun biz sizi izliyoruz diyoruz :)

Daha sonra bildiğim konuları teker teker girmeye başladım. Yazıları tamamen özgün bir kelimesini bile kopya olmayacak şekilde hazırladım kendi bildiğimce seo ya uygun yapmaya çalıştım. 14 yazı oldu ne yaptım? başvurdum sonuç ise yapım aşamasında ! :)

Yılmıyoruz, kontrol ettim 5 kategori var ve 2 kategori de sadece 1 yazı var. Hemen 1 yazı olan kategorileri bozdum o yazıları bir kategoride birleştirdim. Bu şekilde bir kategoride 2 yazı oldu. Diğer kategoriler zaten 3-4 yazıydı normaldi bana göre. Daha sonra önemli bir nokta var.

Bir kere ret yedikten sonra düzenleme yapıp aynı gün içerisinde başvuru yaparsanız sonuç almanız uzuyor hemde baya uzuyor :) beklememek için zaten onay almadığım için hemen başvurduğum adsense hesabını iptal ettim. Kapattım tamamen yeni adsense aldım. Adsenseye sitemin mail adresiyle başurdum yani site@site.com şeklinde yani ben marka olacağım diyorum bir nevi :) sonra tekrardan başvurdum gece 12 civarı sabah 7.55 de onay mailim gelmiş ve reklamlar açıktı :)

Onay aşaması bu şekildeydi umarım faydalı olmuştur. Kötü Türkçem için özür dilerim :))

Son düzenleme: