Sitenizdeki sayfaların AdSense'e uygun olduğundan emin olun

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
AdSense'e başvuru yapmadan önce aşağıdaki makaleyi dikkatlice inceleyin:

Sitenizin AdSense ile başarıyı yakalaması için, ziyaretçilerinizle alakalı olan ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunan benzersiz içeriklere sahip olması gerekir. AdSense'e kaydolmadan önce sayfalarınızı inceleyerek iyi durumda olduklarından emin olmanızı öneririz.

Check out the AdSense site approvals video series for more information.

Sayfalarınızı özel kılan şey nedir?​

Hâlihazırda çok fazla sayıda site olduğundan, kullanıcıların ilgisini canlı tutan ve onları daha fazla okumaya teşvik eden benzersiz, özgün, alakalı içerikler oluşturmanız gerekir.

• Sayfalarınızdaki öğelerin (metin, resimler vb.) düzenini göz önünde bulundurun. Düzeniniz cazip görünmeli ve ziyaretçiler aradıklarını kolayca bulabilmelidir. İpuçları için AdSense blogundaki 3 adımda web sitenizin kullanıcı deneyimini hassaslaştırma başlıklı makaleye göz atın.
  • Ziyaretçilerinize bir yorum bölümü sunabilirsiniz. Sitenizi kullanan ve içeriğinizi okuyan kullanıcıların geri bildirimi, siteniz büyürken onu iyileştirmenize yardımcı olabilir.
Not: AdSense Program politikalarına uyması ve uygunsuz içerikler barındırmaması açısından yorum bölümünüzü yönetmeniz gerekeceğini unutmayın. Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler ve bunları yönetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sayfalarınızda kolayca ve pratik şekilde gezinmek mümkün mü?​

Erişilebilir ve kullanışlı bir gezinme çubuğu (veya menü çubuğu), iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanın temel parçasıdır. Gezinme çubuğunuzu oluştururken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

• Hizalama - Tüm öğeler doğru hizalanmış mı?
  • Okunabilirlik - Metin kolay okunabiliyor mu?
  • İşlevsellik - Açılır listeleriniz düzgün çalışıyor mu?

Örnekler​

Bir seyahat sitesinde, gezinme çubuğu şöyle görünebilir:

-> Ana Sayfa <> Destinasyonlar <> Galeri <> Yorumlar <> Hakkımızda

Bir bilgisayar programlama sitesinde, gezinme çubuğu şöyle görünebilir:

-> Ana Sayfa <> C++ <> PHP <> JavaScript <> Yeni Başlayanlar <> Hakkımızda

Sonuç olarak, gezinme çubuğunuz kullanıcıların sitenizin içeriği ile nasıl etkileşim kuracağını hızlı bir şekilde anlamasına yardımcı olmalıdır. Daha fazla bilgi için kullanıcı deneyimi rehberimizde yer alan kullanıcıları yönlendirecek açık bir yapı kullanma konusuna bakın.

Sayfalarınızda benzersiz ve ilginç içerikler var mı?​

Değerli ve özgün içerikler, hem güçlü hem de sadık bir kullanıcı tabanı oluşturmak için gereklidir. Kullanıcılar içeriğinizi beğendiğinde, yaşadıkları deneyimi başkalarıyla paylaşır. Bu da sitenizin büyümesine yardımcı olur. İpuçları ve öneriler için AdSense blogundaki 3 adımda mükemmel web sitesi içeriği oluşturma başlıklı makaleyi inceleyin.

Başka sitelerdeki makaleler veya yerleşik videolar gibi dış kaynakları kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Uzmanlığınızla ilgili bilgilerden iyileştirme fikirlerine, incelemelerinizden kişisel görüşlerinize kadar her türlü konuda kendi ürettiğiniz orijinal içeriği sunmanız son derece önemlidir. Google Yayıncı Politikaları'nda belirtildiği üzere, başka kaynaklardan alınmış veya telif hakkıyla korunan içeriklerin bulunduğu sitelere Google reklamları yerleştirilemez. Bu durum bir politika ihlali teşkil eder. Reklamlarınızın devre dışı bırakılmasına ya da hesabınızın kapatılmasına yol açabilir.

Sitenize dair iyi uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için Web yöneticisi kalite yönergelerini inceleyin.

AdSense için hazır mısınız?​

Bahsi geçen sorulara verdiğiniz yanıtlardan memnun olduğunuzda, AdSense'e kaydolabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: GoogleSense

kayra-group-com

Üye
Üye
15 Ara 2019
2
0
1
ben konu açamadım lütfen siz bu soruyu benim adıma sorar mısınız :)
Merhaba Adsense hesabını bir tanıdığımın vergisinin üzerine kaydettirmek için vergi bilgilerimi girdim ve isim kısmına da şahıs şirketinin sahibibi adını soyadını yazacaktım (adsense vergi için bunu zorunlu kılıyor yoksa hesap sahibi ile kanal sahibi adı uyuşmadı gibi mesaj atıyor). Kalem işaretine tıklayıp adres ve diğer bilgiler değişiyor ama ad soyad kısmı aktif değil yani üzerine dokunup değiştiremiyorum. silik gri bir renkte. nasıl değiştirebilirim sorun ne.? ekteki dosyandan bakabilirsiniz

Ekli dosyalar

• ek.jpg
    ek.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 3

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
ben konu açamadım lütfen siz bu soruyu benim adıma sorar mısınız :)
Merhaba Adsense hesabını bir tanıdığımın vergisinin üzerine kaydettirmek için vergi bilgilerimi girdim ve isim kısmına da şahıs şirketinin sahibibi adını soyadını yazacaktım (adsense vergi için bunu zorunlu kılıyor yoksa hesap sahibi ile kanal sahibi adı uyuşmadı gibi mesaj atıyor). Kalem işaretine tıklayıp adres ve diğer bilgiler değişiyor ama ad soyad kısmı aktif değil yani üzerine dokunup değiştiremiyorum. silik gri bir renkte. nasıl değiştirebilirim sorun ne.? ekteki dosyandan bakabilirsiniz
Merhaba,

Muhtemelen Google pay tarafında yapmış olduğunuz doğrulama nedeniyle, Adsense tarafında o değişikliği yapmanıza izin verilmiyor. Banka hesabı önemlidir vergi ile ilgili. Adsense hesap sahibi herhangi birisi olabilir, ancak kazanç hangi hesaba gönderiliyorsa o vergi ile ilgili işlemleri yapar. Yani Ödeme yöntemi ekle kısmından şahıs şirketinin banka hesabını tanımlamanız yeterlidir. Yatan ödeme kadar bildirimde bulunur ve vergisini öder, böylece sorun kalmaz :)