Kullanıcının Etkileneceği Bir Ön Yazınız Olmalı

  • Değerli kullanıcımız Ziyaretçi, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına forumumuzdaki kategorileri çeşitlendirdik. Ana sayfadan kategorileri inceleyebilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz kategoriler için sitenin en alt kısmında bulunan iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Bayram ŞENAKAR

Jr. SEO Expert
Yönetici
SEO Uzmanı
Webmaster
23 Ocak 2019
362
371
63
19
Malatya
fizetmedya.com
Bir kullanıcı Google'da yaptığı aramadan sonra sitenize girdikten sonra o kullanıcıyı sitede tutmalısınız. Bunu başarabilmeniz için en önemli hususlardan birisi yazının giriş kısmıdır. Aynı zamanda bu alan olabildiğince kısa ve kullanıcının etkileneceği bir alan olmalıdır.

Girişinizde harekete geçirici bir mesaj vermeli, yazınız hakkında kısa bir tanım yapmalı ve kullanıcının ilgisini yakalamalısınız.

Kısa bir tanım yapmak ve yazı hakkında bilgi vermek kolaydır. Asıl zor olan kısım burada kullanıcının ilgisini yakalamaktır.

Kullanıcıyı harekete geçirerek kullanıcıyı içeriğinizi okuması için ikna edebilirsiniz. Eğer ilgisini çekmeyi başarabilirseniz yazı içerisinde verdiğiniz bağlantılara giderek başka yazılarınızı da okuyacaktır.

Site içeriğiniz konusunda kesinlikle kaleme aldığınız yazıların ana konusu, alt konularla da içeriği desteklemelidir. Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı siteye "SEO Nedir?" yazarak geldiyse, Google Data Studio'yu da nasıl kullanabileceğini bulmalıdır.

Bunu yapabilmek için sayfanıza trafik getiren bütün anahtar kelimeleri keşfetmelisiniz.
 
  • Sevdim
Tepkiler: Eren Akkuş