Adres Doğrulama Formu

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18
3 ya da 4 pin isteği gönderdim. Adres doğrulama yerinde "
PIN kodunuzu bu tarihten sonraki 4 hafta içinde almazsanız, lütfen bu formu doldurun ve alacaklı adınızı ve posta adresinizi hesabınızda yer aldığı şekilde içeren bir banka ekstresini, telefon faturasını veya resmi makamlar tarafından verilmiş kimlik kartının taranmış bir görüntüsünü ekleyin. Yalnızca desteklenen dillerimizden birinde basılmış bilgileri kabul ettiğimizi lütfen unutmayın.

E-postanızı aldıktan sonra, PIN doğrulama durumunuza göre 2-3 içinde yanıt vereceğiz. " yazıyor ama tıklayınca seçenekler seçtiriyor ama bir sonuca ulaşılmıyor. PTT öyle güzel çalışıyor ki takipsiz olduğu için bile tenezzül etmiyor getirmeye. Bu sorun sürekli Türkiye'de yaşandığı halde Adsense neden bir önlem almıyor anlamıyorum. Forma nasıl gidebilirim ?

• Beğen
Tepkiler: Yusuf ERGİŞİ

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18
Öncelikle merhaba. Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Neden gelmediğini sormadım çünkü biliyorum. Bizim insanımız işini düzgün yapmıyor. Bunlarda takipsiz olduğu için getirmiyorlar. Bir köşeye atıyorlar. Bundan önceki hesapların istediğim pinleri dağıtım merkezine gidip zar zor buldurdum. Dipten köşeden. İnternetten güncel olarak alışveriş yapan birinin posta kodunu yanlış girme ihtimali nedir sizce ?

Yusuf ERGİŞİ

Google Diamond Product Expert
Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Öncelikle merhaba. Cevap verdiğiniz için teşekkürler. Neden gelmediğini sormadım çünkü biliyorum. Bizim insanımız işini düzgün yapmıyor. Bunlarda takipsiz olduğu için getirmiyorlar. Bir köşeye atıyorlar. Bundan önceki hesapların istediğim pinleri dağıtım merkezine gidip zar zor buldurdum. Dipten köşeden. İnternetten güncel olarak alışveriş yapan birinin posta kodunu yanlış girme ihtimali nedir sizce ?

@batukay merhaba :)

Evet haklısın PTT kanalı ile takipsiz olarak dağıtım yapıldığı için, PIN mektubunuza ulaşmanız artık neredeyse imkansız hale geldi. İnternetten güncel olarak alışveriş yapan biri olarak sizi değilde, diğer bir çok kişi posta koduna evet dikkat etmiyor. Siz dikkat ettiğiniz için teşekkürler.

Bahse konu formu doldurduğunuzda başa dönüyor ise, henüz sonuncu PIN mektubu talebiniz üzerinden 4 haftalık süre (sistem kontrol ediyor) dolmamış olabilir. Ayrıca bir çok kullanıcı, bahse konu süreyi beklemeden formu doldurup gönderdiklerinde, PIN süreci 3 ay daha uzatıldı. Biraz sabırla bu işlemi yapabileceğinize inanıyorum.

Sevgiler,

@Bayram Şenakar, değerli destek ekibi üyemiz; katkılarınız için çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18
3 ay daha uzatıldı derken 3 ay boyunca ikametgah ile doğrulayamayacağım anlamına mı geliyor ? Google kendiyle çelişmeyi çok seviyor galiba :)
"PIN kodunuzu bu tarihten sonraki 4 hafta içinde almazsanız, lütfen bu formu doldurun ve alacaklı adınızı ve posta adresinizi hesabınızda yer aldığı şekilde içeren bir banka ekstresini, telefon faturasını veya resmi makamlar tarafından verilmiş kimlik kartının taranmış bir görüntüsünü ekleyin. Yalnızca desteklenen dillerimizden birinde basılmış bilgileri kabul ettiğimizi lütfen unutmayın. " 4 hafta içinde diyor yani en geç 28 gün :)

• Beğen

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
3 ay daha uzatıldı derken 3 ay boyunca ikametgah ile doğrulayamayacağım anlamına mı geliyor ? Google kendiyle çelişmeyi çok seviyor galiba :)
"PIN kodunuzu bu tarihten sonraki 4 hafta içinde almazsanız, lütfen bu formu doldurun ve alacaklı adınızı ve posta adresinizi hesabınızda yer aldığı şekilde içeren bir banka ekstresini, telefon faturasını veya resmi makamlar tarafından verilmiş kimlik kartının taranmış bir görüntüsünü ekleyin. Yalnızca desteklenen dillerimizden birinde basılmış bilgileri kabul ettiğimizi lütfen unutmayın. " 4 hafta içinde diyor yani en geç 28 gün :)

Siz yinede Şubat ayına göre değilde, mayıs gün sayısına göre hesaplayın ve +2 gün ekleyerek formu doldurup gönderin. Zaman farkını da gözetmiş olursunuz :) Yani 31+2--> 33 gün diyelim.

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18
Siz yinede Şubat ayına göre değilde, mayıs gün sayısına göre hesaplayın ve +2 gün ekleyerek formu doldurup gönderin. Zaman farkını da gözetmiş olursunuz :) Yani 31+2--> 33 gün diyelim.
Yalnız ben şubat ayına göre hesaplama yapmıyorum. 4*7=28 i buluyorum 😅. 3 ay daha uzatıldı derken 3 ay boyunca ikametgah ile doğrulayamayacağım anlamına mı geliyor ?

• Sevdim

Yusuf ERGİŞİ

Moderatör
10 Nis 2018
2,348
1,420
113
Ankara
adsenseturkiye.com.tr
Yalnız ben şubat ayına göre hesaplama yapmıyorum. 4*7=28 i buluyorum 😅. 3 ay daha uzatıldı derken 3 ay boyunca ikametgah ile doğrulayamayacağım anlamına mı geliyor ?

@batukay harikasın :) Yalnız bu durum 3 lü kararname ile cuma günü değişti, yani artık 4x7=28 değil bilginiz olsun :p Artık 4x7=33 :) Şaka bir yana, 4 haftalık süreden kasıt bir ay olarak değerlendiriliyor. Evet, sanırım 3 ay daha uzatıldı gibi. Reklamlarınız bu süreçte yayında olacaktır. Eğer reklam sunumunuz da durmuşsa ve halen bahse konu form başa dönüyorsa, o zaman tekrar bu konu ile ilgili iletişime geçelim derim :) Reklamlarınızın durdurulup durdurulmadığını takip ederek, bilgi verir misiniz?

Kolaylıklar ve sabırlar diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: batukay

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18
@batukay harikasın :) Yalnız bu durum 3 lü kararname ile cuma günü değişti, yani artık 4x7=28 değil bilginiz olsun :p Artık 4x7=33 :) Şaka bir yana, 4 haftalık süreden kasıt bir ay olarak değerlendiriliyor. Evet, sanırım 3 ay daha uzatıldı gibi. Reklamlarınız bu süreçte yayında olacaktır. Eğer reklam sunumunuz da durmuşsa ve halen bahse konu form başa dönüyorsa, o zaman tekrar bu konu ile ilgili iletişime geçelim derim :) Reklamlarınızın durdurulup durdurulmadığını takip ederek, bilgi verir misiniz?

Google gerçekten çok mantıklı iş yapıyor. Yanlış girince pini ikametgah benzeri bir şey istiyor onu verince pin süresini uzatıyor. Eğer kargo şirketi tarafından kaybolduysa bu pin yeni istemedikçe gelmez 3 ay uzatmanın anlamı ne ? Resmi bir belge olan ikametgah ile onaylamak varken kolaylıkla sahte adresle aşılacak bir pin sistemi kullanıyor. Şimdi kargo şirketi pini kaybettiyse ikametgah ile doğrulamak için 3 ay gerçekten bekleyecek miyim ? Değişik 😂

• Beğen

batukay

Üye
Üye
12 Tem 2019
54
32
18

Deneyerek öğrenmiş oldum. 3 ay reklamların kesilme süresiymiş. 3. haftada ikametgah ile doğruluyabilidim.