46 Gündür "Hesap Etkinleştiriliyor" Uyarısı

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Mühendis Çekmecesi adresinde bulunan blogun sahibiyim. Adsense üyeliği aldım onay verildi ve reklam gösterimi başladı. Hatta Para da kazanmaya başlamıştım. Blogumuzu www.muhendiscekmecesi.com yapmak için godaddy üzerinden domain aldık. Blogger ayarlarından yönlendirmeyi de başarılı şekilde tamamladık. Fakat reklamlar kaybolunca araştırma yaptım ve Adsensde oturum açıp sırasıyla Reklam> Diğer Ürünler kısmından yeni sitemi ekledim muhendiscekmecesi.com olarak. Sonra farkettim ki muhendiscekmecesi.com yazınca siteye giremiyorum sadece başına www koyunca girebiliyorum. Adsense tekrar girerek aynı bölümden www.muhendiscekmecesi.com olarak site ekle dedim. Bunu da alt alan adı olarak ekledi. Daha sonra blogger ayarlarından muhendiscekmecesi.com adresini www.muhendiscekmecesi.com adresine yönlendir kutucuğunuda işaretledim. Şimdilerde yaklaşık 10 gündür sitenizi inceliyoruz kısmının onaylanmasını bekliyorum. Size ekran görüntülerini gönderiyorum arkadaşlar. İsterseniz konuyla ilgili ayrı başlıkta açabilirim forumda. Acaba yanlış yaptığımız bir adım mı var?

@Srcddn Selam ,

Sitenizi incelediğimde ilk gözüme çarpan 'Reklam yerleşimi politikaları'na ters düşen açılır menüleriniz mevcut. İkinci ve asıl önemli konu ise sitenize erişim sağlarken 'www' ön eki olmadan sitenize giriş sağlanmıyor. Bu durumda her alternatifle sitenize erişimin sağlanmasını sağlamalısınız. Webmaster konularında çok uzman değilim ama konusunda uzman arkadaşlardan destek alabilirsiniz.

Bir diğer önemli husus ise siz blogger (xyz.blogspot.com.tr) üzerinden barındırma iş ortaklığı (yarı onaylı adsense) ile adsense hesabı kullanmaktayken, siteniz için (xyz.com) adsense hesabına (tam onaylı-içerik için adsense) geçmişsiniz, ancak gerekli işlemi bu linkte bulunan makaleye göre yapmanız gerekiyordu. Yani hesap yükseltme işlemi yapmalıydınız.

Adsense başvuruları ve çeşitleri:
Youtube için adsense (barındırma iş ortaklığı) - Blog siteler ve web siteleri için kullanılamaz,
Blogger için adsense (barındırma iş ortaklığı) - Youtube için kullanılamaz
Siteniz için adsense (İçerik için adsense - tam onaylı) Hem diğer sitelerinizde ve hemde youtube ve blog sitelerinizde kullanabilirsiniz
Video İçin Adsense (VİA) Youtube, blog, ve normal sitelerde kullanılamaz (web üzeriden video yayınları içindir) gibi kısa bilgi size biraz fikir verebilir.

Şimdi yapmanız gereken, bir webmasterdan destek alarak (yada siz), sitenizin hem www ile hemde www olmadan erişimini sağlayın ve hesap yükseltmesi yapın derim.

Bu aşamaları tamamlarken adsense ile ilgili herhangi bir sorun olursa lütfen tekrar bizimle iletişime geçin. Şu durumda siteniz her ne kadar inceleniyor yazsa da bu süreç sonsuz bir döngüye girer. Sizden ricam aynı zamanda aşağıdaki bilgileri bana özel ileti (konuşma başlat) yoluyla iletmeniz olacaktır:

- Adsense için kullandığınız eposta adresiniz
- Yayıncı kimlik numaranız
- URL adresinizin hem www ile hemde www siz çalışır olduğunu kontrol ettiğiniz bilgisi.

• Beğen
Tepkiler: Srcddn

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
İlgilenebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

@Srcddn ayrıca, mobil görünürlük ayarlarınızı elden geçirmeniz gerekiyor. Sayfa yüksekliğiniz ile ilgili hata alıyorum ve sabit reklamların görünmesi için header tarafında alan bırakmamışsınız. Böylece reklamın görünmesi için sayfayı kullanıcılar yeterince aşağı kaydıramaz gibi bir uyarı mevcut. Bu problemide gidererek test etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Dediğim gibi açılır menüleri iptal edin ve header alanına otomatik reklamların mobil platformda görünebilmesi için bir alan bırakın.

seracettin.PNG seracettin.PNG

• Beğen

Srcddn

Üye
Üye
10 Eki 2018
29
23
3
Gaziantep
muhendiscekmecesi.com
Yusuf Bey Öncelikle çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.
1. olarak bu sitedeki açılır menüler olmasına rağmen mevcut temayla ben Mühendis Çekmecesi iken reklam gösterebiliyordum.
2. Olarak domain aldıktan sonra bloggerda yönlendirme yaparken muhendiscekmecesi.com yazdım kabul etmedi. önüne www koyun dedi. Bende www.muhendiscekmecesi.com yazınca yönlendirme sağlandı. dedikleri 2 adet cname olaylarınıda dns bölümüne ekledim. akabinde zaten yönlendirme gerçekleşti.
3. olarak hesap yükseltme dediğiniz kısımda ben yeni site ekle dedim ve adsense nin bana soyledigi sekilde muhendiscekmecesi.com olarak ekledim. Akabinde aradan 3 gün geçince siteme bu şekilde giremediğimi farkettim ve tekrar site ekle diyerek www.muhendiscekmecesi.com olarak ekledim. Bunuda adsense alt alan adı olarak algıladı.
4. olarak tekrar blogger yönlendirme ayarlarından muhendiscekmecesi.com adresini www.muhendiscekmecesi.com adresine yonlendir kutucugu işaretleyerek dediği 4 adet A ip adreslerini DNS ayarlarıma ekledim. yukarıdaki konuda resimleri mevcut zaten.
5. Şu anda tarayıcıya www olmadan adresi yazdıgım zaman otomatik www.muhendiscekmecesi.com adresine erişebiliyorum.
Yayıncı Kimliği
pub-5714030184905818
E-mail: siraceddineker@gmail.com

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Srcddn

Üye
Üye
10 Eki 2018
29
23
3
Gaziantep
muhendiscekmecesi.com
Son olarak mobil ayarlar ile ilgili mobil menuye geçiyorum. tekrar kontrol eder misiniz aynı hatayı veriyor mu?

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yusuf Bey Öncelikle çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.
1. olarak bu sitedeki açılır menüler olmasına rağmen mevcut temayla ben Mühendis Çekmecesi iken reklam gösterebiliyordum.
2. Olarak domain aldıktan sonra bloggerda yönlendirme yaparken muhendiscekmecesi.com yazdım kabul etmedi. önüne www koyun dedi. Bende www.muhendiscekmecesi.com yazınca yönlendirme sağlandı. dedikleri 2 adet cname olaylarınıda dns bölümüne ekledim. akabinde zaten yönlendirme gerçekleşti.
3. olarak hesap yükseltme dediğiniz kısımda ben yeni site ekle dedim ve adsense nin bana soyledigi sekilde muhendiscekmecesi.com olarak ekledim. Akabinde aradan 3 gün geçince siteme bu şekilde giremediğimi farkettim ve tekrar site ekle diyerek www.muhendiscekmecesi.com olarak ekledim. Bunuda adsense alt alan adı olarak algıladı.
4. olarak tekrar blogger yönlendirme ayarlarından muhendiscekmecesi.com adresini www.muhendiscekmecesi.com adresine yonlendir kutucugu işaretleyerek dediği 4 adet A ip adreslerini DNS ayarlarıma ekledim. yukarıdaki konuda resimleri mevcut zaten.
5. Şu anda tarayıcıya www olmadan adresi yazdıgım zaman otomatik www.muhendiscekmecesi.com adresine erişebiliyorum.
Yayıncı Kimliği

pub-5714030184905818

E-mail: siraceddineker@gmail.com

Tamam, şimdi birinci maddeye göre reklam yerleşimi politikalarına ters olmasının nedeni, kullanıcılar menüye dokunduklarında reklam üstünde kalacak olan menü yanlışlıkla reklamın tıklanmasına neden olur, bu gün olmazsa yarın zaten politika ihlali uyarısı gelirdi :)

Diğer maddeleri düzgün yaptığınızı varsayarak, mobil görünürlüğü de düzelteceğinizi öngördüğümden yayıncı kimlik numaranızı ve eposta adresinizi ilgili birime yönlendirmek için talep ettim :) Bilgilerinizi ilgili birime yönlendiriyorum, greylistte kalmış olma ihtimaline karşılık, dönüş aldığımda sizi bilgilendireceğim.

İyi dileklerimle

• Beğen

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yusuf Bey ekran alıntısındaki kısımda tekrar acaba www olmadan yazıp yönlendirmeyi deniyeyim mi? Ekli dosyayı görüntüle 65

artık günümüzde kimse www kullanmıyor :) teknik detaylardan o tarafla ilgili pek anlamam ama, yönlendirme işi biraz sıkıntılı söylemeden geçmeyeyim :) Mesela şu linki kontrol edin açılıyor mu? https://muhendiscekmecesi.com/ Google bot (örümcek) bu isme göre de tarama yapar, bulamazsa bir daha bakar, defalarca bakar, baktı yok, sitenizi bulamadık der, gibi düşünün.

Srcddn

Üye
Üye
10 Eki 2018
29
23
3
Gaziantep
muhendiscekmecesi.com
Dediğiniz gibi link açılmadı ben sanırım yönlendirmede hata da yapmış olabilirim. Onu düzeltemiyorum maalesef blogger böyle bir hata veriyor. blg5.JPG

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,350
1,424
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Dediğiniz gibi link açılmadı ben sanırım yönlendirmede hata da yapmış olabilirim. Onu düzeltip beklemeye devam edeceğim.

Bu arada bilgilerinizi ilgili birime yönlendirdim, onlar kontrol etmeden siz gerekli çalışmaları bir an önce bitirseniz çok güzel olur. Yoksa o işlemden dolayı gereksiz geri döner :)