2 aydır adsense kazançlarım ödenmiyor.

ismailakkulak

Üye
Üye
12 Kas 2019
5
2
3
Merhabalar, aynı sorun bende de mevcut. Hiç bir ihlal görüntülenmiyor, email gelmedi. Ancak rutin ödeme aldığım hesabımdan otomatik ödemeler kesildi. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek tavsiyeniz, öneriniz var mıdır?

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
@Yusuf ERGİŞİ Merhaba, son olarak Ağustos ayında ödeme aldığımız hesapla alakalı yeni bir gelişme oldu. Hesabımız halen gelir elde etmeye devam ediyor normalde her ayın 1. günü kesinleşme oluyor 1 Eylül, 1 Ekim ve 1 Kasım’da çok küçük bir kesinti ile kesinleşme oldu şimdi hesabımı incelediğim de 12 Kasım’da önce ki aylarıma binayen daha yüksek bir kesinti olmuş. Acaba inceleme bittiğinden dolayı olabilir mi? Bu ay ödememiz yapılabilir mi? Çünkü geçersiz trafik her ayın 1. günü yapılır ay ortasında yıllardır hiç denk gelmedik.

Ayrıca aynı durumu yaşayan gerek Türkiye gerek yabancı arkadaşlarla kontak kurdum hepsinde aynı durum olmuş ve hesabında sorun olmayan, düzenli arkadaşlara sorduğumuzda 12 Kasım’da ödeme ve işlemler sayfasında hiç bir hareket yok, haliyle incelemenin bitmiş olduğunu ve geçersiz trafiğin kesildiğini düşünüyoruz. Sizce de böyle mi? Daha sağlıklı bilgi almak için sizleri rahatsız etmek istedim.

ismailakkulak

Üye
Üye
12 Kas 2019
5
2
3
@fahrisancakli yazdıklarınıza bakarak aynı sorunu yaşadığımızı anlıyorum. Bu sorunu yaşayanların topluluktaki mesajlarına buradan ulaşabilirsiniz. NO EMAIL NOTIFICATION FOR OCTOBER 2019 PAYMENT FROM GOOGLE ADMOB - AdSense Help

Rutin ay sonu kesintileri dışında bu sorunu yaşayan herkeste 28 Ekim ve 12 Kasım tarihlerinde Invalid Traffics yansıması olmuş. Konuyla ilgili Adsense destek ekibi ile iletişime geçilince First Line Support ile iletişime geçin diyor link veriyorlar ama link açılmıyor.

@Yusuf ERGİŞİ umarım bana da yardımcı olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: fahrisancakli

ismailakkulak

Üye
Üye
12 Kas 2019
5
2
3
@fahrisancakli doğrudur, ortak nokta bulmaya çalıştığım için aslında genelleme yaptım. 28 Ekim'de bende 4 kuruşluk kesinti var. 12 Kasım'daki kesinti 600 tl civarında. Tüm uygulamalarım aynı şekilde 3 yıldır yayında ve hesabımda neredeyse hiç bir zaman bu oranlarda kesinti olmamıştı. Aslında miktardan daha çok önemsediğim; bu kesintilerin sebebi ve ödemelerin durdurulması. Hangi uygulamada hangi ad unit'te bu sorun yaşanıyorsa bilmeliyim ki düzeltebileyim. İlk defa Google desteğinin yetersiz kaldığını görüyorum, hangi app'e hangi ad unit'e ait olduğunu bilsem doğrudan müdahale edeceğim. Bu konuda da bilgi verilmiyor. Çok ilginç.

Edit: Live Chat support üzerinden anlamlı destek alabildim. Hangi Ad Unit Id'lerde sorun olduğunun bilgisi email ile ulaştırıldı. "Invalid traffic team placed a payment hold" şeklinde açıklama yapıldı. İç görüşme talebi ile ödeme bekletmenin kaldırılması talep ettim. 1-2 gün içerisinde bilgi vereceklerini ilettiler. Bunları neden yazıyorum: En anlamlı desteği buradan alabildim. Size de yardımcı olur belki. PST saatine göre aktif oluyor bu destek. TSİ ile akşam 10'dan sonra görüşme yapabilirsiniz. Benim durumum hakkında güncelleme olursa buradan paylaşacağım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: fahrisancakli

Atacbala

Destek Ekibi
Destek Ekibi
16 Eyl 2019
510
307
63
Uygulama da nasıl geçersiz trafik olacak böyle durduk yere çok kişi banlaniyor ve madur oluyor,google in bu konuda bir şey yapmasi lazım çok yanlış

fahrisancakli

Üye
Üye
23 Eki 2019
21
7
3
@Yusuf ERGİŞİ @DoğukanDemir @Cihat Özgen

Sayın yetkililer; Aşağıda linkini belirttiğim konuda ki problemi yaşadığımızı düşünüyorum. Yusuf bey ile son konuşmamızda incelemenin maksimum 3 ay süreceğini bildirmişti. 3 ayı geçti. Bize ilk yanıt verdiklerinde ise 30-45 günlük süreçten söz etmişlerdi. Adsense mail attığımızda aynı konu ile alakalı bilgi vermiyorlar otomatik cevap dışında. Sorunumuzu Yusuf beyin çözebileceğine inanıyoruz.

Daha önce Yusuf beyin çözüme kavuşturduğu konuyu araştırıp bulduk link aşağıdadır. İncelerseniz bize hak vereceksiniz. Ağustos ayından beri ödeme alamıyoruz.; Ödeme alamıyorum - AdSense Yardım

Hesaba dair ekran görüntüleri;
F81CE92F-BA6D-4B17-BD83-588DA04193C4.jpeg

Son düzenleme: