Seo Uyumlu Makale Yazımı-İçerik Oluşturmak

  • Değerli kullanıcımız Ziyaretçi, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına forumumuzdaki kategorileri çeşitlendirdik. Ana sayfadan kategorileri inceleyebilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz kategoriler için sitenin en alt kısmında bulunan iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Arzu Çevikalp

Yönetici
Yönetici
SEO Uzmanı
Destek Ekibi
Yazar ve Eleştirmen
4 Tem 2018
20
27
13
İstanbul
www.arzucevikalp.net
Öncelikle Seo nedir?

Seo, arama motoru dostu, güçlü bir site oluşturmanın teknolojisidir. Biliyorsunuz, Google arama motorunda ilk sayfada çıkanlar hit olan sitelerdir. Ama bunu nasıl başarıyorlar? Bazen sadece çok yeni bir site bile ilk ya da ikinci sayfada çıkabilecek potansiyele erişir. Bunun sırrı Seo uyumlu yazı oluşturmak ve kullanılan platformu Seo uyumlu hale getirmektir. Seo uyumlu makale yazımı başlı başına bir meslektir. Yani bu konuya ne kadar çok eğilirseniz Adsense ile reklam parası kazanmanız kaçınılmaz olur.

1-Konu Bütünlüğü

En önemlisi konu başlığının, yazı ile doğrudan ilgili olmasıdır. Eğer ki, konuya atıfta bulanacak bir başlık seçildiyse yani orijinalinden farklı bir ad taşıyorsa başlığımız, mutlak suretle kelimenin yahut cümlenin metinde geçmesi gerekmektedir. Yani buna bir nevi anahtar kelime diyebiliriz. Metin içerisinde birden fazla geçmesi (-ek almadan) önemlidir. Çok sayıda üretilmiş anahtar kelime fazlalığı, spam riskine ortaya koyar.

2)İçerik Önem Sırası

Arama motorları siteleri soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru tarar. Bu tarama şekli, insanların en alışık olduğu okuma ve göz gezdirme şeklidir. Bir kitabın soldan sağa ve sırasıyla aşağı doğru okuduğunu düşünecek olursak sitenin tasarımı ve makale yazımları da buna göre yapılmalıdır. Makale içerisinde kullanılan ilgili anahtar kelimeler olabildiğince makalenin üstünde yer almalı, hatta pek çok kaynakta ilk 100 kelime içerisinde geçen anahtar kelimeler Google’da büyük fayda sağlamaktadır. Bu sebeple konu anlatımında, konuya küçük bir giriş yaparak konunun ne hakkında olduğu anlatılmalı daha sonra gelişme bölümünde konunun tüm detayları önem sırasına göre aşağıya doğru açıklanmalıdır. Alt başlık oluşturmayı da unutmamak gerek!

3) İçerik Özgünlüğü

Yazdığınız yazı mutlaka size ait olmalıdır. İntihal söz konusu dahi değildir. Eğer bir yazıyı direkt olarak kullanmak isterseniz, kaynak olarak belirtebilirsiniz. Google özgün ve yaratıcı makaleleri sever. İdeal kelime sayısı ise 300-700 arasındadır. Öz ve kısa olmalıdır. 700’ü geçerse Google tarafından önemsiz olarak algılanır, çünkü uzun yazıların okunurluk değeri azdır.
 
  • Sevdim
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ