Tekrar Kullanılan İçerik Çözümü

• Değerli kullanıcımız Ziyaretçi, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına forumumuzdaki kategorileri çeşitlendirdik. Ana sayfadan kategorileri inceleyebilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz kategoriler için sitenin en alt kısmında bulunan iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

olmadı1daha!

Üye
Üye
18 May 2020
7
0
1
Merhabalar herkese, youtube kanalımın para kazanma özelliğinin açılması için gerekli şartları yerine getirdikten sonra başvurumu yaptım.
Fakat "tekrar kullanılan içerik" uyarısıyla başvurum reddedildi.
Komedi kanalıyım ve viral videolar var kanalımda.
Çözüm olarak gördüğüm kadarıyla o videoların üstüne kendi sesimle yorumlar yapsam onaylanacaktı hesabım.
Fakat yüklü olan videolara ses yükleyemiyorum ancak müzik ekleyebiliyorum. Çok uzatmadan sorum şu:
Yüklü olan videolarımın hepsinin sesini kısıp üzerine youtube müzik kütüphanesinden müzik eklesem bu onaylanmasını sağlar mı?
Acil cevaplarınıza ihtiyacım var dostlarım...

Must Leisure

Üye
Üye
13 Şub 2020
181
68
28
Size gelen uyarı aynı video yada yayınlanan videolardan kesintiler alıp tekrarını yayınlamaktır, müzik eklemek bir fayda vereceğinini sanmıyorum,
Bu konuda bence youtube çifte standart yapıyor , show kanallarına bakın eskiden yayınlanan videolardan kesintileri alıp bize gösteriyorlar , para kazanmalarıda açık , şu an ben para kazanamıyorum benim videomu almış kanalında yayınlıyor o kişi para kazanıyor , mail attım ses yok telif attım cevap yok, olan bizim kendi yağından kavrulmaya çalışana oluyor, sizde bunun kurbanı olmuşsunuz

• Beğen
Tepkiler: barisdogan

olmadı1daha!

Üye
Üye
18 May 2020
7
0
1
aynen öyle çok doğru yazmışsınız ki ilave yapayım tv dizi kanalları...1 taö bölüm yayınladıktan sonra 50 tane de o diziden sahneleri 3er 5er dakikalık videolar halinde yayınlıyorlar ama sorun yok onlara :)
sana başka bişey sorayım ses kaydı ekleebilir miyim stüdyoda ben bulamadım öyle bir özellik sadece müzik koyabiliyorum da...

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
460
291
63
Merhabalar herkese, youtube kanalımın para kazanma özelliğinin açılması için gerekli şartları yerine getirdikten sonra başvurumu yaptım.
Fakat "tekrar kullanılan içerik" uyarısıyla başvurum reddedildi.
Komedi kanalıyım ve viral videolar var kanalımda.
Çözüm olarak gördüğüm kadarıyla o videoların üstüne kendi sesimle yorumlar yapsam onaylanacaktı hesabım.
Fakat yüklü olan videolara ses yükleyemiyorum ancak müzik ekleyebiliyorum. Çok uzatmadan sorum şu:
Yüklü olan videolarımın hepsinin sesini kısıp üzerine youtube müzik kütüphanesinden müzik eklesem bu onaylanmasını sağlar mı?
Acil cevaplarınıza ihtiyacım var dostlarım...

Youtube politikalari özgün içerikler istiyor, başka kanallardan toplanan iceriklerle onay alamassiniz,2020 ile birlikte derleme videolarla da para kazanma kapatildi.

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
460
291
63
Size gelen uyarı aynı video yada yayınlanan videolardan kesintiler alıp tekrarını yayınlamaktır, müzik eklemek bir fayda vereceğinini sanmıyorum,
Bu konuda bence youtube çifte standart yapıyor , show kanallarına bakın eskiden yayınlanan videolardan kesintileri alıp bize gösteriyorlar , para kazanmalarıda açık , şu an ben para kazanamıyorum benim videomu almış kanalında yayınlıyor o kişi para kazanıyor , mail attım ses yok telif attım cevap yok, olan bizim kendi yağından kavrulmaya çalışana oluyor, sizde bunun kurbanı olmuşsunuz
Kanallar videoları cozunurluklerini degistirip yayinliyorlar zaten bu durumu sistem otomatik tespit ediyor bi torpil söz konusu değil

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

olmadı1daha!

Üye
Üye
18 May 2020
7
0
1
Youtube politikalari özgün içerikler istiyor, başka kanallardan toplanan iceriklerle onay alamassiniz,2020 ile birlikte derleme videolarla da para kazanma kapatildi.
öyle kanallar biliyorum ki çatır çatır para kazanmaları açık ve viral videolar yayınlıyorlar hadi bunu geçtim youtube kendisi diyor ki video üstüne ses kaydı yorum falan yaparsan açarım diyor ama stüdyoda var olan yüklü videoya sadece müzik eklenebiliyor ses ekleyemedim ben yani

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
460
291
63
öyle kanallar biliyorum ki çatır çatır para kazanmaları açık ve viral videolar yayınlıyorlar hadi bunu geçtim youtube kendisi diyor ki video üstüne ses kaydı yorum falan yaparsan açarım diyor ama stüdyoda var olan yüklü videoya sadece müzik eklenebiliyor ses ekleyemedim ben yani
Bahsettiginiz kanallarin para kazanmasi kapatilmaya başlandı,yeni basvurulara izin verilmiyor,tek basina ses kaydi her zaman yeterli olmuyor,icerigin temasinin ozgun hale gelmesi gerekiyor.Bu da onay verecek ekip takdir ediyor.Boşa emek harcamayin diye söyledim karar sizin

Must Leisure

Üye
Üye
13 Şub 2020
181
68
28
Kanallar videoları cozunurluklerini degistirip yayinliyorlar zaten bu durumu sistem otomatik tespit ediyor bi torpil söz konusu değil
Görüntü benim ses benim , video benim şikayet ediyorum ama hala benim video o kanalda duruyor, 2 ay oldu 3 yanaşıyoruz vede para kazanıyor, bizide izlemediğimiz sahte izlemeden paramızı kapatıyor , ben bu adaleti sorularım , sizde sorgularsınız

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
460
291
63
Görüntü benim ses benim , video benim şikayet ediyorum ama hala benim video o kanalda duruyor, 2 ay oldu 3 yanaşıyoruz vede para kazanıyor, bizide izlemediğimiz sahte izlemeden paramızı kapatıyor , ben bu adaleti sorularım , sizde sorgularsınız

Yazdıklarım,ilk sirada belirttiginiz bazi kanallar tekrarlanan icerige izin veriliyor cifte standart yapiliyor yorumunuza aciklik getirmek, öyle bir durum soz konusu değil.

Telif konusunu youtube kabul ediyor,ilk kez böyle bir durum söz konusu olduğunu sizden gördüm.Eger telifin size ait oldugundan eminseniz yargi yoluna da başvurabilirsiniz.Telif yaptirimlari her ülkede çok sıkı olduğu için youtube un savsakladigi bir durum değil.Bu konuda bir çok birimi ve yazılımları var.