• AdSense'yi daha iyi kullanabilmek için AdSense Rehberi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

Sabit Konu Zaten Mevcut Bir Adsense Hesabınız Var Çözümü..

Sezgin Güler

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhabalar,

Bu aralar destek veremediğim için üzgün olduğumu ve AdSense Türkiye Forum listesine baktığımda bu konu ile ilgili herkes aynı sorunu yaşadığını ve buna çözüm ulaşması gerektirdiğini düşünerek aşağıdaki adımları uygulamanızı rica ediyorum. ;)

Neden uyarı alıyorum?
Adsense
sizin gmail hesabınızla bağlantı kurar. Sonra alan adınızı tanır.
Sizin aldığınız uyarı daha önce bir şekilde Adsense üyeliği açıp, sitesi onaylanmadığından ya da daha önce YouTube üzerinden Adsense kaydı olanlara verilen uyarıdır. Kullandığınız mail size ait ise mutlaka Adsense hesabı açmışsınızdır ya da kimlik bilgilerinizle birebir olarak biri Adsense başvuru yapmıştır.

İşte çözümü..
Öncelikle kapatabiliyorsanız hata aldığınız hesabı kapatın. O hesap artık kullanılmaz.
Yeni bir hesap açın ve hata aldığınız hesaplardaki telefon numarasını kullanmayın. Mümkün olduğunca farklı bilgiler giriniz.
Bunları yaptıktan sonra asla hata almayacaksınız.

Öneri: Yukarıdaki işlemleri yapmadan önce Google Chrome kullanmanızı veya kullanıyorsanız çerezleri silmenizi ve modem reset etmenizi öneriyorum.

Koptu geliyor

Üye
Üye
Merhabalar,

Bu aralar destek veremediğim için üzgün olduğumu ve AdSense Türkiye Forum listesine baktığımda bu konu ile ilgili herkes aynı sorunu yaşadığını ve buna çözüm ulaşması gerektirdiğini düşünerek aşağıdaki adımları uygulamanızı rica ediyorum. ;)

Neden uyarı alıyorum?
Adsense
sizin gmail hesabınızla bağlantı kurar. Sonra alan adınızı tanır.
Sizin aldığınız uyarı daha önce bir şekilde Adsense üyeliği açıp, sitesi onaylanmadığından ya da daha önce YouTube üzerinden Adsense kaydı olanlara verilen uyarıdır. Kullandığınız mail size ait ise mutlaka Adsense hesabı açmışsınızdır ya da kimlik bilgilerinizle birebir olarak biri Adsense başvuru yapmıştır.

İşte çözümü..
Öncelikle kapatabiliyorsanız hata aldığınız hesabı kapatın. O hesap artık kullanılmaz.
Yeni bir hesap açın ve hata aldığınız hesaplardaki telefon numarasını kullanmayın. Mümkün olduğunca farklı bilgiler giriniz.
Bunları yaptıktan sonra asla hata almayacaksınız.

Öneri: Yukarıdaki işlemleri yapmadan önce Google Chrome kullanmanızı veya kullanıyorsanız çerezleri silmenizi ve modem reset etmenizi öneriyorum.
Yani hocam farklı numara diye belirtiyorsunuz onca emek binlerce abone boşuna mı gitti yani sıfırdan mail açın yani yeni kanal ve sıfır aboneden başlayın diyorsunuz doğru mu anlıyorum. Yani 1500 sayısına ulaşmış kanalım çöp oldu hiçbir şekilde geri dönüsü yok doğru anlıyorum değil mi ? Yani böyleyse sorunun çözümü yok kanser olduk ölmeyi beklemeye gerek yok fişi çekin diyorsunuz değil mi?

Bir Misafir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Yani hocam farklı numara diye belirtiyorsunuz onca emek binlerce abone boşuna mı gitti yani sıfırdan mail açın yani yeni kanal ve sıfır aboneden başlayın diyorsunuz doğru mu anlıyorum. Yani 1500 sayısına ulaşmış kanalım çöp oldu hiçbir şekilde geri dönüsü yok doğru anlıyorum değil mi ? Yani böyleyse sorunun çözümü yok kanser olduk ölmeyi beklemeye gerek yok fişi çekin diyorsunuz değil mi?
Merhaba,
@Sezgin Güler arkadaşımız bu konuda bir açıklama yapacaktır size.
Ben yanlış bir şey olmasın diye hemen fikrimi belirtmeden geçemedim.
Kanalınızda ya da sitenizde bir değişiklik yapılması kastedilmiyor burada.
Adsense için başvuru yaparken telefon numarası, gmail, ad soyad, ip adresi gibi şeyler bir önceki ile benzer olmamasına dikkat edin deniliyor.

Koptu geliyor

Üye
Üye
Merhaba,
@Sezgin Güler arkadaşımız bu konuda bir açıklama yapacaktır size.
Ben yanlış bir şey olmasın diye hemen fikrimi belirtmeden geçemedim.
Kanalınızda ya da sitenizde bir değişiklik yapılması kastedilmiyor burada.
Adsense için başvuru yaparken telefon numarası, gmail, ad soyad, ip adresi gibi şeyler bir önceki ile benzer olmamasına dikkat edin deniliyor.
Ben şuan öğrenmek istediğim diğer bağlantılı hesaba ulaşamıyorum gmailini şifresini bilmiyorum bu kanaldan para kazanma ihtimalim yok o zaman sıfırdan yeni kanal açmam gerekiyor doğru mudur ?

Bir Misafir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Ben şuan öğrenmek istediğim diğer bağlantılı hesaba ulaşamıyorum gmailini şifresini bilmiyorum bu kanaldan para kazanma ihtimalim yok o zaman sıfırdan yeni kanal açmam gerekiyor doğru mudur ?
Bu konuda yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Bence acele etmeyin. Bekleyin.
Başlık sahibi sitede online olduğunda size yardımcı olacaktır.

Koptu geliyor

Üye
Üye
Bu konuda yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Bence acele etmeyin. Bekleyin.
Başlık sahibi sitede online olduğunda size yardımcı olacaktır.
Şu yüzden cevap almak istiyorum esasında yardım forumuna ve geçmişine baktığımda 2019 yılının başlarında açılmış ve hala devam çift hesap sorunu konuları var ve aynı cevaplar gözüküyor mühendislerin bu konuyla ilgili çalıstigi yöneticiler tarafindan söyleniyordu fakat en son baktıgimda muhendislerin calısmayı sonlandirdigini ve kullanici hatasi oldugunu söylediklerini bir konuda görmustum yani çok emek verdik kanalımıza ve hepsinin boşa gittigini görmek üzüntü verici

Sezgin Güler

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Merhaba,

@Bir Misafir arkadaşımın dediğine, Adsense için başvuru yaparken telefon numarası, gmail, ad soyad, ip adresi gibi şeyler bir önceki ile benzer olmamasına dikkat edin deniliyor. Ek olarak belirtmek istiyorum.

Siteler için;
Sitesi için AdSense başvurusu yapanlar bu hatayı aldıklarında ve bu adımları uyguladıklarında emeği boşa gitmeden sorunu çözeceklerdir.

YouTube için;
Her iki platform Google'a ait olduğundan ve her ikiside oluşturulan hesabın hizmetlerinde yer alarak ilişkilidir ve bu yüzden YouTube kanalları için aynı şeyi söyleyemem ve çözümü maalesef bu emekten sonra yok olabiliyor öyle bir durum. :(

YouTube kanalım üzerinden kazanç sağlamak istiyorum diyorsa araştırma yapmadan veya daha önce AdSense hesabı olduğundan emin olmadan ya da destek almadan adım atmamaları gerektirdiğini söyleyebilirim.

Saygılarımla,
Sezgin

Koptu geliyor

Üye
Üye
Merhaba,

@Bir Misafir arkadaşımın dediğine, Adsense için başvuru yaparken telefon numarası, gmail, ad soyad, ip adresi gibi şeyler bir önceki ile benzer olmamasına dikkat edin deniliyor. Ek olarak belirtmek istiyorum.

Siteler için;
Sitesi için AdSense başvurusu yapanlar bu hatayı aldıklarında ve bu adımları uyguladıklarında emeği boşa gitmeden sorunu çözeceklerdir.

YouTube için;
Her iki platform Google'a ait olduğundan ve her ikiside oluşturulan hesabın hizmetlerinde yer alarak ilişkilidir ve bu yüzden YouTube kanalları için aynı şeyi söyleyemem ve çözümü maalesef bu emekten sonra yok olabiliyor öyle bir durum. :(

YouTube kanalım üzerinden kazanç sağlamak istiyorum diyorsa araştırma yapmadan veya daha önce AdSense hesabı olduğundan emin olmadan ya da destek almadan adım atmamaları gerektirdiğini söyleyebilirim.

Saygılarımla,
Sezgin
Yapck bisey yok o zaman butun emekler boşa gitti.

Patron123

Üye
Üye
Hocam Merhaba nolursunuz bi el atın adsense hesabımı kapatamıyorum e-postasını şifresini unuttum doğrulama da yapmamışım kapatmak için ne yapabilirim nolursunuz yardım edin 1000 aboneye gelmek üzereyim 4000 saat sınırını rahat geçtimAdsense hata.png

Koptu geliyor

Üye
Üye
Hocam şu vidyoyu izlersen sevinirim adamın sorunuda bizimki gibi aynı onunkini yapıyorlarda bizimkini mi yapamıyorlar Hocam 1000 abone oldunmu sen e-posta filan geldimi sana
Hepsini biliyorum ama yetkililer yazmışlar eski bir video simdi sistemden düzeltmiyolar zannedersem çok kanalı olan insan var aynı bizim gibi böyle çok hesap var çok iş yükü yani kısacası bu yogunluktsn kaciniyorlar gibime geliyor cok arastirdim cozum yok hocam 1500 aboneyi gecmistim bnde saatide 6000 saat yapmistim saglik olsun dedik hocam

ausozluk ankara üniversitesi sözlük kadın forumu