Devre dışı Bırakılan Adsense Hesabı Şartları Yerine Getirmeme Rağmen Etkinleşmiyor

bng.bst

Üye
Üye
15 Mar 2024
8
0
1
Merhabalar, bir sene önce aktif olan youtube kanalım "tekrar kullanılan içerik politikası" nedeniyse para kazanmaya kapatıldı ve kapatıldıktan 6 ay sonra da adsense hesabım "etkinlik olmaması nedeniyle" devre dışı bırakıldı. Adsense devre dışı bırakıldıktan sonra da ben youtube kanalımdaki tüm videoları sildim ve kendi hazırladığım bambaşka içeriklerle tekrardan kanala video atmaya başladım. Bunun yanında 2. bir kanal daha açtım. Şu an aktif olan iki kanalımda 1000 abone ve 4000 saat şartını yerine getirdi ve 5 ay civarı da aktif durumdalar. Hatta irlanda vergi antlaşmasını da yaptım burda da bir sorun çıkmadı ancak... adsens hesabımı tekrardan aktif hale getiremiyorum. "Hesabınız onaylanmadı, YouTube için AdSense platformunu kullanmak için bazı sorunları düzeltmeniz gerekir" hatası alıyorum. 3. defa aynı hatayı alıyorum ve sebebini anlayamadım, bi anlayabilsem sorunu çözmek için üstüne gideceğim fakat anlamış değilim.

Youtube kanallarımın para kazanma kısmında ise "YouTube için AdSense'i ayarlayın, İlişkilendirilmiş YouTube için AdSense hesabınız onaylanmadı.Bunun nedeni mevcut bir hesap olabilir. Size adsense-noreply@google.com adresinden gönderilen son e-postadan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz." uyarısı var.

Lütfen rica ediyorum bunun sebebi nedir? Bir türlü anlamış değilim. Aktif etmek için hangi kanalı inceliyor? Yoksa tüm bağlı olan kanalları mı inceliyor? Neye dikkat ediyor bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (797).png
    Ekran Görüntüsü (797).png
    96.5 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran Görüntüsü (798).png
    Ekran Görüntüsü (798).png
    117.8 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
329
137
43
Daha önceden aynı konu başlığını açmıştınız, sizden ricamız oradan devam edin

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
329
137
43
Daha önceden kullanmış olduğunuz adsense hesabını aktif edemediğinizi söylemişsiniz, bu konu ile ilgili size gelen mesajı paylaşırmısınız.Paylaşmış olduğunuz resimde adsense çakışması nedeni ile 2. hesap var yada açmaya çalıştığınız uyarısı var, bu tür dürümlarda düzelme olmaz ise yakın birinizin adına açacağınız adsense hesabi ile devam etmenizi öneririz

Son düzenleme:
  • Sevdim
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

bng.bst

Üye
Üye
15 Mar 2024
8
0
1
İlk fotoğraf yaklaşık bir sene önceki maile ait, ikinci fotoğraftaki maili ise geçen hafta yaptığım başvurudan sonra aldım.

"Hesabınıza hâlâ giriş yapabilirsiniz ve kanalınız Youtube iş ortağı Programı'na veya YouTube'dan ödeme almaya uygun hale gelirse hesabınızı etkinleştirebilir ya da yeni bir hesap oluşturabilirsiniz."

Söylenildiği gibi şartları tekrardan yerine getirdim. hatta bu süre zarfında 2. bir kanal daha açıp o kanalda da şartları yerine getirdikten sonra aktif olmayan adsense hesabına, aktifleşsin diye "adsense hesabım var" deyip bağlamaya çalıştım. (burada bir detay var, sonradan açtığım kanal 4000 saat ve 1000 aboneyi daha erken doldurduğu için önce 2. kanal ile adsensi aktifleştirmeye çalıştım) Acaba diyorum sorunu çıkartan ikinci youtube kanalı olabilir mi? Adsense üzerinden "incelemeye tekrar gönder" dediğimde acaba adsense bağlı olan tüm kanalları mı inceliyorlar yoksa ilk adsense kayıt olmamı sağlayan 1. kanalıma mı? (şu an ise adsense bağlı olan 2 tane şartları yerine getirmiş kanalım ve adsense hesabı devredışı bırakılmadan önce yani geçen seneden 4000 saat ve 1000 abone şartını yerine getirmiş ama youtube tarafından "tekrar kullanım" sebebiyle onaylanmamış kanal bağlı)

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (824).png
    Ekran Görüntüsü (824).png
    185.5 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran Görüntüsü (823).png
    Ekran Görüntüsü (823).png
    150.5 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Must Leisure

Destek Ekibi
Destek Ekibi
13 Şub 2020
329
137
43
Bir adsense ye bir den çok youtube kanalı vede site bağlanabilir, sebebi 2. bir kanal olamaz. Adsense oluşturmak için ,youtube kanalı yada sitenizin olması gerekmez, farkl işlemler içinde kullanılır, fakat bu kullanım 6 ay içinde hiç bir aktivite olmaz ise adsense askıya alınır
Diğer husus adsense onayı ile , youtube kanal yada site olayı aynı değildir, adsense ekibi ile youtube ekibi farklı çalışırlar, youtube den para kazanırsınız,adsense size para ödeyen kısımdır.

Size gelen maide ki *program politikaları* kısmına tıklayın bu şartların neler olduğunu görürsünüz.
Eğer bu süreci tekrar aşamadığınızda , daha önceki mesajımızdaki ,açıklamayı uygulayın