Youtube Trafik Kaynağı Türleri

• Değerli kullanıcımız Ziyaretçi, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına forumumuzdaki kategorileri çeşitlendirdik. Ana sayfadan kategorileri inceleyebilirsiniz. Eklenmesini istediğiniz kategoriler için sitenin en alt kısmında bulunan iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

sahinselcuk

Üye
Üye
16 May 2020
21
9
3
@Atacba, Hocam Selamlar.. Umarım İyisinizdir.. Bir soru soracaktım.
Geçenlerde Buralarda bir yazınızı görmüştüm hatta bir fotoğraf paylaşmıştınız. Youtube Trafik Kaynağı Türlerinde "Youtube Arama" kısmının ilk sırada olması gerekiyordu ve "Harici Aramanın" ise 4,2 civarlarında gibi. Hatırladınız mı bilmiyorum. Ben o konuya denk geldim aklıma bir soru takıldı. Görüşleriniz benim için çok önemli hocam;

Sorum şu,
Ben belli bir konuma kadar hiç "Link" paylaşmadım hiç kimse kimse ile.. Orta düzeyde bir kitle oluştu hocam. Şuan Youtube Arama seviyesi "88,2" civarlarında "90" olmuş olabilir.
Harici arama ise 4,9 civarlarında..

Çevremdeki insanlar "Link" paylaşarak daha fazla insana ulaşabiliyor. Fakat insanlar beni youtube aramadan arama yaparak buluyor.
Sizce Youtube arama seviyem 90 oranlarına ulaştığı için bir süre bende "Link" paylaşarak daha fazla insana ulaşarak daha fazla izlenme almamda bir sorun olur mu..

Küçük bir not eklemek istiyorum Hocam Çok önemli bu;
Her ne kadar Youtube Harici Arama 4,9'da kalsada "İnsanlar videolarımın linkini arkadaşlarıyla paylaşıyor" Bu da harici aramayı yükseltiyor bunda bir sorun olur mu?
Nasıl bir yol izlemeliyim acaba.

• Beğen
Tepkiler: Atacbala

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
504
303
63
@Atacba, Hocam Selamlar.. Umarım İyisinizdir.. Bir soru soracaktım.
Geçenlerde Buralarda bir yazınızı görmüştüm hatta bir fotoğraf paylaşmıştınız. Youtube Trafik Kaynağı Türlerinde "Youtube Arama" kısmının ilk sırada olması gerekiyordu ve "Harici Aramanın" ise 4,2 civarlarında gibi. Hatırladınız mı bilmiyorum. Ben o konuya denk geldim aklıma bir soru takıldı. Görüşleriniz benim için çok önemli hocam;

Sorum şu,
Ben belli bir konuma kadar hiç "Link" paylaşmadım hiç kimse kimse ile.. Orta düzeyde bir kitle oluştu hocam. Şuan Youtube Arama seviyesi "88,2" civarlarında "90" olmuş olabilir.
Harici arama ise 4,9 civarlarında..

Çevremdeki insanlar "Link" paylaşarak daha fazla insana ulaşabiliyor. Fakat insanlar beni youtube aramadan arama yaparak buluyor.
Sizce Youtube arama seviyem 90 oranlarına ulaştığı için bir süre bende "Link" paylaşarak daha fazla insana ulaşarak daha fazla izlenme almamda bir sorun olur mu..

Küçük bir not eklemek istiyorum Hocam Çok önemli bu;
Her ne kadar Youtube Harici Arama 4,9'da kalsada "İnsanlar videolarımın linkini arkadaşlarıyla paylaşıyor" Bu da harici aramayı yükseltiyor bunda bir sorun olur mu?
Nasıl bir yol izlemeliyim acaba.
Selam

Dediğiniz gibi sizler paylaşmasanizda izleyenler paylasacaktir bu da harici trafigi doguracaktir.Burda önemli olan bölüm şu agirlikli trafiginizin organik olmasi önem teşkil etmekte 2 milyon izlenen bir videoda 100.000 sorun teşkil etmez %5 orana karşılık gelir zaten izlenme arttiginda orantılı bir şekilde paylasimda artacaktir.Burda sorunun kaynagi su düşük hit alimlarinda ex. 10 bin izlenme aldığını düşün 6000 i facebook-instagram-twitter-blog sayfaları gibi yerlerden olması problem olusturuyor.Harici trafik Organik trafiginizin üstünde ya da yakininda seyretmezse kanaliniz daha güvende olacaktir.

• Beğen
Tepkiler: sahinselcuk

sahinselcuk

Üye
Üye
16 May 2020
21
9
3
Hocam Mesela bu dediğiniz 10 bin izlenmenin 6000 i sosyal medya mecralarında geliyor kısmını.... Bunu (biz) yapmasak bile youtube kanalını yeni keşfeden insanlar oluyor mesela onlar direkt link olarak paylaşıyor haliyle oradan gelen bir izleme oluyor. Elimizde olmayan bir durum.

Bu durumu nasıl kontrol edebiliriz.
Bende Yüzde 90,1 Oranlarına ulaştı nerdeyse Youtube arama seviyem, Harici arama ile arasında çok fark var 4,9.. Arada uçurum var diyebiliriz. hocam:)

(Organik Trafikten) Kastınız.. İnsanlar beni arama yaparak bulup izliyor yani bunun (Organik olmayan) tarafı nedir bunu biraz açıklarsanız çok sevinirim.

Ayrıca, Bir video linki paylaşıldığında buna tıklandığında (Organik) rakamı geçme durumu olursa ne olur. Atıyorum bir grupta 20.000 insan vardır. Bunlardan hepsi tıklasa Nasıl bir sonuç olur. Açık bir ortam herkesin tıklama yapma alanı. (Organik) 10.000 izleme.. Ama Gruptan 20.000 izleme (link ile gelen) izleme sayısı oldu. Haliyle. 10.000 Doğal, ... 20.000 (Facebook-Twitter-Blog) gibi sayfalardan geldi. Toplam: 30 bin izlenme alındı. Bu nasıl bir durum olur ve bu bizim elimizde olmadan oldu. Bir kere paylaşıp herkesin tıklaması gibi. Anlatabildim İnşallah hocam.

Son düzenleme:

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
504
303
63
Hocam Mesela bu dediğiniz 10 bin izlenmenin 6000 i sosyal medya mecralarında geliyor kısmını.... Bunu (biz) yapmasak bile youtube kanalını yeni keşfeden insanlar oluyor mesela onlar direkt link olarak paylaşıyor haliyle oradan gelen bir izleme oluyor. Elimizde olmayan bir durum.

Bu durumu nasıl kontrol edebiliriz.
Bende Yüzde 90,1 Oranlarına ulaştı nerdeyse Youtube arama seviyem, Harici arama ile arasında çok fark var 4,9.. Arada uçurum var diyebiliriz. hocam:)

(Organik Trafikten) Kastınız.. İnsanlar beni arama yaparak bulup izliyor yani bunun (Organik olmayan) tarafı nedir bunu biraz açıklarsanız çok sevinirim.

Ayrıca, Bir video linki paylaşıldığında buna tıklandığında (Organik) rakamı geçme durumu olursa ne olur. Atıyorum bir grupta 20.000 insan vardır. Bunlardan hepsi tıklasa Nasıl bir sonuç olur. Açık bir ortam herkesin tıklama yapma alanı. (Organik) 10.000 izleme.. Ama Gruptan 20.000 izleme (link ile gelen) izleme sayısı oldu. Haliyle. 10.000 Doğal, ... 20.000 (Facebook-Twitter-Blog) gibi sayfalardan geldi. Toplam: 30 bin izlenme alındı. Bu nasıl bir durum olur ve bu bizim elimizde olmadan oldu. Bir kere paylaşıp herkesin tıklaması gibi. Anlatabildim İnşallah hocam.
Selam

Paylaşımın belli bir oranı var,videolar ne kadar kaliteli olursa olsun paylaş butonu kullanimi düşük yani 10 bin izlenme de 6000 i izleyenler tarafindan paylaşılmaz :)

Organik trafik:Youtube içinden ve google aramasından gelen trafiktir

Video paylasildiginda organikligini kaybeder linki aldiniz,telegram ya da facebokm grubunda paylastiniz artik veri telegram-facebook-whatsapp uzerinden gelecektir sistem bunu görüyor.Organik trafik harici trafiğin altinda kaldiginda genel olarak yaptirim kanallarin para kazanması kapatiliyor.

• Beğen
Tepkiler: sahinselcuk

sahinselcuk

Üye
Üye
16 May 2020
21
9
3
Teşekkür ederim Hocam Sağolun :)

Paylaşmayın videomu diye alta not bırakırım artık :)
Kendinize iyi bakın. Selamlar...

• Beğen
Tepkiler: Atacbala