“Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var” Sorununu Nasıl Çözerim? (Güncel)

Sezgin GÜLER

Google Silver Product Expert
Destek Ekibi
18 Haz 2019
379
327
63
Merhaba,

Forum sitesinde olması gereken paylaşım için teşekkürler devamını diliyoruz.

Saygılarımla,
Sezgin

ilker38

Üye
Üye
8 Eyl 2019
1
1
1
@DoğukanDemir Hocam Benim eskiden adsense hesabım varmış yeniden açınca onaylanmıyor ve onun üstüne 1-2 hesap daha açtım bi hata var belki diye ama şimdi tüm hesapları kapatmak istiyorum lakin hesapların menuleri pasif halde kapatamıyorum ne yapmam lazım form linki vermişsiniz o linke tıklayınca sizin dilinizde destek verilmiyor falan diyor ben herhangi bir forma ulaşamadım yardımcı olabilir misiniz tüm adsense hesaplarımı kapattırmak istiyorum sadece 1 tanesi kalsın istiyorum

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Doğukan Demir

Google Diamond Product Expert
Destek Ekibi
8 Mar 2019
620
475
63
İstanbul
adsense-turkce.blogspot.com
@DoğukanDemir Hocam Benim eskiden adsense hesabım varmış yeniden açınca onaylanmıyor ve onun üstüne 1-2 hesap daha açtım bi hata var belki diye ama şimdi tüm hesapları kapatmak istiyorum lakin hesapların menuleri pasif halde kapatamıyorum ne yapmam lazım form linki vermişsiniz o linke tıklayınca sizin dilinizde destek verilmiyor falan diyor ben herhangi bir forma ulaşamadım yardımcı olabilir misiniz tüm adsense hesaplarımı kapattırmak istiyorum sadece 1 tanesi kalsın istiyorum
Merhaba,

Şu anda forma erişim sorunları mevcut maalesef. İlgili birim araştırmalarını sürdürmektedir.

Saygılarımla,
Doğukan

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

namiq_123

Üye
Üye
6 Haz 2020
2
0
1
@halilgurbuz selam,

Politikalara ters düşen bir durumla kapatılan hesapların, kapattırma talepleri diye bir durum söz konusu olmaz. Size gelen epostadan, politika ihlaline maruz kalmış bir hesabın kapatılmasını istemişsiniz gibi algıladım. Yani kendi adınıza hesap oluşturamayacak yada eski hesaplarınız üzerinden işlem yapamayacaksınız. Sizin de ilettiğiniz gibi eşiniz adına açmış olduğunuz adsense hesabını, bahsettiğiniz youtube kanalına bağlayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Merhabalar ben bir adsense hesabı etkinleşmmesi için bekliyordum ama diğer hesabınızı kapatın uyarısı aldım uzun zaman önce hatırlayamadığım bir hesab açmış olabailirim fakat hesab ile ilgili hiç birşey hatırlamıyorum silmek için elimde hiç bir bilgi yok bu sebepten dolayı yeni açmış olduğu ibrahimlihemid7@gmail.coom üzerinde hesabımın etkinleştirmesini ve adıma daha önce açılmış bütün hesabların kapatılmasını istiyorum bu konuda yardımlarınızı talep ediyorum şimdiden teşekkürler

bookman1

Üye
Üye
21 Kas 2020
1
0
1
Merhaba, yeni hesap üzerinden tekrar deneyin dediğiniz için 2 arkadaşımın hesabından deneme yaptım. İkisinde de aynı cevapla karşılaştım. Oysa ben daha önce hiç adsense hesabı açmamıştım.

17 Ara 2020
7
1
1

“Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var” Hatası alıyorum.​

Merhaba youtube kanalımın bulunduğu gmailimle adsense giriş yaptım ve bağladım ne yazıkki bir müddet sonra aşağıda resmini paylaştığım hatayı aldım, lakin ben böyle bir hesabımın olduğunu dahi bilmiyorum. Yıllar önce (yasy.....@gmail.com) diye bir hesap bağlanmış ama bu hesap kimin hesabı bilmiyorum. Bu hesabın benimle hiç bir ilgisi yok ama şuan malesef bu sorunla boğuşmama sebep oluyor. Benim şahsi sadece (ogultarhans@gmail.com) hesabım bulunmakta ve etkinleştirmek için sizden yardım istiyorum. Umarım bu sorunumun çözümünde bana yardımcı olursunuz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20.2 KB · Görüntüleme: 2

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr

“Zaten Mevcut Bir AdSense Hesabınız Var” Hatası alıyorum.​

Merhaba youtube kanalımın bulunduğu gmailimle adsense giriş yaptım ve bağladım ne yazıkki bir müddet sonra aşağıda resmini paylaştığım hatayı aldım, lakin ben böyle bir hesabımın olduğunu dahi bilmiyorum. Yıllar önce (yasy.....@gmail.com) diye bir hesap bağlanmış ama bu hesap kimin hesabı bilmiyorum. Bu hesabın benimle hiç bir ilgisi yok ama şuan malesef bu sorunla boğuşmama sebep oluyor. Benim şahsi sadece (ogultarhans@gmail.com) hesabım bulunmakta ve etkinleştirmek için sizden yardım istiyorum. Umarım bu sorunumun çözümünde bana yardımcı olursunuz.
Merhaba,

Son paragrafı dikkate almanızı önererek;

Çakışan hesaba neden olan hesabınızı iptal etmek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz. İptal seçeneği çıkmıyorsa öncelikle admob hesabınız varsa onu iptal edin. AdMob hesabınız yoksa, vakit kaybetmemek için lütfen son paragrafı dikkate alın.

Adsense hesabı başurusu yaparken 'şartlar ve koşullar' tarafınızdan kabul edilerek yapıldığından ve politikaları incelediğiniz varsayıldığından, her bir kullanıcının bir adsense hesabı oluşturmasına izin verildiğinden, maalesef yaptığınız işlem için olumlu geri dönüş alamayacağınızı üzülerek iletmek istiyorum. Bu durum yanlışlıkla da olsa tek bir kez reklamlarına dokunmuş kullanıcılar için dahi aynıdır.

AdSense Şartlar ve Koşulların 2. Maddesinde özellikle vurgulanan bu durum, 2. bir adsense hesabı oluşturan tüm kullanıcıları etkilemektedir. Son günlerde akıllı ve düşünen sistem ve yazılımlarla birlikte, şartlar ve koşullara uygun davranış sergilemeyen tüm kullanıcılar bu uyarıyla karşı karşıya kaldılar.

AdSense Şartlar ve Koşullar 2. Madde'de derki:

2. Hizmetler'e Erişim; AdSense Hesapları Hizmetleri kullanımınız, bir AdSense Hesabı ("Hesap") oluşturmanıza ve bu hesabın bizim tarafımızdan onaylanmasına tabidir. Hizmetlere erişiminizi reddetme veya sınırlandırma hakkımız mevcuttur. Hesabınızın doğrulanması amacıyla zaman zaman ismininiz, adresiniz ve diğer tanımlayıcı bilgileriniz dahil olmak üzere sizden ek bilgi sağlamanızı isteyebiliriz. Hizmetleri kullanmak için başvuruda bulunarak, bir bireyseniz, en az 18 yaşında olduğunuzu beyan etmiş olursunuz. Yalnızca bir Hesaba sahip olabilirsiniz. Sizin (sizin talimatınız ve kontrolünüz altındakiler dahil olmak üzere) birden fazla Hesap yaratmanız halinde, Google'dan ek ödeme hak etmeyeceksiniz ve aşağıdaki hükümlere tabi olarak Hesaplarınız kapatılacak.

Size tavsiyem; bir yakınınız adına, yakınınıza ait telefon (daha önce adsense hesap doğrulamasında kullanılmamış) numarası ile doğrulama yaparak yeni bir hesap oluşturmanız doğrultusunda olacaktır. Tüm sorumluluğun yakınınıza ait olacağını unutmayın.

İyi dileklerimle

17 Ara 2020
7
1
1
Yani yeni bir telefon numarasıyla bir hesap aç gmailden o hesapla adsense bağlan ve sonra adsense hesabı olarak o hesabı bağlamı diyorsunuz? Yusuf ERGİŞİ Bey.