2 aydır adsense kazançlarım ödenmiyor.

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
Merhabalar, Ağustos ayı ödemem ödeme eşiğini geçti. Ancak Eylül 21 ve 26'sı arasında ödeme yapılmadı. Daha önce başıma geldiği için bekledim. Ağustos ve Eylül ayını beraber öderler diye düşündüm ancak bugün 23 Ekim, Hem ağustos ayında hem eylül ayında kesinleşen kazançlarım bir hayli yüksek.

1-Hesabımda hiç bir politika ihlali veya uyarı yok.
2-Tarafıma gönderilen bir mail yok.
3-Daha önce 100 bin TL'nin üzerinde ödeme aldım. (Haliyle hesabım pinli ve banka hesabı doğrulanmış.)
4-Herhangi bir ödeme bekletme işlemi yapmadım.
5- Hesabımda halen günlük yüksek gelir gelmeye devam etmektedir.

6-Yukarıda belirttiğim üzere 1-31 ağustos kazançlarım kesinleşti ve 200 TL'nin bir hayli üstündeydi. 21-26 eylül arası ödenmesi gerekirken 23 Ekim olmasına rağmen ödenmedi.

7-1-30 Eylül kazançlarım yine 200 TL'nin çok üstündeydi bu ay Ağustos ayı ile beraber 21-26 Ekim arasında ödenir diye düşündüm ancak . Ne eylül ayında, ne de bu ay ödemem yapılmadı. Eylül ve Ekim ayı ödemeler, işlemler sayfasına baktığımda otomatik ödeme beklemededir yazısı bile yok, sadece kesinleşen kazanç ve kesilen tutar söz konusu.

Destek ekibine mail attım ancak otomatik yanıt geliyor. Lütfen konuya açıklık getirir misiniz ?

Doğukan Demir

Google Diamond Product Expert
Destek Ekibi
8 Mar 2019
620
475
63
İstanbul
adsense-turkce.blogspot.com
Merhaba,

Gelen yanıtı bizimle paylaşır mısınız?

Saygılarımla,
Doğukan

• Beğen
Tepkiler: fahrisancakli

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
Gelen son yanıtı da ekliyorum, adsense çalışanları bile kesin nedenini bilmediğini bildiriyor ihtimaller üzerinden yürüyor. 22 eylül’de önce “banka hesaplarımızla alakalı sistemsel bir sorun oluştuğu için ödemeniz gecikmiştir, sorun giderildi bir kaç gün içinde ödemeniz yapılacaktır.” Dendi. 26 eylül’e kadar ödeme gelmediği için tekrar yazdım. Detaylı bir inceleme talep ettim, sonrasında gelen yanıt bu. Bu ay tekrar yazdık 30-45 günlük süreç bitmiş olmalıydı. Sonuçta 21 eylül’de İnceleme olmamıştır. Halen aynı mail geliyor. Normalde trafik incelemesi olan hesaplarda, reklam sunumu sınırlandırılır ve hesapta uyarı olurdu ancak hesabımızda hiç bir uyarı yok.
Daha öncesinde incelemeye alındığına dair biz yazmayana dek gelen bir bilgilendirme maili de yok.
65B449EE-DED1-4C59-9DCA-19F0A48A4AE5.jpeg

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
@Yusuf ERGİŞİ ;
Yusuf bey konu hakkında bizleri aydınlatmanız mümkün mü? En son Temmuz ayı kazançlarımızı 22 Ağustos’ta aldık, Ağustos ve Eylül ayı kazançlarımız 25 Ekim olmasına rağmen ödenmedi. Hesabımızda hiç bir uyarı ve politika ihlali yok. 21 Eylül’de Mail attığımda yukarıda paylaştığım Mail geldi. Bu durum daha önce olmuştu ancak ödemeniz bir ay bekletilecektir tarzında bilgilendirme maili gelmiş ve hesapta uyarı vardı. Şimdi hesap tertemiz uyarı yok, bilgi maili yok her gün yüksek kazanç elde etmeye devam ediyor. Daha önce 2 ayın ödemesini beraber yapmışlardı. Şimdi 3. Aya gireceğiz ancak olumlu, olumsuz bir yanıt alamıyoruz. Hesabımızın ne zaman incelemeye alındığını, ne zaman çıkacağını öğrenmemiz mümkün mü? Daha önce danışmanlık verdiğiniz biri arkadaş var mı bu durumu yaşayıp akabinde ödeme alan.

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
@Yusuf ERGİŞİ ;
Yusuf bey konu hakkında bizleri aydınlatmanız mümkün mü? En son Temmuz ayı kazançlarımızı 22 Ağustos’ta aldık, Ağustos ve Eylül ayı kazançlarımız 25 Ekim olmasına rağmen ödenmedi. Hesabımızda hiç bir uyarı ve politika ihlali yok. 21 Eylül’de Mail attığımda yukarıda paylaştığım Mail geldi. Bu durum daha önce olmuştu ancak ödemeniz bir ay bekletilecektir tarzında bilgilendirme maili gelmiş ve hesapta uyarı vardı. Şimdi hesap tertemiz uyarı yok, bilgi maili yok her gün yüksek kazanç elde etmeye devam ediyor. Daha önce 2 ayın ödemesini beraber yapmışlardı. Şimdi 3. Aya gireceğiz ancak olumlu, olumsuz bir yanıt alamıyoruz. Hesabımızın ne zaman incelemeye alındığını, ne zaman çıkacağını öğrenmemiz mümkün mü? Daha önce danışmanlık verdiğiniz biri arkadaş var mı bu durumu yaşayıp akabinde ödeme alan.

Yusuf bey daha önce hem bu forumda hem google topluluk merkezinde yardımcı olduğunuz arkadaşlardan talep ettiğiniz bilgileri e-mail olarak yergisi@gmail.com adresine tüm detaylarla ilettim. İstenmeyen klasörünüzü falan da kontrol edebilirsiniz,
şimdiden çok teşekkür ederim.

Barış Savran

Adsense Türkiye Destek Ekibi
Destek Ekibi
1 Nis 2019
147
171
43
Eğer ödeme ayarlarında ödeme bekletmeyi siz seçmediyseniz, hesabınızda herhangi bir ihlal tespit edildiği için sistem inceleme amaçlı olarak ödemelerinizi bekletmeye almıştır. Güncelle dediğinizde sizi yönlendirdiği ekranda ayarlarda sizin seçtiğiniz bir ödeme bekletme bulunuyor mu yoksa her şey normal mi?

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
Eğer ödeme ayarlarında ödeme bekletmeyi siz seçmediyseniz, hesabınızda herhangi bir ihlal tespit edildiği için sistem inceleme amaçlı olarak ödemelerinizi bekletmeye almıştır. Güncelle dediğinizde sizi yönlendirdiği ekranda ayarlarda sizin seçtiğiniz bir ödeme bekletme bulunuyor mu yoksa her şey normal mi?

Barış bey herhangi bir uyarı yok. Herşey normal. Yeni ekran görüntüsü ekliyorum daha iyi anlayabilmeniz adına. İnceleme olsa bile 30-45 iş günü diyor. Ancak biz Ağustos ve Eylül ayında ki kazançlarımızı da alamadık. Bugün 25 Ekim. Bu ay başka forumlarda aynı durumda olan ancak 2. ayında ödemesini alan arkadaşlar var. Epey bir araştırdım Google topluluk merkezinde daha önce aynı durumu yaşayanlar olmuş incelemeye girdiği için ödemeleri bekletilmiş ancak ödeme bekletmeyi kaldırmayı unutmuşlar. Yusuf ergişi bey gerekli bilgileri alıp üst merciye iletip blokeyi kaldırtmış.

Ekli dosyalar

• 1AA910AD-C287-4C2C-B18A-5C636CEC01C6.jpeg
    1AA910AD-C287-4C2C-B18A-5C636CEC01C6.jpeg
    127.2 KB · Görüntüleme: 49
  • Beğen
Tepkiler: Bayram ŞENAKAR

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
Çok teşekkür ederim, kendisine mail attım sosyal medya hesaplarından takip ettim ancak sanırım Almanya’da tatilde. Yardımlarınız için sonsuz teşekkür ederim. 🙏