Adsense Arama Motoru Reklamları (CSE) 8-9 Aydır Aktif Değil

muaythaist

Üye
Üye
18 Kas 2020
18
8
3
Merhabalar,
Arama motoru reklamları yayın kriterlerine uygun şekilde tasarlanmış ve düzenli trafik çeken websitemiz için Mart 2020'den beri Arama Motoru Reklamları'nın aktif edilmesini bekliyoruz.
Support google ve adsense help center'da süreç zarfında birkaç kere konu açıp danıştık, fakat her seferinde aşağıdaki aynı kopyala-yapıştır cevabı alıyoruz.
"Something like updating your not seeing Adsense Ads as we are reviewing the traffic quality of Programmable Search Engine Ads to provide our advertiser with a high quality experience. It may take a short time to keep Adsense Ads and revenue sharing. No need to do anything in the end. Your results will be presented automatically and revenue sharing will begin."

Ufak bir tarama sonrası, son dönemde birçok kişinin benzer şikayetle konu açtığını ve aynı kopyala-yapıştır cevabı aldığını gözlemledik.
örneğin: Why is ads not showing up in my cse - Programmable Search Engine Community

halihazırdaki global ekonomik buhran döneminde, emeklerimizin karşılığı ve bizim için önemli bir gelir kapısı ziyan olmakta.
konu ile ilgili destek olabilirseniz çok sevinirim.
teşekkürler.

muaythaist

Üye
Üye
18 Kas 2020
18
8
3
Korona sebebiyle birimimi kapattılar acaba
yani böyle bir bilgilendirmede bulunmuyorlar.
sanki normal bir süreç seyrediyor gibi "trafik kalitesi kontrol ediliyor, herhangi birşey yapmanıza gerek yok, kısa süre sonra reklamlarınız kendiliğinden başlayacak" gibisinden cevaplar veriyorlar.
ama işin kötüsü, neredeyse 1 yıl olacak ne bahsettikleri "kısa süre" bitti, ne de farklı bir açıklama geldi :/

muaythaist

Üye
Üye
18 Kas 2020
18
8
3
Bu tarz durumlarda hayat kurtarıcımız @Yusuf ERGİŞİ bir süredir forumda aktif değil sanırım.
Profilinde en son 11 Ocak'ta mesajı olduğunu görüyorum.
Kendisine ulaşabilmemizin bir yolu var mıdır?

muaythaist

Üye
Üye
18 Kas 2020
18
8
3
şubat 2020 öncesinde cse reklamı kullanmayı denediğiniz için açıktır kuvvetle muhtemel.
ama eğer daha sonrasında açtırabildiyseniz izlediğiniz yolu paylaşırsanız sevinirim.
çünkü google destek forumlarından da kontrol ettiğim kadarıyla, şubat 2020'den beri cse onayı alan kimseye denk gelmedik biz.

• Beğen
Tepkiler: Samet47

Samet47

Üye
Üye
2 Kas 2020
431
68
28
şubat 2020 öncesinde cse reklamı kullanmayı denediğiniz için açıktır kuvvetle muhtemel.
ama eğer daha sonrasında açtırabildiyseniz izlediğiniz yolu paylaşırsanız sevinirim.
çünkü google destek forumlarından da kontrol ettiğim kadarıyla, şubat 2020'den beri cse onayı alan kimseye denk gelmedik biz.
yok valla 5 6 gün önce yerleştirdim

muaythaist

Üye
Üye
18 Kas 2020
18
8
3
yok valla 5 6 gün önce yerleştirdim
Şaşırdığım ve merak ettiğim için soruyorum.
Adsense panelde "reklamlar"a ardından "reklam birimine göre" sekmesine tıkladığınızda,
vermiş olduğunuz reklamları görüntülüyorsunuz.
bu listede görüntülediğiniz herhangi bir arama motoru reklamının, düzenlenmesine yarayan "kalem simgesi"ne tıkladığınızda, ayarlarda bir link görünüyor, linke tıkladığınızda ufak bir arama kutucuğu karşımıza geliyor.
bu kutucuğa herhangi birşey yazdığımızda mesela "rolex" çıkan arama sonuçlarında reklamları görüntüleyebiliyor musunuz?

hayır ise, panelinizde cse görünüyor ama reklamlarınız aktif değil demektir.

evet reklamları görüyorum diyorsanız "reklamlar / reklam birimine göre" sekmesinde daha eski tarihli reklamlara bakmanızı rica etsem.
şubat 2020 tarihi öncesinde verilmiş başka bir arama motoru reklamı var mı?
bu tarihten önce, deneme için bile cse reklamı verilmiş olsa, panelde cse reklamları aktif kalıyor. sonraki süreçte de kullanabiliyorsunuz.

bizim sorunumuz tüm kriterlerimiz tam. ama arama motoru reklamlarımız aktifleştirilmiyor. neden diye sorduğumuzda bir sebep belirtilmiyor.
1 yıldır trafik kalitesi değerlendiriliyor diyorlar. ki danıştığım sorduğum araştırdığım herkes bu durumda.
siz doğru anladıysam "şubat 2020 sonrası ilk defa cse reklamı denedim ve aktif reklam gösterimi sağlayabildim" diyen denk geldiğim yegane kişisiniz.

o yüzden uzun uzun yazıyorum. belki de sorularımla yoruyorum, kusuruma bakmayın.
vaktiniz olursa dediklerimi deneyip cevaplarınızla bizlere yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Samet47

Samet47

Üye
Üye
2 Kas 2020
431
68
28
Şaşırdığım ve merak ettiğim için soruyorum.
Adsense panelde "reklamlar"a ardından "reklam birimine göre" sekmesine tıkladığınızda,
vermiş olduğunuz reklamları görüntülüyorsunuz.
bu listede görüntülediğiniz herhangi bir arama motoru reklamının, düzenlenmesine yarayan "kalem simgesi"ne tıkladığınızda, ayarlarda bir link görünüyor, linke tıkladığınızda ufak bir arama kutucuğu karşımıza geliyor.
bu kutucuğa herhangi birşey yazdığımızda mesela "rolex" çıkan arama sonuçlarında reklamları görüntüleyebiliyor musunuz?

hayır ise, panelinizde cse görünüyor ama reklamlarınız aktif değil demektir.

evet reklamları görüyorum diyorsanız "reklamlar / reklam birimine göre" sekmesinde daha eski tarihli reklamlara bakmanızı rica etsem.
şubat 2020 tarihi öncesinde verilmiş başka bir arama motoru reklamı var mı?
bu tarihten önce, deneme için bile cse reklamı verilmiş olsa, panelde cse reklamları aktif kalıyor. sonraki süreçte de kullanabiliyorsunuz.

bizim sorunumuz tüm kriterlerimiz tam. ama arama motoru reklamlarımız aktifleştirilmiyor. neden diye sorduğumuzda bir sebep belirtilmiyor.
1 yıldır trafik kalitesi değerlendiriliyor diyorlar. ki danıştığım sorduğum araştırdığım herkes bu durumda.
siz doğru anladıysam "şubat 2020 sonrası ilk defa cse reklamı denedim ve aktif reklam gösterimi sağlayabildim" diyen denk geldiğim yegane kişisiniz.

o yüzden uzun uzun yazıyorum. belki de sorularımla yoruyorum, kusuruma bakmayın.
vaktiniz olursa dediklerimi deneyip cevaplarınızla bizlere yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Arama motoru var fakat aramlarında reklam yok

• Beğen
Tepkiler: muaythaist