Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

Reklam birimleriyle ilgili en son güncellemeler

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Uzm.Mühendis
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
565
Tepkime puanı
554
Puanları
280
Konum
Rusya
Web sitesi
www.cihatozgen.net.tr
Reklam birimleriyle ilgili en son güncellemeler
Reklamcılık ürünlerimizi modernleştirmek için durmadan yatırım yapmaya devame ediyoruz. Bunun sonucunda, hesabınızdaki reklam birimlerinde bazı önemli değişiklikler yapılacak. Reklamlar sayfanız, Nisan 2019'dan itibaren bu değişiklikleri yansıtacak şekilde güncellenecek.
Neler değişecek?
 • Reklam boyutları
  Reklam birimlerini oluşturma ve yönetme işlemlerini kolaylaştırıyoruz. Oluşturduğunuz tüm yeni reklam birimleri varsayılan olarak duyarlı olacak, daha yüksek performans ve esneklik için mobil ve masaüstündeki farklı ekran boyutlarına göre ayarlanabilecek. Daha fazla özelleştirmeye ihtiyacınız varsa sabit boyutlu reklam birimleri de oluşturabileceksiniz.
 • Reklam türleri
  Kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek ve pazarda sahip olduğumuz reklam havuzunu tam olarak yansıtmak için, daha zengin reklam biçimlerine geçiş yaparak yalnızca metin içeren veya yalnızca görüntülü reklamları kullanımdan kaldırıyoruz. Sonuç olarak, hesabınızdaki "Yalnızca metin reklamlar" ve "Yalnızca görüntülü reklamlar" türündeki reklam birimleri, "Görüntülü reklamlar" olarak yeniden adlandırıldı. Bu reklam birimleri, tüm reklam türlerini yayınlayacak şekilde güncellenecek.
  Yalnızca metin içeren reklam birimlerini kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yerel bir feed içi reklam birimi oluşturup manuel stil seçeneğini ve "Yalnızca metin" şablonunu tercih edin.
 • Metin reklam stilleri
  "Metin ve görüntülü reklamlar" reklam birimleri için metin reklam stillerini kullanımdan kaldırıyoruz. Bundan sonra, yeni reklam birimleriniz için reklam stilleri oluşturamayacaksınız. Yeni reklam birimleriniz Google tarafından optimize edilmiş metin reklam stiline sahip olacak. Bu özellik kullanımdan kaldırılırken, mevcut reklam stilleriniz de önümüzdeki aylarda Google tarafından optimize edilecek. Özelleştirme ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi için, sitenizde yazı içi reklam veya feed içi reklam gibi yerel reklam türlerini kullanabilirsiniz.
 • "Hiç reklam yoksa" seçeneği basitleştiriliyor
  Reklam ağımızın kalitesi ile güvenliğini artırmak ve AdSense ağına giren kötü amaçlı reklamların sayısını azaltmak için sürekli çalışıyoruz. Sonuç olarak, "Hiç reklam yoksa" seçeneğini kaldırıyoruz ve bunun yerine varsayılan olarak reklam alanını daraltacak veya boş bir alan göstereceğiz. Mevcut ayarınız bir renk veya başka bir URL ise yakın zamanda güncellenecektir.
 • Denemeler
  Yukarıdaki değişikliklerin bir sonucu olarak, eski reklam birimi ayarları denemelerini de kaldırıyoruz. Etkin reklam birimi denemeleriniz varsa önümüzdeki aylarda durdurulacak.
 • Eşzamanlı kod
  Kod türünüzü AdSense hesabınızda eşzamanlı olarak değiştirme seçeneği artık kullanılamayacak. Eşzamanlı reklam koduna ihtiyacınız varsa reklam birimleriniz için manuel olarak eşzamanlı reklam kodu oluşturmakamacıyla bu talimatları uygulayabilirsiniz.
 • Özel kanallar
  Reklam birimi oluştururken özel kanal ekleme seçeneğini kaldırıyoruz. Reklamverenler artık yerleşim hedefli reklam satın almadığından, özel kanallar bundan böyle sadece raporlama için kullanılacak. Yine de yeni özel kanallar oluşturabilecek ve "Özel kanallar" raporunu görüntüleyebileceksiniz, ancak gelecekte reklam birimlerinin performansını bu şekilde izlemek için özel kanal kimliğini reklam birimi kodunuza eklemeniz gerekecek. Alternatif olarak, "Reklam birimleri" raporunu çalıştırarak ve verileri bu reklam birimleriyle sınırlandırmak için filtreyi kullanarak birden fazla reklam biriminin performansını görebileceksiniz.
Görüşlerinizi paylaşın
Bu değişiklikler hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için AdSense hesabınızdaki Reklam birimlerisayfasını ziyaret edin ve kenar çubuğunda Geri bildirim'i tıklayın. Geri bildiriminizi öğrenmeyi umuyoruz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst