Neler yeni

AdSense Türkiye Destek Forumu

Aramıza hoş geldiniz. Bize katılarak AdSense hakkında destek isteyebilir ve destek isteyen öbür kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız, Google tatlı bi' serüven!

Soru Sorun

Tüm soru ve sorunlarınız için bir konu açın!

Adsense Rehberi

Genel Adsense sorunları ve kullanımı için oluşturduğumuz içerik tablosuna ulaşın.

Reklam Yerleşimi & Optimizasyon

Reklam yerleşimi ve optimizasyonu için bizden ücretli destek alın!

Sabit Konu Youtube Hizmet Koşulları

Cihat Özgen

Yönetici
Yönetici
Uzm.Mühendis
Destek Ekibi
Katılım
10 Nis 2018
Mesajlar
563
Tepkime puanı
550
Puanları
280
Konum
Rusya
Web sitesi
www.cihatozgen.net.tr
Giriş
YouTube platformunu ve bu platformun bir parçası olarak size sunduğumuz ürün, hizmet ve özellikleri (topluca "Hizmet") kullandığınız için teşekkür ederiz.
Hizmetimiz
Hizmet, videoları ve diğer içerikleri keşfetmenize, izlemenize ve paylaşmanıza olanak sağlar, insanların dünyanın her yerinden diğer kullanıcılarla bağlantı kurabileceği, kullanıcıları bilgilendirebileceği ve onlara ilham verebileceği bir forum ortamı sunar ve hem büyük hem küçük reklamverenler ve orijinal içerik üreticiler için bir dağıtım platformu işlevi görür. Ürünlerimiz ve ürünlerimizin nasıl kullanılacağı hakkında Yardım Merkezi'nde çok fazla bilgi sunulmaktadır. Diğer konuların yanı sıra, YouTube Kids, YouTube İş Ortağı Programı ve YouTube Ücretli Üyelikler ve Satın Alımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca televizyon, oyun konsolu, hatta Google Homegibi diğer cihazlardan içeriklerin keyfine varma hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Hizmet Sağlayıcınız
Hizmeti sağlayan tüzel kişi, Delaware kanunlarına göre faaliyet göstermekte olan, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043 adresinde bulunan Google LLC'dir ("YouTube" veya "biz" olarak anılacaktır). Bu şartlarda YouTube'un "Satış Ortaklarına" yapılan atıflar, Alphabet Inc. şirketler grubu dahilindeki diğer şirketler anlamına gelir.
Geçerli Şartlar
Hizmet'i kullanımınız bu şartlara, YouTube Topluluk Kuralları'na ve Politika, Güvenlik ve Telif Hakkı Politikaları'na (topluca "Sözleşme") tabidir. Bizimle aranızdaki Sözleşme, Hizmet'e reklam veya sponsorluk sağlamanız ya da İçeriklerinizde ücretli promosyonlara yer vermeniz halinde YouTube'da Reklam Verme Politikaları'nı da içerir.
Lütfen bu Sözleşme'yi dikkatlice okuyun ve anladığınızdan emin olun. Sözleşme'yi anlamamanız veya herhangi bir kısmını kabul etmemeniz halinde Hizmet'i kullanamazsınız.
Hizmet'i kimler kullanabilir?
Yaş Şartları
Hizmet'i en az 13 yaşında olmanız kaydıyla kullanabilirsiniz.
Bir ebeveyn ya da vasinin etkinleştirmesi halinde (mümkün olan yerlerde) her yaştan çocuk YouTube Kids'i kullanabilir.
Ebeveyn veya Vasi İzni
18 yaşından küçükseniz Hizmet'i kullanmak için ebeveyninizin veya yasal vasinizin iznini almanız gerekir. Lütfen bu Sözleşme'yi sizinle birlikte okumalarını isteyin.
18 yaşından küçük bir kullanıcının ebeveyni veya yasal vasisiyseniz çocuğunuzun Hizmet'i kullanmasına izin vererek bu Sözleşme'nin şartlarına tabi olur ve çocuğunuzun Hizmet'teki işlemlerinden siz sorumlu olursunuz. Ailenizin YouTube'daki deneyimini yönetmenize yardımcı olacak araç ve kaynakları Yardım Merkezi'nde ve Google'ın Family Link'i aracılığıyla bulabilirsiniz.
İşletmeler
Hizmet'i bir şirket ya da kuruluş adına kullanıyorsanız söz konuşu tüzel kişi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuzu ve söz konusu tüzel kişinin bu Sözleşme'yi kabul ettiğini bize teyit edersiniz.
Hizmet'i Kullanımınız
Hizmet'teki İçerik
Hizmet'teki içeriğe videolar, ses (örneğin müzik ve diğer sesler), grafikler, fotoğraflar, metin (yorumlar ve komut dosyaları gibi), markalama (ticari unvanlar, ticari markalar, hizmet markaları veya logolar dahil), interaktif özellikler, yazılım, metrikler ve sizin tarafınızdan, YouTube tarafından veya bir üçüncü tarafça sağlanan diğer materyaller (topluca "İçerik") dahildir. İçerikler Hizmet'e sağlanabilir ve kullanıcılarımız tarafından dağıtılabilir, YouTube bu tür İçeriklerin yer sağlayıcısıdır. İçerik, İçeriği Hizmet'e sağlayan kişi ya da tüzel kişinin sorumluluğundadır. Bu Sözleşme'ye uygun olmadığını düşündüğünüz, örneğin Topluluk Kuralları'nı veya yasaları ihlal eden herhangi bir İçerik görürseniz bize bildirebilirsiniz.
Google Hesapları ve YouTube Kanalları
Bir Google hesabına sahip olmadan Hizmet'in göz atma ve İçerik arama gibi belirli kısımlarını kullanabilirsiniz. Ancak bazı özellikleri kullanabilmek için bir Google hesabına sahip olmanız gerekir. Bir Google hesabı ile videoları beğenebilir, kanallara abone olabilir, kendi YouTube kanalınızı oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şu talimatları takip ederek Google hesabı oluşturabilirsiniz.
Bir YouTube kanalı oluşturmak video yükleme, yorum yapma veya oynatma listeleri oluşturma gibi ek özellik ve işlevlere erişmenize olanak sağlar. Burada kendi YouTube kanalınızı nasıl oluşturabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.
Google hesabınızı korumak için şifrenizi gizli tutun. Google hesabınızın şifresini üçüncü taraf uygulamalarında kullanmamalısınız. Şifrenizin veya Google hesabınızın yetkisiz şekilde kullanıldığını tespit etmeniz halinde yapmanız gerekenler de dahil olmak üzere Google hesabınızı güvende tutma hakkında daha fazla bilgi edinin.
Bilgileriniz
Gizlilik Politikamız'da Hizmet'i kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl işlediğimiz ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuz açıklanmıştır. YouTube Kids Gizlilik Uyarısı YouTube Kids'e özgü gizlilik uygulamalarımız hakkında ek bilgiler sağlar.
Söz konusu içerikleri kişisel amaçlarla ya da ev içi aktiviteler için yüklediğiniz durumlar hariç olmak kaydıyla sizin tarafınızdan Hizmet'e yüklenen her türlü ses içeriğini veya görsel işitsel içeriği YouTube Veri İşleme Şartları'na uygun şekilde işleriz. Daha Fazla Bilgi.
İzinler ve Kısıtlamalar
Bu Sözleşme'ye ve yasalara uyduğunuz sürece Hizmet'e size sunulduğu şekliyle erişebilirsiniz. Ticari olmayan, kişisel amaçla İçerik görüntüleyebilir veya dinleyebilirsiniz. Ayrıca yerleştirilebilir YouTube oynatıcı aracılığıyla YouTube videoları gösterebilirsiniz.
Hizmet kullanımınız için aşağıdaki kısıtlamalar geçerlidir. Şunları yapmanıza izin verilmemektedir:
 1. (a) Hizmet tarafından özellikle izin verilen şekilde; (b) YouTube'un ve varsa ilgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni ile veya (c) geçerli kanunların izin verdiği şekilde olan durumlar hariç olmak üzere, Hizmet'e veya bir İçeriğin herhangi bir kısmına erişmek, bunu çoğaltmak, indirmek, dağıtmak, iletmek, yayınlamak, sergilemek, satmak, lisanslamak, tadil etmek, değiştirmek, veya başka bir şekilde kullanmak;
 2. (a) İçeriğin kopyalanmasını veya başka türlü kullanılmasını engelleyen veya kısıtlayan ya da (b) İçerik veya Hizmet'in kullanımını sınırlandıran özellikler veya güvenlikle ilgili özellikler dahil olmak üzere, Hizmet şartlarından kaçınmak, devre dışı bırakmak, Hizmet'le sahte etkileşim kurmak veya Hizmet'e başka bir şekilde müdahale etmek (ya da bunlardan herhangi birini yapmaya kalkışmak);
 3. (a) YouTube'un robots.txt dosyasına uygun şeklide herkese açık arama motorları ile; (b) YouTube'un önceden yazılı izni ile veya (c) geçerli yasaların izni ile olan durumlar hariç olmak üzere, Hizmet'e herhangi bir otomatik araç (robotlar, botnetler veya scraper'lar) kullanarak erişmek;
 4. Söz konusu kişi izin vermediği veya yukarıdaki 3. bölüm uyarınca izin verilmediği sürece, bir kişiyi tanımlayabilecek herhangi bir bilgi toplamak veya kullanmak (örneğin, kullanıcı adları toplama);
 5. Hizmet'i talep edilmemiş promosyon amaçlı veya ticari içerik ya da diğer istenmeyen veya toplu talepler (spam) dağıtmak için kullanmak;
 6. Bir videonun görüntülenme sayısını, beğenme veya beğenmeme sayısını ya da bir kanala abone olanların sayısını artırmak ya da metrikleri başka bir şekilde manipüle etmek amacıyla kullanıcılara ödeme yapmak veya onlara teşvikler sunmak da dahil, Hizmet ile gerçek kullanıcı etkileşiminin herhangi bir şekilde yanlış ölçülmesine yol açmak veya bunu teşvik etmek;
 7. Asılsız, sırf zarar verme amacı taşıyan veya anlamsız gönderimler yapmak dahil olmak üzere, herhangi bir bildirme, işaretleme, şikayet, itiraz veya yeniden itiraz sürecini kötüye kullanmak;
 8. Hizmet'te veya Hizmet aracılığıyla, YouTube'un yarışma politikaları ve kurallar ile uyumlu olmayan yarışmalar düzenlemek;
 9. Hizmet'i, ticari olmayan kişisel amaç dışında bir amaçla İçerik görüntülemek veya dinlemek için kullanmak (örneğin Hizmet'ten herkese açık olarak video gösteremez veya müzik çalamazsınız) veya
 10. Hizmet'i (a) YouTube'da Reklam Verme politikalarında izin verilen durumlar (uygun ürün yerleştirmeleri gibi) dışında Hizmet veya İçerik dahiline, etrafına veya bünyesine yerleştirilmiş herhangi bir reklam, sponsorluk ya da promosyon satmak veya (b) yalnızca Hizmet'ten İçeriğin yer aldığı veya Hizmet'ten İçeriğin söz konusu satış için birincil temel teşkil ettiği bir uygulamanın veya web sitesinin herhangi bir sayfasında reklam, sponsorluk ya da promosyon satmak (örneğin, değerli tek içeriğin YouTube videoları olduğu bir web sayfasında reklam satmak).
İhtirazi Kayıt
Bu Sözleşme'de size açıkça verilmemiş olan tüm haklar, YouTube'un veya ilgili hak sahiplerinin hakkı olarak kalır. Bu, örneğin Hizmet'i kullanmanın, size eriştiğiniz İçeriğe dair (Hizmet'te kullanılan veya görüntülenen herhangi bir markalama dahil) herhangi bir fikri mülkiyet hakkı sahipliği vermediği anlamına gelir.
Hizmet'teki Değişiklikler
YouTube sürekli olarak Hizmet'te değişiklikler yaparak Hizmet'i iyileştirmektedir. Performans veya güvenlik iyileştirmeleri yapmak, işlev ve özellikleri değiştirmek, yasalara uymak amacıyla değişiklikler yapmak veya sistemlerimizde yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmesini ya da sistemlerimizin kötüye kullanılmasını önlemek için Hizmet'te değişiklik yapmamız veya Hizmet'i sonlandırmamız gerekebilir. Bu tür değişikliklerin Hizmet kullanımı üzerindeki etkisini daima göz önünde bulunduruyor ve dengeliyoruz. Mümkün olan her makul durumda, Hizmetimizin kullanılması üzerinde olumsuz bir etkisi olacak şekilde Hizmet'i sonlandırmamız veya Hizmet'te değişiklik yapmamız halinde bildirimde bulunuyoruz. Ancak Hizmet'in güvenliğini veya çalışabilirliğini iyileştirmek, kötüye kullanımı önlemek veya yasal gereksinimlerimizi karşılamak amacıyla harekete geçmemizi gerektiren durumlar gibi koşullarda bu değişiklikleri bildirimsiz olarak yapmamız gerekebilir.
İçeriğiniz ve Davranışlarınız
İçerik Yükleme
Bir YouTube kanalınız varsa Hizmet'e İçerik yükleyebilirsiniz. İçeriğinizi, işinizi veya sanatsal girişiminizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. İçerik yüklemeyi tercih etmeniz halinde Hizmet'e bu Sözleşme'ye veya yasalara uygun olmayan hiçbir İçerik göndermemeniz gerekmektedir. Örneğin; gönderdiğiniz İçerik, söz konusu taraftan izin almadığınız veya başka bir şekilde buna yasal hakkınız olmadığı sürece, üçüncü taraf fikri mülkiyeti (telif haklı materyal gibi) içermemelidir. Hizmet'e gönderdiğiniz İçeriğin yasal sorumluluğu size aittir. Spam, kötü amaçlı yazılım ve yasa dışı içerik gibi ihlal ve kötüye kullanımların tespit edilmesine yardımcı olması için İçeriğinizi analiz eden otomatik sistemler kullanabiliriz.
Verdiğiniz Haklar
İçeriğinizin tüm mülkiyet hakları size ait olmaya devam eder. Kısacası, sizin olan sizin kalır. Ancak aşağıda açıklandığı şekilde YouTube'a ve Hizmet'in diğer kullanıcılarına belirli haklar vermenizi talep ederiz.
YouTube'a Verilen Lisans
Hizmet'e İçerik sağlayarak YouTube'a Hizmet'i çalıştırmak, tanıtmak ve iyileştirmek amacıyla bu İçeriği kullanması için (çoğaltmak, dağıtmak, değiştirmek, görüntülemek ve yerine getirmek dahil) tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz, devredilebilir, alt lisansı verilebilir bir lisans verirsiniz.
Diğer Kullanıcılara Verilen Lisans
Ayrıca Hizmet'in diğer her bir kullanıcısına, Hizmet aracılığıyla İçeriğinize erişmesi ve bu İçeriği yalnızca Hizmet'in bir özelliği ile etkinleştirilecek şekilde kullanması için (çoğaltmak, dağıtmak, değiştirmek, görüntülemek ve yerine getirmek dahil) tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans verirsiniz
Lisans Süresi
Tarafınızca verilen lisanslar, İçerik aşağıda açıklandığı şekilde kaldırılana kadar devam eder. Lisanslar kaldırıldıktan sonra Hizmet'in çalışması, kaldırmanızdan önce izin verilen İçeriğin kullanılması veya yasalar nedeniyle aksi gerekli olan durumlar haricinde sona erer. Örneğin; İçeriğin tarafınızca kaldırılması, YouTube'un: (a) Hizmet'in herhangi bir sınırlı çevrimdışı görüntüleme işlevi dahilinde diğer kullanıcılar tarafından kullanılmakta olan İçeriği geri getirmesini veya (b) yasal amaçlarla saklamamız gereken kopyaları silmesini gerektirmez.
İçeriğinizi Kaldırma
İstediğiniz zaman Hizmet'ten İçeriğinizi kaldırabilirsiniz. Kaldırmadan önce İçeriğinizin bir kopyasını oluşturma seçeneğiniz de bulunur. Bu şartların gerektirdiği haklara artık sahip değilseniz İçeriğinizi kaldırmanız gerekir.
İçeriğinizin YouTube Tarafından Kaldırılması
Herhangi bir İçeriğin bu Sözleşme'yi ihlal ettiğine veya YouTube'a, kullanıcılarımıza ya da üçüncü taraflara zarar verebileceğine makul nedenlerle takdir etmemiz halinde bu tür İçeriğin tamamını veya bir kısmını kaldırabilir ya da çıkartabiliriz. Bildirimde bulunmanın: (a) bir yasal uygulama otoritesinin talimatını veya yasayı ihlal edeceğine ya da başka bir şekilde YouTube veya Satış Ortaklarımız için yasal sorumluluk riski teşkil edeceğine; (b) bir soruşturmayı veya Hizmet'in bütünlüğünü ya da çalışmasını riske atacağına veya (c) herhangi bir kullanıcıya, başka bir üçüncü tarafa, YouTube'a ya da Satış Ortaklarımıza zarar verebileceğine makul derecede inandığımız durumlar hariç olmak üzere, harekete geçme nedenimizi size bildiririz. Nasıl itiraz edilebileceği dahil olmak üzere bildirim ve uygulama hakkında daha fazla bilgiye Yardım Merkezimizin Sorun Giderme sayfasından ulaşabilirsiniz.
Telif Hakkı Koruması
Telif hakkı sahiplerinin fikri mülkiyetlerini online ortamda yönetmelerine yardımcı olmak için YouTube Telif Hakkı Merkezi'nde bilgiler sunarız. Hizmet'te telif hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız lütfen bize bir bildirim gönderin.
Telif hakkı ihlali iddialarına YouTube Telif Hakkı Merkezi'ndeki süreçlere uygun şekilde yanıt veririz. Burada, bir telif hakkı ihtarını ne şekilde çözümleyebileceğiniz konusunda da bilgiler bulabilirsiniz. YouTube'un politikaları, üst üste ihlal gerçekleştiren kişilerin Hizmet'e erişiminin, uygun koşullarda sonlandırılmasına imkan tanır.
Hesabın Askıya Alınması ve Feshedilmesi
Sizin Tarafınızdan Fesihler
Hizmet'i kullanmayı istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Ayrıca Google Hesabınızdan Hizmet'i silebilirsiniz. Bu işlem, YouTube kanalınızın kapatılmasını ve öncelikle verilerinizin bir kopyasını indirme seçeneği ile verilerinizin kaldırılmasını içerir.
YouTube Tarafından Gerekçeli Fesih ve Askıya Almalar
YouTube; (a) bu Sözleşme'yi esaslı şekilde veya tekrar tekrar ihlal etmeniz; (b) bir yasal gereksinim ya da bir mahkeme emrine uymak için bunu yapmamızın gerekli olması veya (c) herhangi bir kullanıcı, başka bir üçüncü taraf, YouTube veya Satış Ortağı için sorumluluk ya da zarara neden olabilecek davranış olduğuna makul nedenlerle takdir etmemiz halinde erişiminizi, Google hesabınızı veya Google hesabınızın Hizmet'in tamamına veya bir kısmına erişimini askıya alabilir ya da feshedebilir.

YouTube Tarafından Hizmet Değişiklikleri Nedeniyle Fesihler
YouTube, Hizmet'i size sunmasının ticari olarak uygulanabilir olmadığına makul nedenlerle takdir etmemiz halinde sizin veya Google hesabınızın Hizmet'in tamamına veya bir kısmına erişimini feshedebilir.
Fesih veya Askıya Alma Bildirimi
Bildirimde bulunmanın: (a) bir yasal uygulama otoritesinin talimatını ve yasayı ihlal edeceğine ya da başka bir şekilde YouTube veya Satış Ortaklarımız için yasal sorumluluk riski teşkil edeceğine; (b) bir soruşturmayı veya Hizmet'in bütünlüğünü ya da çalışmasını riske atacağına veya (c) herhangi bir kullanıcıya, başka bir üçüncü tarafa, YouTube'a ya da Satış Ortaklarımıza zarar verebileceğine makul nedenlerle takdir ettiğimiz durumlar hariç olmak üzere, YouTube'un fesih veya askıya alma nedenini size bildiririz. YouTube'un erişiminizi Hizmet değişiklikleri nedeniyle feshetmesi halinde, makul olarak mümkün olan durumlarda, İçeriğinizi Hizmet'ten dışarı aktarmanız için yeterli süre tanınacaktır.
Hesabın Askıya Alınmasının veya Feshedilmesinin Etkisi
Google hesabınızın feshedilmesi veya Google hesabınızın Hizmet'e erişiminin kısıtlanması halinde bir hesap olmadan Hizmet'in belirli yönlerini (sadece görüntüleme gibi) kullanmaya devam edebilirsiniz ve bu Sözleşme, bu tür kullanım için geçerli olmaya devam eder. Google hesabınızın hatayla feshedildiğini düşünüyorsanız bu formu kullanarak itiraz edebilirsiniz.
Hizmetimizdeki Yazılımlar Hakkında
İndirilebilir Yazılımlar
Hizmet'in indirilebilir yazılımlar (YouTube Stüdyo uygulaması gibi) gerektirmesi veya içermesi halinde cihaz ayarlarınıza bağlı olarak yeni bir sürüm veya özellik kullanılabilir olduğunda ilgili yazılımın cihazınızda otomatik olarak güncellenmesine onay verirsiniz. Söz konusu yazılım, bir lisansın sağladığı ek şartlara tabi olmadığı sürece, YouTube Hizmet kapsamında YouTube tarafından size sağlanan yazılımı kullanmak üzere size kişisel, tüm dünyada geçerli, telifsiz, devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans verir. Bu lisansın tek amacı, YouTube tarafından sağlandığı ve bu Sözleşme'de izin verildiği şekilde Hizmet'i kullanmanızı ve Hizmet'ten yararlanmanızı sağlamaktır. Bu kısıtlamaların yasalarca yasaklanmış olduğu veya YouTube'un yazılı iznini almış olduğunuz durumlar hariç, yazılımın hiçbir kısmını kopyalamanıza, değiştirmenize, dağıtmanıza, satmanıza veya kiralamanıza ya da üzerinde tersine mühendislik uygulamanıza veya yazılımın kaynak kodunu çıkarmaya çalışmanıza izin verilmez.
Açık Kaynak
Hizmetimizde kullanılan yazılımların bir kısmı, kullanımınıza sunduğumuz açık kaynaklı bir lisans kapsamında sağlanabilir. Açık kaynaklı bir lisansta, bu şartlardan bazılarını açıkça geçersiz kılan hükümler olabilir. Bu nedenle lütfen bu lisansları okuduğunuzdan emin olun.
Diğer Yasal Şartlar
Garanti
Hizmeti makul özen ve yetkinlikle sağlarız.
Sorumluluk reddi beyanı
Yasa gereği, tüketicilerin hariç bırakılamaz veya bir sözleşme ile tadil edilemez nitelikte belirli hakları bulunur. Bu Sözleşme'de yer alan hiçbir şart, bir tüketici olarak sahip olabileceğiniz bu hakları etkilemez. Bu Sözleşme'de açıkça belirtilen veya yasaların gerektirdiği durumlar haricinde, YouTube Hizmet'e dair belirli hiçbir vaatte bulunmamaktadır. Örneğin: Hizmet aracılığıyla sağlanan İçerik; Hizmet'in belirli özellikleri veya doğruluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği ya da ihtiyaçlarınızı karşılayabilme kapasitesi hakkında ya da gönderdiğiniz herhangi bir İçeriğin Hizmet'te erişilebilir olacağına ya da saklanacağına dair hiçbir vaatte bulunmayız.
Sorumluluğun Sınırlandırılması
Tüm kullanıcılar: Bu Sözleşme'de yer alan hiçbir şart, herhangi bir tarafın ölüm veya bedensel yaralanma, sahtekarlık, yanlış beyan sorumluluğunu ya da yasalarca hariç bırakılamayacak ya da sınırlandırılamayacak herhangi bir sorumluluğunu hariç kılma ya da sınırlandırma amacı taşımamaktadır.
Geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, YouTube ve Satış Ortakları şunlardan sorumlu olmayacaktır:
 1. YouTube'un ya da Satış Ortaklarının bu Sözleşme'yi ihlal etmesinden kaynaklanmayan kayıplar;
 2. sizinle YouTube arasında bu Sözleşme'nin oluşturulduğu tarihte, YouTube'un veya Satış Ortaklarının bu Sözleşme'yi ihlal etmesinin makul derecede öngörülebilir bir sonucu olmayan herhangi bir kayıp ya da hasar veya
 3. herhangi bir kullanıcı tarafından gönderilen İçerik veya herhangi bir kullanıcının iftira edici, rahatsız edici veya yasa dışı bir davranışı.
Yalnızca İşletme Kullanıcıları: Hizmet'i ticaretinizin, işletmenizin, sanatınızın veya mesleğinizin amacı için kullanıyorsanız (“İşletme Kullanıcısı” iseniz) geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, aşağıdaki sorumluluk sınırlamaları da geçerlidir:
 1. YouTube ve Satış Ortakları kâr, gelir veya veri kaybından, fırsat kaybından veya beklenen tasarrufların kaybedilmesinden, dolaylı ya da netice kabilinden doğan kayıplardan veya cezai tazminatlardan (bu tür kayıpların öngörülebilir olup olmamasından bağımsız olarak her durumda) sorumlu değildir ve
 2. YouTube'un ve Satış Ortaklarının Hizmet'ten veya Hizmet ile ilgili olarak oluşan taleplere karşı toplam sorumluluğu: (a) talep ile ilgili olarak YouTube'a yazılı olarak göndermiş olduğunuz bildirim tarihinden önceki 12 ay içinde Hizmet'i kullanımınız dolayısıyla YouTube'un size ödemiş olduğu gelir tutarı ve (b) 500 € (hangisi daha fazla ise) ile sınırlıdır .
Üçüncü Taraf Bağlantıları
Hizmet, YouTube'a ait olmayan veya YouTube tarafından kontrol edilmeyen üçüncü taraf web sitelerine ve online hizmetlerine bağlantılar içerebilir. YouTube'un, söz konusu web siteleri ve online hizmetler üzerinde herhangi bir denetimi yoktur ve YouTube bunlara dair hiçbir sorumluluk kabul etmez. Hizmet'ten ayrıldığınızda ziyaret ettiğiniz her üçüncü taraf web sitesinin ve online hizmetin şartlarını ve gizlilik politikasını okumanızı önerdiğimizi unutmayın.
Bu Sözleşme Hakkında
Sözleşme'de Değişiklik Yapılması
Bu Sözleşme'de, örneğin Hizmet'teki değişiklikleri yansıtmak amacıyla veya yasal amaçlarla, düzenleme veya güvenlik amaçlarıyla değişiklik yapabiliriz. YouTube, bu Sözleşme'de herhangi bir esaslı değişiklik yapılması halinde makul sürede önceden bildirimde bulunacak ve bu değişiklikleri inceleme fırsatı sunacaktır. Ancak Hizmet'in yeni kullanıma sunulan özelliklerine yönelik değişiklikler veya yasal nedenlerle yapılan değişiklikler bildirimsiz olarak derhal yürürlüğe girebilir. Değişiklikler yalnızca değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren geçerli olur. Değiştirilen şartları kabul etmiyorsanız yüklediğiniz tüm İçerikleri kaldırmanız ve Hizmet'i kullanmayı sonlandırmanız gerekir.
Sözleşme'nin Devam Etmesi
Hizmet kullanımınızın sona ermesi halinde bu Sözleşme'nin "Diğer Yasal Şartlar" ve "Bu Sözleşme Hakkında" başlıklı şartları sizin için geçerli olmaya devam eder. Ayrıca sizin tarafınızdan verilmiş olan lisanslar da "Lisans Süresi" kapsamında açıklanan sınırlı durumlarda devam eder.
Bölünebilirlik
Bu Sözleşme'nin belirli bir şartının herhangi bir nedenle yürütülemez olması diğer şartları etkilemez.
Temlik
YouTube bu Sözleşme'nin tamamını veya bir kısmını bir Satış Ortağına veya YouTube'un satılması halinde bir üçüncü tarafa devredebilir.
Feragat Etmeme
Bu Sözleşme'ye uymamanız halinde bizim derhal gerekli işlemi yapmamamız, sahip olabileceğimiz herhangi bir haktan (ileride işlem yapma hakkı gibi) feragat ettiğimiz anlamına gelmez.
Geçerli Kanun
Bu Sözleşme ve YouTube ile bu Sözleşme kapsamındaki ilişkiniz İngiliz Kanunlarına tabi olacak ve yasal anlaşmazlıklar için İngiltere ve Galler mahkemelerine başvurulabilecektir.
Zorunlu yerel yasalar, bu Sözleşme kapsamındaki bir anlaşmazlığın İngiltere ve Galler mahkemelerinde çözümlenmesini yasaklıyorsa anlaşmazlıklar için kendi yerel mahkemelerinize başvurulabilir. Zorunlu yerel yasalar yerel bir mahkemenin bu Sözleşme kapsamındaki bir anlaşmazlığa İngiliz kanunlarının uygulanmasını yasaklıyorsa anlaşmazlık bulunduğunuz ülkenin kanunlarına göre çözümlenir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst