Sayfa Görüntüleme Sayısı 2'şer 3'er Artıyor

Vieyc

Üye
Üye
6 May 2019
56
62
18
Merhaba,

Sitem blogger altyapısında ve ufak düzenlemeler yaparken bir sayfa yenileme sonucu "Sayfa Görüntülenme Sayısının" 2'şer veya 3'er arttığını farkettim. Tabi bu durum adsense için ve sağlıklı bir trafik bilgisi için oldukça olumsuz. Çözümü hakkında cevaplarınızı bekliyorum. Sayfa Görüntülenme Sayısına blogger istatikleri üzerinden baktım başka bir yerden değil.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Merhaba.

Trafiğiniz Tamamiyle organikse sorun teşkil etmiyecektir. Yanlızca Trafiklerinizi herzaman kontrol edip takip ediniz. bazen sitemize gelen botlar sürekli adsense tıklaya biliyor buda biz site sahipleri için sorun teşkil ediyor.

Bu tür konulara çok dikka etmeliyiz. ve trafik akışlarını herzaman kontrol etmeliyiz

Vieyc

Üye
Üye
6 May 2019
56
62
18
Öncelikle hemen dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Trafik konusuna gelecek olursa geçen gün @Yusuf ERGİŞİ sayesinde Google Publisher Toolbar eklentisini öğrendim ancak kaç gündür ne siteye ne eklentiyi incelemeye çok vaktim olmadı. Şu an ufak tefek sorunlar üzerine uğraşıyorum olan vaktimde. Sonrasında eklentiyi kurup daha sağlıklı bir yapıya geçeceğim fakat şu an için Blogger İstatistikler sayfasında bir sayfa görüntülenmesi karşığınde 2 veya 3 görüntülenme artışı olmakta. Araştırdığımda "Ne gibi hatalar yüzünden olur" veya "Nasıl düzeltilir" gibi konular hakkında çok bir bilgi bulamadım.

• Beğen

Vieyc

Üye
Üye
6 May 2019
56
62
18
2 veya 3 görüntüleme varsa buda demektir trafiğiniz az
Yanlış anlattım sanırım. Toplam görüntülenme veya günlük görüntülenmeden bahsetmiyorum. Örneğin siteyi 1 kez açtığımda Blogger İstatistiklerdeki görüntülenme sayısındaki artış 2 oluyor. Sonrasında sayfayı yeniliyorum diyelim. Görüntülenme sayısındaki artış 1 olması gerekirken artış 2 veya 3 oluyor.

• Beğen

Cihat Özgen

Geliştirici
Emekli - Yaşlı
Webmaster
Destek Ekibi
10 Nis 2018
580
567
280
Rusya
www.cihatozgen.net.tr
Yanlış anlattım sanırım. Toplam görüntülenme veya günlük görüntülenmeden bahsetmiyorum. Örneğin siteyi 1 kez açtığımda Blogger İstatistiklerdeki görüntülenme sayısındaki artış 2 oluyor. Sonrasında sayfayı yeniliyorum diyelim. Görüntülenme sayısındaki artış 1 olması gerekirken artış 2 veya 3 oluyor.
bu sorun ozaman google blogger ile kaynaklıdır

• Beğen

Vieyc

Üye
Üye
6 May 2019
56
62
18
bu sorun ozaman google blogger ile kaynaklıdır
Denemeler yaptığım başka bir blogger hesabımda aynı durumu test ettim ve her sayfa yenilenmesinde Sayfa Görüntülenme sayısı 1 artış göstermekte. Asıl kullandığım hesapta durum böyle olmayınca "acaba bir yerde hata mı yaptım" düşüncesine kapıldım. Konuyla alakalı çok bir bilgi bulamadığım ve adsense açısında yanıltıcı, politika ihlali olabileceği için konuyu bu forumda açtım.

Düzenleme:
Aynı durumu yaşamış veya konuyla ilgili bilgisi olup incelemek isteyenler için site adresim.

• Beğen

Vieyc

Üye
Üye
6 May 2019
56
62
18
Ben her yenilediğimde 4-5 artıyor, ancak bu durumun sayaç ile ilgili bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.
Çünkü bu tür sayaçlar genellikle PHP ile çalıştırılınca yanlış hesaplayabiliyorlar.
Analytics ile tam göremiyorum neyin ne olduğunu, daha doğrusu tam anlayamıyorum. Analytics'i de çok fazla kurcalayamadım hala önümüzdeki günlerde Analitycs, Publisher Toolbar vs. daha detaylı inceleyip araştıracağım. Söyledikleriniz için ise, (blogger sayacı için) sayacın diğer hesaplarla düzgün çalışırken ana hesabımda düzgün çalışmaması temadan, kullanılan diğer html/script kodlardan veya yapmış olduğum herhangi bir hatadan mı kaynaklanıyor? Ayrıca bu durum sadece blogger içi istatistikleri mi tetikler Adsense için Google'ın aldığı verilerde bir problem veya başka herhangi bir ihlal oluşturur mu?

Vieyc

Üye
Üye
6 May 2019
56
62
18
Analytics ile tam göremiyorum neyin ne olduğunu, daha doğrusu tam anlayamıyorum. Analytics'i de çok fazla kurcalayamadım hala önümüzdeki günlerde Analitycs, Publisher Toolbar vs. daha detaylı inceleyip araştıracağım. Söyledikleriniz için ise, (blogger sayacı için) sayacın diğer hesaplarla düzgün çalışırken ana hesabımda düzgün çalışmaması temadan, kullanılan diğer html/script kodlardan veya yapmış olduğum herhangi bir hatadan mı kaynaklanıyor? Ayrıca bu durum sadece blogger içi istatistikleri mi tetikler Adsense için Google'ın aldığı verilerde bir problem veya başka herhangi bir ihlal oluşturur mu?

Google Analytics yardım konularını okuduktan sonra "Analytics Filtre Ekle" ile kendi ip adresimi engelledim. Blogger için devam ediyor ancak adsense ile ilgili olan kısmıyla alakalı bir durum kalmadığı için bu mesajı gören yöneticiler konuyu kapatabilir. Blogger ile ilgili olan sorun hala devam etmekte (sayfa görüntüleme sayısında 2'şer 3'er artış) ancak forum bu konunun yeri olmadığı için yardımcı olmak isteyen var ise, konu kapanmasa bile lütfen cevaplarınızı konu altına değil de özel mesaj olarak iletin.